Star Wars Star Destroyer

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów kosmicznych i science-fiction.

Star Wars Star Destroyer

Postprzez jarzomb » Śro Gru 17, 2014 12:26 am

Witam wszystkich modelarzy. Dostałem od kobiety na święta taki o to prezent:
Image

Na chwilę obecną budowa całości wygląda w taki sposób:
Image

Oczywiście nie jest posklejany w całości :)

W planach chcę zrobić coś takiego i dlatego założyłem ten temat, ponieważ szukam pomocy:

Image

Nie znam się kompletnie na robieniu oświetlenia wewnątrz modelu. Nie wiem jak to połączyć ani czym to połączyć oraz jak zasilać zeby działało i gdzie to wszystko kupić. Mam na chwilę obecną zakupione ledy o grubości żyłki, które dają kolor niebieski. Malowanie akurat to nie jest problem
Image
Chciałbym wiedzieć jak je zamontować tak aby dawały światło i żeby dobrze świeciły. Dodatkwo chciałbym zrobić oświetlenie dysz odrzutowych w kolorze niebieskim.
Image i tutaj tez nie wiem jakich materiałów urzyć.

Bardzo proszę o prady i pomoc, ponieważ ten model zasługuje na to aby posiadać oświetlenie
jarzomb

Re: Star Wars Star Destroyer

Postprzez Biskup » Śro Gru 17, 2014 6:26 am

Duże to to :) I widzę że będzie sporo światłowodów.
Czekam więc na kolejne aktualizacje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez jarzomb » Czw Gru 18, 2014 7:14 am

Malowanie gotowe. Teraz chciałbym tylko odkryć jak zamonotwać te światłowody
Image
jarzomb

Postprzez Pawel » Czw Gru 18, 2014 8:28 pm

jarzomb napisał(a):Malowanie gotowe. Teraz chciałbym tylko odkryć jak zamonotwać te światłowody
[
Znalazłem w starym podręczniku modelarskim model Enterprise z podświetlonymi oknami. Autor modelu umieścił w środku jako źródło światła (do światłowodów) trzy małe świetlówki. Całość zasilana oczywiście z gniazdka.
Pawel

Postprzez Hummer666 » Pią Gru 19, 2014 9:18 pm

No prace nad modelem idą ci bardzo dobrze. ciekawe kiedy ja dam rade skończyć mojego
Hummer666

Miejscowość: Katowice

Postprzez Hummer666 » Pią Gru 19, 2014 9:24 pm

a co do wykonania źrudło swiatła w moim modelu to 3 diody led jedna duza podswietlająca dwie wiązki światłowodu a deie pozostałe podświetlają dolny changar
następnie umnie wykożystałem około 2500 światłowodów grubości 0,2 mm a dotego wiertełko 0,4 mm by był luz iczło trafic do otworu bez łamania światłowodu po wetknięciu światłowodów w otwory zalałem klejem do kazetonó następnie malowałem calość i potem docinałem światłowody .uciebie bedzie doś cieżko uzyskać ten efekt bo twuj model chyba jest ciut mniejszy
Hummer666

Miejscowość: Katowice

Wróć do Warsztat - kosmiczne i science-fiction

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości