Toyota Corolla E70 patrol car - aoshima

Tutaj dyskutujemy na temat samochodów osobowych, ciężarówek, motocykli i innych pojazdów cywilnych. Poruszamy tutaj także kwestie malowania maszyn, użycia codziennego, techniki cywilnej, historii itp. W tym dziale zamieszczamy zdjęcia pojazdów rzeczywistych.

Toyota Corolla E70 patrol car - aoshima

Postprzez sruciok » Wto Gru 30, 2014 3:39 pm

Witam,
jest to mój pierwszy temat, a także pierwszy model, który chcę sam wykonać. Od bardzo dawna szukałem sobie nowego hobby i gdzieś z tyłu głowy kiełkowała coraz większa chęć spróbowania "zabawić" się w modelarstwo. Upatrzyłem sobie model i zamówiłem go, po miesiącu czekania przyleciał do mnie z Kraju Kwitnącej Wiśni. Dlaczego wybrałem ten model? Ponieważ lubię japońską motoryzację z tego okresu, podobają mi się wszystkie kanciaste pojazdy, lusterka na błotnikach i tym podobne szczegóły.
Toyota Corolla E70 to czwarta generacja tego modelu i ostatnia z napędem na tylne koła, produkowana od 1979 do 1987 roku. Występowała w 8 wersjach nadwozia. Do wyboru w zależności od wersji było 9 jednostek napędowych. Mój model, który chcę złożyć powinien mieć silnik 4K-U o pojemności 1290 cc.
To co zamówiłem to model firmy Aoshima przedstawiający Corolle z wczesnych lat produkcji i w malowaniu Policji prefektury Gunma (w zestawie są także części od wersji 1600GT po liftingu). Wybrałem go dlatego, że lubię takie pojazdy, pojazdy pracujące w służbach, bo jest japoński i kanciasty (zastanawiam się czy to był dobry pomysł na pierwszy model i czy nie powinienem był kupić coś innego). Jest to mój pierwszy model i podejrzewam, że nie będzie robić szału, ale chcę go najpierw zrobić według instrukcji i czegoś nauczyć, żeby po jakimś czasie i n-tu modelach wrócić do niego poprawiąjąc to co spaprałem. Przyjmę każdą konstruktywną krytykę.

A teraz parę zdjęć, nie mam jeszcze żadnych farb, przeglądam i szukam informacji. Mam podane w instrukcji nazwy firm i numery farb. Czy takie farby można gdzieś dostać w sprayu, lub czy są jakieś zamienniki - Mr. Color biała 01 i czarna 02.

Image

Image

Filmik z rozpakowania, pokazuje co tam w środku jest - https://www.youtube.com/watch?v=16ELRc_pFeA
sruciok

Wróć do Rzeczywiste - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość