Obecny czas: Nie Gru 21, 2014 3:48 am

Strona 1 z 2 [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: sklepy modelarskie poza granicami PL
PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 9:49 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bruksela
Zgodnie z życzeniem.
Wakacje blisko, ludziska po świecie jeżdżą, więc może mała lista sklepów które warto odwiedzić podczas wakacyjnych wypadów :)

BELGIA

Bruksela

POINT50-Boulevard Lemonnier 50(przystanek trammetra Anneessens)wt/sob10-18 niedz/pon zamknięte -plastik /duzy wybór figurek we wszystkich skalach właściciel to zapalony modelarz :) były pułkownik armi belgijskiej nie ma z nim kontaktu przez sieć ale na miejscu mozna się dogadać w 5 językach i ewentualnie zamówić coś czego akurat nie ma na składzie chociaz jest naprawde duuużooo :) mozna szukać ale 1 dzień nie wystarczy :) lepiej zapytać bo np figurki są poukładane w plastikowych skrzynkach takich jak na jabłka :)

16EME ESCARDON-Avenue de L'armee 136 (przystanek metra Thieffry)plastik, dobry wybór chemii od 2010 nowy własciciel znający się na rzeczy :)
na przeciwko wielka (w środku :) bo z zewnątrz wygląda jak kiosk ruchu :) ) księgarnia militarystyczna -uwaga -wszystkie książki a nawet czasopisma sa zafoliowane i nie można przejżeć :(

ALPHA MODELS-Chaussee de Bruxelles 542 (Waterlo)pon14-18 wt/sob10-19 przerwa 12:30-14głównie RC troche plastiku ale tego znanego w pl /kolejki i wszystko do H0/pojazdy metalowe we wszystkich skalach

Antwerpia

EIERMARKT 31a (na starówce przed katedrą przy podziemnym parkingu )
do18 przerwa 12:30-14 niedz-zamkniete plastik/RC/H0

Gent

HOBBY VERBORGH 2000-Kortrijksepoortstraat 250 pon/sob 9-18:30 przerwa 12-14 plastik/RC/H0

Charleroi

TANKIT-Galerie de L'Eldorado plastik (obok jest 2 sklep z metalowymi modelami samochodów, wszystkim do H0 i troche plastiku)

Liege

HOBBY 2000-Quai de la Boverie 78 plastik/H0

Mons

WINGS&TRACKS- rue de la coupe 52 plastik/RC

HOLANDIA

Eindhoven

LUCHTVAART WINKEL-Zeelsterstraat 177a pon13-18 wt/sob10-18 niedz 10-17

Aalsemeerderbrug (niedaleko lotniska Amsterdam-Schipol)

LUCHTVAART HOBBY SHOP-Molenweg 249 (1200m kwadratowych!!!)plastik

FRANCJA

Bastogne
KIT OU DOUBLE -rue de Neufchateau 14

Paryż
GALERIE MARCHANDE<Centre Gamma> rue de Bercy 193
BEZ NAZWY :) rue du Louvre 3 (przeniesiony z Bd st Germain)

udanych zakupów :)
znasz inne? to sie podziel adresem :)

Ostatnio edytowany przez sternik Czw Cze 10, 2010 12:02 pm, edytowano w sumie 2 razy

Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 11:15 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Paryż-Wawa
O - świetny pomysł z tym postem. Tylko może najpierw niech każdy dorzuci swoje dane (ja np. nie pamiętam numerów) a potem po poprawkach i korektach moderator by zrobił zapinowanego posta z finalną listą.I proponuje pisać czy to sklep RC cz plastik czy księgarnia i ew. może linkii do stron www

PARYŻ
- Sklep w paryżu przeniesiony z St Germain nazywa się EOL
RC, plastik
http://www.eolhobby.com/
- księgarnia milit. -Av Republique - nie pamiętam numeru, ale to 2 przecznice w dół od pl. Republique
- antykwariat - księgarnia milit - R. Claude Decaen - w dół od stacji Daumesnil po prawej stronie
- plastik (sporo vacu, żywic, i starych modeli) R. Claude Decaen - w dół od stacji Daumesnil po lewej stronie stronie - kawałek za księgarnią
- Flight 66, 30 rue de Montreuil (M - Faidherbe - Chaligny) plastik
- księgarnia - Maison du Livre Aviation, 75 Bd Malesherbes

Kijów:
- ul. Oleny Teligi 35 (M - Dorogozhiczi)
- giełda "klub modelistov" w Niedziele ul. Klovskij Uzviv (M - Klovska)
- PETRIEVKA - bazarek (M - Petrievka)

Londyn
- Hannants - 159 Colindale Ave (M Colindale - przy wyjściu ze stacji) plastik
- HENDON MUSEUM - książki głównie - (M Colindale - 10 min pieszo od Hannantsa)
- MODELZONE - 202 High Holborn http://www.modelzone.co.uk/ - sieć sklepów w całum - UK RC, plastik - warto zaglądać bo są wyprzedaże
- księgarnia FOYLES - 113-119 Charing Cross Road http://www.foyles.co.uk/foyles/index.asp - wielka księgarnia z dużym działem militarystycznym

Lizbona
. Quitecnica - ul Pedro Ivo 11-C - plastik

Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 12:47 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wejherowo
Cytuj:
Londyn
- Hannants - 159 Colindale Ave (M Colindale - przy wyjściu ze stacji) plastik

1 Czerwca sklep zostanie otwarty na nowym miejscu tj:

Hannants London
Unit 2
Hurricane Industrial Estate
Avion Crescent
Grahame Park Way
Colindale NW9 5QW

Mapa

Image

Sklep w postaci takiej jaka jest teraz czynny jest do 31 maja 2006. Później zostaje zamknięty i przeniesiony w okolice muzeum RAF Hendon.

PHANTOM PHOREVER !

Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 1:57 pm 
Awatar użytkownika

Cholerka - ja w czerwcu jadę - trza będzie tyłek ruszyć ;)
A nie wiesz czy Hendon teraz jest za friko czy trzeba płacić za wejście - bo te muzea w londynie to raz tak raz siak...

I tak całkiem BTW - jakieś z 7 lat temu się szwędałem gdzieś w okolicach dworca Waterloo i natknąłem się na antykwariat z książkami militarystycznymi - głównie pancerka. Potem kilkukrotnie próbowałem znaleść ten sklep i nigdy mi się nie udało. Może ktoś mi pomóc w zlokalizowaniu tego miejsca? A może zlikwidowali? Pamiętam, że to byo w pobliżu wiaduktu kolejowego (których tam pełno...:/ ) . Ostatnio tak było z Aviation Bookshoop, który przenieśli gdzieś do Kentu ;(.

Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 2:50 pm 

Miejscowość: Manchester
MANCHESTER
1)
MODELZONE

209 Deansgate
Manchester, M3 3NW

tel: 0161 832 5371

2)MODELZONE
Traford Centre
102 Regent Crescent, The Trafford Centre, Manchester, Lancashire, M17 8AP

Modelzone na Deansgate jest duzo lepszy: wiekszy wybor zarowno modeli plastikowych, RC, kolejowych jak i materialow do dioram
Dosyc czesto mozna kupic u nich modele po promocyjnej cenie np: samoloty Revella 1:48 w okolicach 7-10 &pound;, jest m60a1 1:35 za 9.99&pound; sa to generalnie modele wycofane juz z produkcji (nie ma ich na stronie revell)
jest tez istna perelka dla samochodziarzy Ford '32 Highboy Hot Rod w skali 1:8 za 19.99&pound;

ponizsze adresy sa nie sprawdzone - dostalem je od znajomego modelarza RC

3)
Hobby World
12 Northenden Road, Sale, Cheshire, M33 3BR

4)
Atherton Models & Crafts
35-37 Church Street, Atherton, Manchester, Lancashire, M46 9DE

5)
F & S Scale Models
227 Droylsden Road, Audenshaw, Manchester, Lancashire, M34 5ZT
http://www.fandsscalemodels.co.uk

6)
Radcliffe Models
17 Stand Lane, Radcliffe, Manchester, M26 1NW
Szkutnicze RC z nastawieniem na slizgacze z napedem elektrycznym
http://www.radcliffemodels.com
7)
Aeroart
Windmill Lane, Tameside Business Development, Manchester, M34 3QS
glownie lotnicze RC od helikopterow po odrzutowce specjalizuja sie w malowaniu i naprawach kadlubow
http://www.Aeroart.co.UK

jest tez pare mniejszych sklepow porozrzucanych po calym greater manchester:

8) Heywood na trasie autobusu 471 - glownie die-cast i kolejowe ale posiadaja sporo modeli airfixa jezeli jest ktos zdesperowany :)

9)Castleton boczna uliczka zaraz za wiaduktem kolejowym - maly sklepik - maja humbrole, pare modeli i akcesoriow glownie RC

Jest tez kilka sklepow Warhamerowych gdzie doskonaly wybor glownie dla bawiacych sie w malowanie figurek-jezeli bedzie zainteresowany to podam i te adresy

W ramach mozliwosci czasowych postaram sie sprawdzic te sklepy i uzupelnie badz poprawie wpisy :)

Jezeli sa jacys Forumowicze w Manchesterze - odezwijcie sie na PW

Ostatnio edytowany przez Atuin Czw Maj 11, 2006 2:44 pm, edytowano w sumie 5 razy

do moderatorow - sorry za brak "ogonkow" moja klawiatura ich nie posiada :)

Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 4:13 pm 
pavlo napisał(a):
Cholerka - ja w czerwcu jadę - trza będzie tyłek ruszyć ;)
A nie wiesz czy Hendon teraz jest za friko czy trzeba płacić za wejście - bo te muzea w londynie to raz tak raz siak...

I tak całkiem BTW - jakieś z 7 lat temu się szwędałem gdzieś w okolicach dworca Waterloo i natknąłem się na antykwariat z książkami militarystycznymi - głównie pancerka. Potem kilkukrotnie próbowałem znaleść ten sklep i nigdy mi się nie udało. Może ktoś mi pomóc w zlokalizowaniu tego miejsca? A może zlikwidowali? Pamiętam, że to byo w pobliżu wiaduktu kolejowego (których tam pełno...:/ ) . Ostatnio tak było z Aviation Bookshoop, który przenieśli gdzieś do Kentu ;(.

W Hendon to byłem w lutym i było za friko, Co do księgarni to w dzielnicy
Waterloo blisko tego dużego dworca kolejowego księgarnia IAN BOOKS SHOP (czy jakoś tak jak znajdę adres to napiszę ;o) )

Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 4:14 pm 
ten tekst u góry to ja pisałem tylko nie zalogowany byłem :lol:

Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 4:16 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wejherowo
czyli ja ;o) kurdę zalogowałem się a tu takie klocki...........

PHANTOM PHOREVER !

Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 6:15 pm 
Awatar użytkownika

Anonymous napisał(a):

W Hendon to byłem w lutym i było za friko, Co do księgarni to w dzielnicy
Waterloo blisko tego dużego dworca kolejowego księgarnia IAN BOOKS SHOP (czy jakoś tak jak znajdę adres to napiszę ;o) )

:D:D:D:D:D:D :notworthy::notworthy::notworthy:

Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 8:03 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bruksela
pavlo napisał(a):
proponuje pisać czy to sklep RC cz plastik czy księgarnia i ew. może linkii do stron www

już sie poprawiłem :)

Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 9:40 am 
Kiedys byla na Forum lista sklepow w Hamburgu, a teraz nie moge jej znalezc - lece w tym tygodniu. wiec bylbym bardzo wdzieczny za info

pozdrawiam

Bartek

Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 3:46 pm 
Awatar użytkownika

Jakoś tak całkiem przypadkiem znalazłem dość niesamowity sklep modelarski. Było to na zadupiu regionu Dorset w Wielkiej bBrytanii. Miejscowość nazywa się Parkstone, a na witrynie sklepu napisane, że mają kolekcję modeli od lat 50... I rzeczywiście mają... Głównie lotnictwo, zabytki takie, że to aż człowiek sięga pamięcią do Old Kit Corner by Al Superczynski z Internet Modeler. Ceny za te starocie przystępne od 2 funciaków.

Nie spisałem adresu, ale w Interku znalazłem do nich adres:
Plastic Pastimes
95 Commercial Road, Parkstone, Poole, Dorset, BH14 0JD

Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 6:02 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin
A wiecie coś może o sklepach modelarskich w Szwecji??? Wybieram się do pracy na 2 miesiące, to może będę miał okazję zahaczyć.

Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 6:20 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sverige
Świstak napisał(a):
A wiecie coś może o sklepach modelarskich w Szwecji??? Wybieram się do pracy na 2 miesiące, to może będę miał okazję zahaczyć.

Powinieneś napisać do Martina Waligórskiego z IPMS Stockholm.
Z mojego doświadczenia warto bywać na tutejszych giełdach , bo można trafić fajne starocie za darmochę. Natomiast sklepowe ceny nie są zwykle atrakcyjne i wybór moim zdaniem nie powala...Są tu mniej popularne niż w Polsce modele z USA (samochody , samoloty z AMT, Williams Bros)Czasami można trafić jakieś dziwne okazje, np. w supermarkecie Tamiya z przeceny... Polacy (razem dwóch ze mną) tu mieszkający kupują w polskich sklepach internetowych i nie tylko dla siebie, ale i czasem dla szwedzkich kolegów. I to nie tylko z powodu cen, ale i wyboru...Szwedzi kochają swoje lotnictwo i można kupić np. robione dla nich specjalne wersje modeli ze szwedzkimi oznaczeniami. Np. Gladiator Hellera był sprzedawany jako J8 ... Są też niespotykane poza Szwecją kalkomanie do ich sprzętów, a mieli tego całe mnóstwo, czasem po jednej sztuce albo kilka, ale do każdego były chyba wydane kalkomanie.

Na warsztacie:
PZL P.11c Siedlce w stylu vintage

Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 10:32 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin
Interesują mnie prawie wyłącznie modele samochodów z AMT czy Revell Monogram, a jeśli chodzi o polski rynek, to niestety wciąz panuje posucha w tym temacie. Jak dokładnie się dowiem w którym zakądku szwecji wyląduję, to nieomieszkam zasięgnąć dokładniejszych informacji.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 2 [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości