PZL W3 RM Anakonda (AJ Model 1:72)

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Postprzez lukasz.tur » Pią Lut 18, 2011 9:50 am

Może spróbuj permanentnym ciemnkopisem w kolorze czerwonym... ja takiego czasem używam. Polecam UNI (japońskie najlepsze ale koniecznie permanentnym!) ale w kolorze czerwonym miałem fabercaste
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Miejscowość: Dęblin/Ryki/Warszawa

Postprzez RobRoy1 » Pią Lut 18, 2011 12:23 pm

Dzięki za podpowiedź. A jak z grubością linii? poniżej 0,5 mm? Wybiorę się w takim razie do miasta na poszukiwanie ;o)
Pozdrawiam!
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1

Miejscowość: Wrocław

Postprzez RobRoy1 » Wto Lut 22, 2011 9:07 pm

lukasz.tur napisał(a): Polecam UNI (japońskie najlepsze ale koniecznie permanentnym!) ale w kolorze czerwonym miałem fabercaste

Szukałem UNI ale nie dostałem. Kupiłem inny- też japoński tyle, że Shakura (pigma micron 01). Dla pewności przyczepności pomalowałem drzwi jeszcze raz na biało, później naniosłem napis i prysnąłem lakier.
Dorobiłem tarczę antywibracyjną i zamontowałem olinowanie do anten + antenę dolną (prawie centralnie na krzyżu maltańskim). Dokończyłem też spodnie mocowanie. A na deser zamontowałem kosz- niech sobie już dynda :) - przy okazji dorobiłem "linę" i sprężynę przy haku (tuż nad żółtym kółkiem). No i powoli koniec się zbliża. Pozostały łopaty- ale czekam na dodatkową dokumentację. Ta imitacja płyt to być może będzie fragment podstawki ;o)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Pozdrawiam!
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez Bigmodel » Czw Lut 24, 2011 9:01 pm

Witam.

Co raz bardziej mi się podoba ten wiatrak ;o)
Wygląda super.
To co, w sobotę w Pardubicach sobie go na żywo obejrzę ? ;o)

Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Bigmodel

Miejscowość: Wrocław/Breslau

Postprzez RobRoy1 » Pią Lut 25, 2011 10:54 am

Witam!
No raczej nie, obawiam się ze podroż mogłaby znieść nie najlepiej ;o)
No i jeszcze mam wirnik na wykończeniu- a pośpiech nie wskazany.
Wezmę coś innego. No i czekam na ładną drewnianą podstawkę ;o)
Na razie łopaty maluję w Anakondzie i przeglądając jeszcze wczoraj kwity zauważyłem, że można coś jeszcze dorobić... wkrótce pokażę :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez RobRoy1 » Sob Mar 05, 2011 5:42 pm

Trochę prace spowolniły, ale myślę, że po niedzieli będzie już koniec definitywny. Na razie pomalowałem łopaty, szkoda że nie można ich było powyginać w dół- kruszyły się przy najmniejszej probie - również termicznej- ot kolejna niespodzianka jakości plastiku. Dobrze, że miałem dwa komplety:

Image

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez RobRoy1 » Pon Mar 07, 2011 12:03 pm

Witam! To czas oznajmić, że nastał koniec prac nad Anakondą :). Pozostała jedynie do dopracowania podstawka, podpis i ostatnia definitywna sesja zdjęciowa ;o). Na koniec dorobiłem ostatni drobiazg- nożyce do awaryjnego przecinania liny (umieszczone w miejscu fotela w wersji transportowej) no i zamontowałem wirniki.

Image

Image

Image

Image

Image

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez lukasz.tur » Pon Mar 07, 2011 4:41 pm

:notworthy:
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Miejscowość: Dęblin/Ryki/Warszawa

Postprzez August.B » Pon Mar 07, 2011 5:14 pm

No super modelik, z czego zrobić takie płyty lotniskowe?
pancerka (Po 45 z wyjątkami) i lotnictwo
August.B

Miejscowość: Radom

Postprzez alex_stela » Pon Mar 07, 2011 5:20 pm

Jestem pod wrażeniem! Czekam na galerię!
JUŻ SKOŃCZONE

Na warsztacie:
Avro Vulcan B.2 1/72 (AFX) 30%; Spitfire Mk.Ia 1/72 (TAM) 20%; Folland Gnat 1/72 (AFX) 50%.
Awatar użytkownika
alex_stela

Miejscowość: Śląsk Cieszyński

Postprzez RobRoy1 » Pon Mar 07, 2011 7:23 pm

M998HM napisał(a): z czego zrobić takie płyty lotniskowe?

Kupić sobie gotowe ;o) Można też je lekko pokurzyć i prysnąć lakierem. A jak samemu chcesz się bawić to z gipsu budowlanego i oszlifować ;o)
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez Bigmodel » Pon Mar 07, 2011 7:50 pm

Witam.

No, no bardzo ładnie się prezentuje.
Będę musiał przy najbliżej okazji obejrzeć sobie na żywo Anakondę :)

Pozdrawiam
Jacek.

PS. Podstawka pasuje ?
Awatar użytkownika
Bigmodel

Postprzez RobRoy1 » Wto Mar 08, 2011 10:24 am

Bigmodel napisał(a):Będę musiał przy najbliżej okazji obejrzeć sobie na żywo Anakondę
PS. Podstawka pasuje ?

A zapraszam na małe opijanie ;o) A Twój podarek- podstaweczka pasuje. Nawet wymiary idealne pod płyty :)
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez RobRoy1 » Pon Mar 14, 2011 2:47 pm

Witam!
Definitywny koniec Anakondy :) . Podstawka i ostatnia sesja zdjęciowa. I czas myśleć nad następnym wiatrakiem ;o)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez Bigmodel » Pon Mar 14, 2011 4:25 pm

Witam.

Super wygląda :D

Z tego czegoś co stanowiło zestaw wyjściowy ( trudno to nazwać zestawem, prędzej półfabrykatem ) a efekt końcowy. Kawał dobrej roboty ;o)
Nie długo obejrzę sobie na żywo ;o)

Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Bigmodel

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości