Aaa...tygryski dwa Tamiya 1/35

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

Aaa...tygryski dwa Tamiya 1/35

Postprzez piekielny84 » Wto Kwi 17, 2012 1:25 pm

Witajcie,przedstawiam wam moje kociaki zimowy i letni modele sklejane na luzie bez specjalnego ingerowana w plastik.
Tiger I DAK:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
przepraszam z góry za nie wykadrowane zdjęcia ale program do ich obróbki odmowil wspólpracy co do modelu malowanie Model Master 2102 Afrika Braun'42 na to suchym pędzlem Humbrol 67 gdzie nie gdzie dałem żółte Valejjo Game Color i psiknięte kurzem z aerka XF-59 Desert Yellow Tamiya oczywiście model wymaga jeszcze dopiesczenia i jakiegoś kurzenia pigmentami może jeszcze jakaś płukanka z innego odcienia piaskowego.
Nastepny kociak to Tiger I z 8 kompanii 2.Pułku Pancernego SS,2 DPanc. "Das Reich" front wschodni,zima 1943/1944 malowany standardowo Dunkelgleb'43 Italeri na to wężyki z Panzer Olivgrun'43 ,lakier do włosów i biały Model Master 1768E(swoją drogą następnym razem użyje bialej akrylowej Tamiya co do zgodności malowania z oryginałem opierałem się na słowie pisanym i planszy barwnej z Militaria 137 Tiger Color(na której nie ma zielonych wężyków) jest natomiast piaskowy,zdjęcia pojazdu n/b 832 ukazują prześwitujący kolor który nie jest napewno Panzer Grey(jak sugeruje to instrukcja do kalkomani Bison)istnienia zielonych wężyków nie udało mi sie potwierdzić pozostaje tylko słowo pisane i logika, numery na wieży są zbyt wysokie(w moim odczuciu) i znaczek dywizyjny ma nie taki kolor powinien być żółty i choć na "832" go nie widzialem jak coś to się go usunie-ufff... :glupek: się trochę rozpisalem pora na zdjęcia:
Image
Image
Image
Image
Image
no to bylo by na tyle za jakiś czas następna aktualizacja.Pozdrawiam Krzysiek.Łódź.
Awatar użytkownika
piekielny84

Miejscowość: Łódź

Re: Aaa...tygryski dwa Tamiya 1/35

Postprzez Michał Pichla » Wto Kwi 17, 2012 2:29 pm

w porównaniu do tygrysa z afryki ,zimowy jest krokiem wstecz....nie pomalowane narzędzia i liny, zamalowane gumowe bandaże kół,lufa od przedniego MG pokryta białą farbą, mało odrapań na krawędziach a duzo na bocznych powierzchniach :(
co leży na rurach wydechowych?
Awatar użytkownika
Michał Pichla

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Michał Pichla » Wto Kwi 17, 2012 2:31 pm

masz link do poradnika od zimowego kamuflażu:
http://www.youtube.com/watch?v=07KHHEKSsLo
Awatar użytkownika
Michał Pichla

Postprzez piekielny84 » Wto Kwi 17, 2012 2:40 pm

A więc dopiero co go malowalem więc narzędzia,lufy,bandaże(malowane co prawda wcześniej bo nie przewidywalem zimowego kamo na tym etapie da się to jeszcze poprawić) i inne bambetyle jeszcze bądą podmalowywane co do ścieralności bialej farby no cóż nawet na zdjeciach wygląda jak nowka z lekkimi odrapaniami na rurach leży folia zabezpieczylem w ten sposób wydechy a krawędzie będą przecierane na sucho bazowymi więc powinno być dobrze(tak myślę) nie chcialem z niego robić powycieranego i styranego nie podobają mi się takie(mialo być subtelnie a wyjdzie jak zwykle) a ten filmik wcześniej oglądalem i tak troche mi nie podpasowal widać od razu założenie że ma być styrany.
Ostatnio edytowany przez piekielny84, Wto Kwi 17, 2012 2:45 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
piekielny84

Postprzez piekielny84 » Wto Kwi 17, 2012 2:41 pm

Dodam tylko fakt iż zdjęcia nie co przeklamały
Awatar użytkownika
piekielny84

Postprzez Michał Pichla » Wto Kwi 17, 2012 2:49 pm

Czy ten zimowy Tiger to Tamiya 35216?
Awatar użytkownika
Michał Pichla

Postprzez piekielny84 » Wto Kwi 17, 2012 2:58 pm

Tak choć kilka częsci jest od Dragona i calkiem możliwe że to jest nieco inna wersja niż pojazd który przedstawia jak napisalem opieralem się na innym wozie z tej samej kompani.
Awatar użytkownika
piekielny84

Postprzez Marek Jaszczołt (mark67) » Wto Kwi 17, 2012 6:05 pm

piekielny84 napisał(a):Nastepny kociak to Tiger I z 8 kompanii 2.Pułku Pancernego SS,2 DPanc. "Das Reich" front wschodni,zima 1943/1944 malowany standardowo Dunkelgleb'43 Italeri na to wężyki z Panzer Olivgrun'43 ,lakier do włosów i biały Model Master 1768E(swoją drogą następnym razem użyje bialej akrylowej Tamiya co do zgodności malowania z oryginałem opierałem się na słowie pisanym i planszy barwnej z Militaria 137 Tiger Color(na której nie ma zielonych wężyków) jest natomiast piaskowy,zdjęcia pojazdu n/b 832 ukazują prześwitujący kolor który nie jest napewno Panzer Grey(jak sugeruje to instrukcja do kalkomani Bison)istnienia zielonych wężyków nie udało mi sie potwierdzić pozostaje tylko słowo pisane i logika

Tak tylko historyczno- merytoryczny komentarz:
8 kompania posiała numery 8xx na czołgach w okresie zima-wiosna 43 (od stycznia 43 na froncie), następnie czołgi przenumerowano na Sxx i tak oznakowane walczyły, aż do pierwszych miesięcy 44. Ma to pewne implikacje co do malowania czołgu 812 (baza ciemnoszara) i cech produkcyjnych jakie miały tygrysy na początku 43. Czyli jak się chcesz kierować logiką trzeba odrobić lekcje historyczną :twisted: .
Awatar użytkownika
Marek Jaszczołt (mark67)

Miejscowość: Warszawa

Postprzez panzer6 » Wto Kwi 17, 2012 8:45 pm

A mi się podoba to zimowe malowanie. Wygląda bardzo świeżo i intensywnie, choć nie jest powiedziane, ze autor tego nie zmieni podczas dalszej obróbki. Merytoryka... Cóz, jestem zwolennikiem wolnej interpretacji. Wiec nie podważam. Czytałem wiele polemik, gdzie ani jedna, ani druga strona nie miała do końca racji. Poza tym każdy Tygrys ma coś w sobie. W koncu to mój imiennik :lol: Udanej zabawy w dalszej części prac.
"Dobrzy to Ci, którzy zadowalają się marzeniem o tym, co źli rzeczywiście robią." Platon.

http://panzer6bart.wix.com/panzer6-gallery
Awatar użytkownika
panzer6

Postprzez piekielny84 » Wto Kwi 17, 2012 8:57 pm

Marek Jaszczołt (mark67) napisał(a):
piekielny84 napisał(a):Nastepny kociak to Tiger I z 8 kompanii 2.Pułku Pancernego SS,2 DPanc. "Das Reich" front wschodni,zima 1943/1944 malowany standardowo Dunkelgleb'43 Italeri na to wężyki z Panzer Olivgrun'43 ,lakier do włosów i biały Model Master 1768E(swoją drogą następnym razem użyje bialej akrylowej Tamiya co do zgodności malowania z oryginałem opierałem się na słowie pisanym i planszy barwnej z Militaria 137 Tiger Color(na której nie ma zielonych wężyków) jest natomiast piaskowy,zdjęcia pojazdu n/b 832 ukazują prześwitujący kolor który nie jest napewno Panzer Grey(jak sugeruje to instrukcja do kalkomani Bison)istnienia zielonych wężyków nie udało mi sie potwierdzić pozostaje tylko słowo pisane i logika

Tak tylko historyczno- merytoryczny komentarz:
8 kompania posiała numery 8xx na czołgach w okresie zima-wiosna 43 (od stycznia 43 na froncie), następnie czołgi przenumerowano na Sxx i tak oznakowane walczyły, aż do pierwszych miesięcy 44. Ma to pewne implikacje co do malowania czołgu 812 (baza ciemnoszara) i cech produkcyjnych jakie miały tygrysy na początku 43. Czyli jak się chcesz kierować logiką trzeba odrobić lekcje historyczną :twisted: .

zasugerowalem się opisem pod planszą barwną i z tego co mi bylo wiadomo oznaczenie S to chyba znaczylo tyle co kompania z drugiej strony zdjęcia egzemplarza 811,832 wyraźnie spod bialego prześwituje jasny kolor więc sasugerowalem się że piaskowy w przeciwieństwie np. do Tygrysa z dywizji Tottenkopf n/b 411 gdzie wyrażnie jest to kolor ciemnoszary według mnie oczywiście
Awatar użytkownika
piekielny84

Postprzez piekielny84 » Śro Maj 23, 2012 12:51 pm

Witajcie,a więc babol zimowy Tygrys dostal błędne malowanie(powinno być Panzer Grey)mój błąd.Nie wiele myśląc model trafił do kreta i pomalowany został na nowo jednostka pozostala ta sama,okres 42/43,zmieniłem tylko n/b z 812 na 801 no i położenie cyfr nieco wyżej.Czas na zdjęcia przepraszam że tak bez tła ale robilem je na szybko na warsztacie.
Image
z braku odpowiednich kalek krzyże namalowalem od własnoręcznego szablonu.
Image
tu niestety wspomogłem się kalkomanią :oops:
Image
Image
na tym modelu nie ma lakieru do włosów zastosowałem metodę Luciano Rodrigueza najlepiej widać ten efekt w tylnej części burt kadłuba.
Image
Image
Image
nakladając bialą farbę na bazowy(Panzer Grey) nieregularnie o różnym natężeniu(ilości farby,gęstości nakładania)uzyskujemy gotową bazę po wszelkiego rodzaju zacieki itp. co więcej metoda ta sprawdza się również w malowaniach nie zimowych,oczywiście ja robiłem to pierwszy raz i efekt jest jaki jest,umiarkowanie mi się podoba.Zobaczymy jak to będzie wyglądać po washu i zaciekaniu.Mlując opieralem się na tych zdjęciach:
Image
Image
Image
Image
zdjęcia pochodzą z:http://www.tiif.de/thread.php?postid=57
Pozdrawiam Krzysiek.Łódź.

P.S. Przepraszam za dwa posty pod sobą.
Awatar użytkownika
piekielny84

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość