MiG-19PM Farmer E czerwony 905 TRUMPETER 1:48

Galerie gotowych modeli lotniczych.

MiG-19PM Farmer E czerwony 905 TRUMPETER 1:48

Postprzez Brutus79 » Pią Maj 10, 2013 8:49 pm

Trochę mi zajęła budowa tego modelu, czekałem na farbkę kilka miesięcy, ale wreszcie jest ukończony. :)
To mój pierwszy dwu silnikowy odrzutowiec w tej skali.
Kalki HI-DECAL LINE. Darowałem sobie napisy eksploatacyjne, bo to co dał HDL nie nadaje się. Zamiast napisów jakiś bełkot popisali. :evil:

Zrobiłem wersję taką jaka została dostarczona do naszego lotnictwa. A dokładniej przed remontem w Bułgarii, w której to został lekko przemalowany. (z tego co się orientuję 8-) )

Podwieszenia:
4 rakiety RS-2U
2 zbiorniki z paliwem

Wersja PM nie posiadała na uzbrojeniu działek. Może chcieli dać fory amerykańskiemu Phantomowi? :mrgreen:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Nie uniknąłem podczas budowy niestety błędów:
- lewa goleń trochę za bardzo jest skierowana do środka. Zawsze mam z tym problem. Do góry nogami jak kleję wygląda idealnie, a jak stoi na kołach wychodzą mankamenty,
- numer boczny kilka milimetrów za wysoko został przyklejony. Nie dało rady go obniżyć nawet przy użyciu Set'a. Może lakier był za świeży. :?:

Ps. Fotki robiłem wczoraj i dzisiaj. Mam złą datę ustawioną w aparacie, to niech się nikt nie sugeruje nią. ;o)
Awatar użytkownika
Brutus79

Re: MiG-19PM Farmer E czerwony 905 TRUMPETER 1:48

Postprzez Leszek.Sz. » Sob Maj 11, 2013 9:12 am

Jest trochę niedociągnięć montażowych, widać szparę na łączeniu połówek skrzydeł, kolor kokpitu nieodpowiedni. Ciekawi mnie co to za super farba na którą trzeba czekać kilka miesięcy, bo model wygląda jak pomalowany zwykłą Pactrą dostępną wszędzie. Ogólnie nie jest źle.
Pozdr
Awatar użytkownika
Leszek.Sz.

Miejscowość: Poznań

Postprzez Brutus79 » Sob Maj 11, 2013 2:11 pm

Leszek.Sz. napisał(a):Jest trochę niedociągnięć montażowych, kolor kokpitu nieodpowiedni. Ciekawi mnie co to za super farba na którą trzeba czekać kilka miesięcy, bo model wygląda jak pomalowany zwykłą Pactrą dostępną wszędzie.
Pozdr

A jaki wg. Ciebie powinien być kolor kokpitu :?:
Może wyszedł trochę za ciemny odcień, a może nie. Sugerowałem się zdjęciami z jakiegoś mocno używanego egzemplarza.

Model Master 1730 do pomalowania przedniej goleni.
A kadłub jest malowany MM 1401 (chyba). Nie posiadam Pactry ani jednej.
Awatar użytkownika
Brutus79

Postprzez Leszek.Sz. » Sob Maj 11, 2013 3:15 pm

Kokpit szaro-błękitny, bardziej szaro niż błękitny. Jak w MiG-15, 17. Taki jak tu:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... c4843253b4
Awatar użytkownika
Leszek.Sz.

Postprzez Brutus79 » Sob Maj 11, 2013 4:36 pm

Patrząc na fotkę i na model kolor trochę się różni. Ale nie każ mi robić kolor taki jak tam. :roll:
Przy mieszaniu farb mogłem dodać 2 krople więcej szarego i było by git, ale sądziłem, że po latach mógł wyblaknąć. 8-)
Awatar użytkownika
Brutus79

Postprzez Leszek.Sz. » Sob Maj 11, 2013 7:52 pm

Brutus79 napisał(a): Ale nie każ mi robić kolor taki jak tam. :roll:

Eee, spoko. Model skończony i nie ma co się szarpać o kolorek. Rób nastepne.
Pozdr
Awatar użytkownika
Leszek.Sz.

Wróć do Galeria - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości