Commonwealth Infantry Italy 1943 [Dragon 1:35]

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Commonwealth Infantry Italy 1943 [Dragon 1:35]

Postprzez trav3rs » Nie Lip 15, 2012 5:53 pm

Witam
Pracuję obecnie nad takim oto zestawem Dragona:

Image

Już co nieco mam zrobione więc pokażę etapy jak to się po kolei odbywa:
- do winietki użyję 3 figurantów z zestawowych 8. Dwóch będzie maszerowało, a jeden będzie opierał się o ścianę. Miejsce akcji: "gdzieś we Włoszech" ofc. ;o)

Image Image

- figurki złożone, umyte i przygotowane do malowania, murek zlepiony z cegiełek firmy Duduś. Paski do broni dorobiłem z resztek ramki fototrawionej, lecz nie starczyło mi już na paski do hełmówi i rkm Bren:

Image Image Image

- podkład położony, ściana dostanie jeszcze trochę kolorków:

Image Image Image

- status prac na dziś - figurki częściowo pomalowane, murek oklejony. Jeszcze dużo poprawek do wykonania.

Image Image Image

Po zakończeniu malowania mundurów, biorę się za cieniowanie. Mam jednak dylemat, bo nie wiem czy cieniować farbami olejnymi, czy spróbować sił z akrylami. :? Myślę, że najpierw wykonam próbę akrylami na figurce próbnej, a jak nie wyjdzie to wrócę do olejów.
To by było na tyle. Wszelkie podpowiedzi i sugestie miło widziane. ;o)
Pozdrawiam
Filip
Awatar użytkownika
trav3rs

Re: Commonwealth Infantry Italy 1943 [Dragon 1:35]

Postprzez Biskup » Pon Lip 16, 2012 8:38 am

Początek niezły. Figurki wymagają jeszcze cieniowania, ale jak sam pisałeś to dopiero początek. Co do murku to przydałoby się wypełnienie między cegłami, bo wyglądają na ułożone na sobie, ale bez zaprawy.
Co do sposobu cieniowania to jest kwestia gustu i upodobania, więc musisz popróbować i zobaczyć, która metoda Ci bardziej pasuje.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez trav3rs » Pią Lip 20, 2012 1:57 pm

Witam
Zbliżam się do końca prac nad figurkami i do początku nad podstawką. Wykonałem cieniowanie olejne. Teraz odstawię figurantów na kilka dni żeby farba podeschła. Potem domaluję ostatni element, czyli oczy, położę lakier i przykleję oporządzenie.
Na zdjęciach figurki się świecą, ponieważ farba jest świeża.
Image Image Image Image Image Image
Pozdrawiam
Filip
Awatar użytkownika
trav3rs

Postprzez Biskup » Pią Lip 20, 2012 7:05 pm

Wyglądają naprawdę nieźle. Tak, więc czekam na dalsze postępy z prac.
Pozdrawiam
Łukasz
P.S. Zdejmij ten włosek z główki figuranta na 2 zdjęciu.
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez trav3rs » Pią Lip 20, 2012 9:13 pm

@Biskup:
Dzięki. ;o) Włosek już usunąłem. Teraz czeka mnie chyba najtrudniejszy etap - namalowanie oczu. Jeśli miałbyś jakieś sugestie to chętnie przeczytam.
Pozdrawiam
Filip
Awatar użytkownika
trav3rs

Postprzez Biskup » Sob Lip 21, 2012 8:00 am

Zabezpiecz całość lakierem innym niż farby, których użyjesz do malowania oczu w tedy, jeśli coś będzie nie tak łatwiej będzie Ci usunąć farbę bez niszczenia już namalowanych elementów.
Co do samych oczu to są różne metody ja używam tej, którą opisałem tutaj.
http://bishop-miniatures.blogspot.com/2 ... t-sbs.html
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez trav3rs » Sob Lip 21, 2012 8:06 pm

Dzięki, bardzo przydatne porady. :notworthy: Spróbuję je odzwierciedlić na moich figurkach. Używam lakieru Vallejo (akryl) więc oczy namaluję farbami olejnymi.
Pozdrawiam
Filip
Awatar użytkownika
trav3rs

Postprzez trav3rs » Pią Lip 27, 2012 4:58 pm

Figurki ukończone. Jakie są, każdy widzi. Najbardziej zadowolony jestem z żołnierza obsługującego rkm Bren. Facjaty chyba nie wyglądają źle, może za wyjątkiem dowódcy, który na zdjęciach ma straszny wytrzeszcz. Co dziwne w rzeczywistości wygląda całkiem normalnie. :D Teraz czas ukończyć podstawkę.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Muszę pousuwać masę nitek, które wzięły się nie wiadomo skąd. :roll:
Pozdrawiam
Filip
Awatar użytkownika
trav3rs

Postprzez Biskup » Nie Lip 29, 2012 12:20 pm

Wyglądają całkiem całkiem. Są jakieś drobne niedociągnięcia, ale z czasem będzie lepiej. Jedna rzecz bardzo rzuca się w oczy a mianowicie hełm dowódcy jest trochę krzywo przyklejony i przez to wygląda dość dziwnie.
Pozdrawiam
Łukasz
P.S. Na przyszłość spróbuj pozmieniać ustawienia balansu bieli.
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez trav3rs » Pon Lip 30, 2012 10:17 am

Biskup napisał(a):Jedna rzecz bardzo rzuca się w oczy a mianowicie hełm dowódcy jest trochę krzywo przyklejony i przez to wygląda dość dziwnie.

Wcześniej jakoś nie zwróciłem na to uwagi. Już poprawione.

Biskup napisał(a):Są jakieś drobne niedociągnięcia.

A mógłbyś powiedzieć co Cię razi w moich figurkach? Będę wiedział na co zwracać większą uwagę. ;o)

Biskup napisał(a):P.S. Na przyszłość spróbuj pozmieniać ustawienia balansu bieli.

Jak tylko opanuję mój aparat to zdjęcia będą lepsze. :mrgreen:

Prace nad podstawką powoli idą do przodu. Podłoże wykonane z Poxiliny, a na to pierwsza warstwa posypki.

Image

cdn.
Pozdrawiam
Filip
Awatar użytkownika
trav3rs

Postprzez Biskup » Pon Lip 30, 2012 10:57 am

Pewnie, że mogę powiedzieć.
Przy cieniowaniu figurek warto niektóre cienie i rozjaśnienia zrobić mocniejsze niż inne. W ten sposób podkreślamy dane fałdy i załamania różnicując tym samym figurkę. Dzięki temu nie są one takie monotonne i płaskie.
W przypadku Enfield’a na kolbie widać plamę po kleju przy pasku a z przodu paska brakuje metalowego okucia, do którego jest umocowany uchwyt od paska, które warto domalować.
U dowódcy na lewej nodze widać jakąś dziwną linie z przodu. Tak jakby była lekko starta farba lub resztki linii łączenia formy. Może też być też kwestia zdjęcia.
Jeśli chodzi o zdjęcia i balans bieli to mam namyśli ustawienia źródła światła. Inaczej elementy wychodzą na zdjęciach przy naturalnym świetle a inaczej przy sztucznym. Dlatego trzeba w ustawieniach wybrać odpowiednią opcje. Np. na ostatnim zdjęciu (podstawka) wygląda ładnie, natomiast figurki wyglądają tak jakby by ich zdjęcie było robione przez żółty filtr.
Sama podstawka wygląda całkiem fajnie. Przypominam tylko o zrobieniu zaprawy między cegłami żeby nie było za późno.
Pozdrawiam
Łukasz
P.S. Jako że mur jest uszkodzony to pamiętaj zrobić pozostałe (zniszczone) cegły i gruz w odpowiednich miejscach.
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez trav3rs » Nie Sie 05, 2012 12:58 pm

Dzięki Biskup. Twoje porady bardzo się przydają. :notworthy:

Niestety tej pracy już nie ukończę, ponieważ poszła w rozsypkę po zderzeniu z ziemią. :x Udało się tylko uratować podstawkę i teren z Poxiliny. Idąc za ciosem wykorzystałem je w tej -> http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=108&t=50458 scence.
Pozdrawiam
Filip
Awatar użytkownika
trav3rs

Postprzez Biskup » Nie Sie 05, 2012 1:22 pm

No cóż bardzo szkoda, że zestaw uległ wypadkowi.
Natomiast ja polecam się na przyszłość.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości