1. poważny model śmigłowca RC - pytania

1. poważny model śmigłowca RC - pytania

Postprzez Rorter » Sob Wrz 05, 2009 7:35 pm

Witam!

W najbliższym tygodniu mam zamiar kupić śmigłowiec zdalnie sterowany, prawdopodobnie 4 kanały.
Sporo osób polecało mi śmigłowiec LAMA - prosty, tani jeżeli chodzi o części zamienne, dowolny tuning...

Śmigłowiec DO 500zł, co myślicie o takiej lamie?

Proszę o porady, ew. jakieś informacje dla średnio początkującego :]

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Rorter

Miejscowość: Warszawa

Postprzez kojot » Sob Wrz 05, 2009 9:28 pm

Google twoim przyjacielem. Potwierdzą opinię o lamie.
Pozdrawiam,
Krzysiek "kojot" Choroszko
Awatar użytkownika
kojot

Miejscowość: okolice Warszawy

Postprzez Rorter » Nie Wrz 06, 2009 1:52 pm

Czytałem i czytam nadal.
Jak tak czytam to mam coraz więcej wątpliwości.

Generalnie Lama to model dla początkujących. Ale ogólnie rzecz biorąc to za pół roku nie będę początkującym jak się postaram i taka lama nie będzie wystarczająca. Niestety nie stać mnie aby za pół roku wyłożyć kasę na następny śmigłowiec i chciałem zapytać czy oprócz Lamy (nie wiem czy brać V3 czy V4) możecie polecić jeszcze jakiś śmigłowiec w granicach 500zł dla średnio początkującej osoby?
Na google siedzę cały czas i szukam, jednakże na stronach sklepów dowiem się parametrów, bo nie mogę wziąć opisu produktu jako super opinii.

Jeżeli ktoś mógłby jakiś model polecić to byłbym bardzo wdzięczny.
Za pomoc dziękuję, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Rorter

Postprzez wojcio69 » Nie Wrz 06, 2009 5:12 pm

Witam
Zanim ktokolwiek Ci coś doradzi pochwal się czym latałeś do tej pory.
Pozdrawiam - Wojtek
FILM1; FILM2; GALERIA
Proxima II, Clouds Fly; Sanwa RDS 8000
Awatar użytkownika
wojcio69

Miejscowość: Śrem

Postprzez kojot » Nie Wrz 06, 2009 8:12 pm

Kup lamę. Przez pół roku i tak pewnie dołożysz drugie tyle na części.
Jak ci się marzy "bardziej dorosły śmigłowiec", to proszę:
220E - elementarny symulator
500$ - nadajnik

wyliczać dalej?
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
kojot

Postprzez Rorter » Nie Wrz 06, 2009 8:26 pm

Do tej pory latałem na czymś o czym wolę nie mówić (totalna zabawka...)
Można powiedzieć, że nic nie wiem na temat śmigłowców RC, jednakże ta banalna zabawka trochę mnie wciągnęła i chciałem kupić coś porządnego na początek i wdrożyć się w ten temat.
Chętnie poszukam wiedzy u kochanego Google, jednakże trudno jest się spytać o coś czego się nie wie nawet z nazwy... Jeżeli miałby ktoś troszkę chęci powiedzieć w skrócie czego poszukać i na czym się skupić, taki super skrót tego co powinienem wiedzieć sterując śmigłowcem, potem jak będę znał jakieś hasła, pojęcia to zapytam Google :)
Awatar użytkownika
Rorter

Postprzez wojcio69 » Nie Wrz 06, 2009 9:42 pm

Witam
No to odpowiedziałeś już sobie na pytanie. Kupuj Lame i nie kombinuj. Do nauki jazdy też nie kupuje się Jaguara. Wrazie czego, jakiejś kraksy do lamy kupisz części za stosunkowo tanie pieniądze, a do śmigłowca z silnikiem spalinowym i wirnikiem o średnicy np. 800mm :?:
http://helikoptery-rc.pl/product_info.p ... b753cb548d
Pozdrawiam - Wojtek
FILM1; FILM2; GALERIA
Proxima II, Clouds Fly; Sanwa RDS 8000
Awatar użytkownika
wojcio69

Miejscowość: Śrem

Postprzez kojot » Pon Wrz 07, 2009 8:41 am

Warto jeszcze poczytać:
http://heli.waldorf.pl/index.php
http://www.epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2

Co nie zmienia faktu - kup Lamę. Sporo się nauczysz, niewiele wydasz. To zbyt powszechna opinia, by była fałszywa.
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
kojot

Postprzez Rorter » Pon Wrz 07, 2009 4:28 pm

Stało się :)
Zakupiłem Lame V3-349zł, do niej łopaty Xtreme-2x9zł, do tego zapasowy akumulator Xtreme-65zł

Problem mam taki, że płyta z symulatorem jest uszkodzona, nie da się jej zainstalować - można gdzieś takie oprogramowanie ściągnąć z neta?

Dziękuję za całą okazaną mi pomoc :D
Awatar użytkownika
Rorter

Postprzez kojot » Pon Wrz 07, 2009 6:17 pm

a) reklamuj w sklepie
b) to jest chyba darmowy FMS z modelem lamy.
pewnie to to:
http://www.bendem-media.pl/index.php?p6 ... nik-na-usb

PS. oczywiście udanych lotów :-). Pamiętaj - małymi krokami.
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
kojot

Postprzez Rorter » Pon Wrz 07, 2009 7:28 pm

Dziękuję!

Aha, kupiłem także rurkę na antenkę i nie mam pojęcia jak i gdzie założyć. Myślałem też, że może nie używać rurki i przepleść antenkę przez żebra ogona, ale czy to nie wpłynie na aero? - skracając: czy antenkę wsadzić w rurkę i gdzieś zamontować (gdzie?) czy opleść pomiędzy żebrami ogona?
Oraz zakupiłem radiatory Xtreme, lecz nie wiem czym je przymocować i w jakim miejscu(góra, środek, dół silnika?), jak ktoś może pomóc :)
Będę musiał jutro naprawić łopaty bo jak to nazwali w instrukcji "nie idą 1 śladem"

To takie moje drugie pytania :)

PS. z tego ściągniętego z neta symulatora też nie do końca działa - "D3DRM.dll is not loaded" - taki error przy uruchamianiu :/
PS.2: Byłem zareklamować płytę i nadajnik (płyta błąd powyżej, nadajnik, nie domyka się klapka na baterie-wada odlewu). Odpowiedź: płyta nie działa bo ma pan zły komputer, a nadajniki takie są we wszystkich lamach
Awatar użytkownika
Rorter

Postprzez JanRC » Czw Paź 15, 2009 4:10 pm

Rorter napisał(a):
PS. z tego ściągniętego z neta symulatora też nie do końca działa - "D3DRM.dll is not loaded" - taki error przy uruchamianiu :/
PS.2: Byłem zareklamować płytę i nadajnik (płyta błąd powyżej, nadajnik, nie domyka się klapka na baterie-wada odlewu). Odpowiedź: płyta nie działa bo ma pan zły komputer, a nadajniki takie są we wszystkich lamach

To że oprogramowanie nie działa może być winą systemu operacyjnego. sprawdź wymagania podane na płycie, jeśli nie są zgodne, sciągnij odpowiednia wersję sterowników.
RC HcClub Wro

Ciekawy profil RC Fan na Naszej-klasie: http://nasza-klasa.pl/profile/30865404
Awatar użytkownika
JanRC

Postprzez scroller » Wto Mar 01, 2011 1:13 pm

Rorter napisał(a):Generalnie Lama to model dla początkujących. Ale ogólnie rzecz biorąc to za pół roku nie będę początkującym jak się postaram i taka lama nie będzie wystarczająca. Niestety nie stać mnie aby za pół roku wyłożyć kasę na następny śmigłowiec i chciałem zapytać czy oprócz Lamy (nie wiem czy brać V3 czy V4) możecie polecić jeszcze jakiś śmigłowiec w granicach 500zł dla średnio początkującej osoby?

W granicach finansowych które podałeś nie kupisz nic sensowniejszego od Lamy...

Za pół roku - jak już opanujesz Lamę - to szykuj 2-3 tys. zł na porządny śmigłowiec + troszkę części po pierwszej kraksie ;)
Pozdrawiam
Paweł
ALIGN T-REX 500 ESP | SPEKTRUM DX7 Mode 2
Awatar użytkownika
scroller

Wróć do Śmigłowce RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości