British Infantry Tank Mk.III Valentine II - MiniArt 1:35

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

British Infantry Tank Mk.III Valentine II - MiniArt 1:35

Postprzez rafal_dr » Czw Sie 26, 2010 10:58 am

Cześć Panowie :)

Ja cały czas byłem zapalonym sklejaczem Panzerwaffe. No ale trzeba było to zmianić. Dostałem ten oto czołg od mojej Katarzyny z małą krypto-sugestią... "Ciekawe, jak będzie wyglądał zrobiony...?" Co znaczy, że dobrzy by było, żebym go zaczął. W sumie Brytyjczyka nigdy jeszcze nie skleiłem, więc może będzie ciekawie.

Sam model, to nowy wypust MiniArtu, ma nawet kukiełki załogi (3 sztuki). Ramki odlane dobrze, bez nadlewek, a przy okazji z bardzo dokładnie odlanymi detalami.

Pudełko:
Image

Producent uraczył mnie 7 malowaniami pustynnymi z Afryki (Co w sumie mi się spodobało). Są one takie:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Najciekawsze jest to poniżej i takie malowanie zrobię:
Image

Oto kalki:
Image

A tak wyglądają ramki:

Wanna 1 szt.:
Image

Pojedyncze ogniwa gąsienic 5 szt.:
Image

Układ jezdny 2 szt.:
Image

Skłądowe kadłuba 1 szt.:
Image

I jeszcze raz góra kadłuba i składowe 1 szt.:
Image

Ramka z wieżą 1 szt.:
Image

Ramka z figurkami 1 szt.:
Image

No i fartuchy boczne 1 szt.:
Image

W sumie to ładny czołg, najliczniej produkowany z czołgów piechoty. Modeli Valentine'a było od groma i w fabrykach wyprodukowano tego wszystkiego w Wielkiej Brytani i Kanadzie ponad 4.500 szt. Dużo :)

Tak wyglądał w akcji:
Image
Pozdrawiam z Krakowa :)

Rafał Drozdzowski

Więcej fotek na: Picasaweb.google.com i Photobucket.com
Awatar użytkownika
rafal_dr

Miejscowość: Kraków

Postprzez Jacek Jakubowski » Czw Sie 26, 2010 11:23 am

No i zapowiada się kolajny ciekawy modelik w Twoim wykonaniu. Najbardziej podoba mi się to że bardzo dokładnie opisujesz to co robisz. Pozdrawiam
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek Jakubowski

Miejscowość: Cały świat

Postprzez Panzer » Czw Sie 26, 2010 11:45 am

Zwróć uwagę, że egzemplarz na zdjęciu ma odwrócone światła przednie. Była to dość często stosowana praktyka w celu ich ochrony przed uszkodzeniem. Możesz to wykorzystać w swoim modelu - na pewno go wyróżni i myślę, że to ciekawy akcent.
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Hummel "Clausewitz" - Dragon - burty
CV-33 - DOC Models - cieniowanie i wash
Renault R-35 - RPM - wózki jezdne
Fokker D.VIII/E.V - Roden - skorupa kadłuba
Awatar użytkownika
Panzer

Miejscowość: Tychy

Postprzez rafal_dr » Czw Sie 26, 2010 12:17 pm

Jacek Jakubowski napisał(a):No i zapowiada się kolajny ciekawy modelik w Twoim wykonaniu. Najbardziej podoba mi się to że bardzo dokładnie opisujesz to co robisz. Pozdrawiam

A no Jacku, staram się, bo się może takie coś przydać :) Naprawdę jest to odskocznia (ten model) dla mnie. Robię główne projekty. Wieczorem sobie siadam i sklejam tak dodatkowo. Model jest niduży i zgrabny, więc będzie ciekawie wyglądał na półce na podstawce z pisakiem :)

Panzer napisał(a):Zwróć uwagę, że egzemplarz na zdjęciu ma odwrócone światła przednie. Była to dość często stosowana praktyka w celu ich ochrony przed uszkodzeniem. Możesz to wykorzystać w swoim modelu - na pewno go wyróżni i myślę, że to ciekawy akcent.

Tak, Radek, zauważyłem :) Chociaż nie robię jak zauważyłeś tego konkretnego egzemplarzu za zdjęcia. Robię to piaskowe w czarne plamy. Jest ciekawe, fajnie będzie można pokazać obicia i odpryski farby na pancerzu (tam gdzie czarny kolor). Światła odwrócę, jeżeli się to da zrobić, bez zniszczenia lamp. Nie pamiętam teraz jak to wygląda. Siedzę w pracy i się nudzę, to zamieściłem na forum Temat :) Powinno z tego czołgu coś fajnego wyjść. Wczoraj skleiłem kompletną wieżę, ale zdjęcie zrobię, jak skleję kadłub. Może urwę jakiś błotnik, bo ten czołg ma ciekawą fakturę "wafla-bieżnika" gąsienicy.

Rafał Drozdzowski

Awatar użytkownika
rafal_dr

Postprzez Łukasz Ch. "maxsimu » Czw Sie 26, 2010 2:49 pm

Fajny modelik z ciekawością będę czekał na dalsze prace
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Łukasz Ch. "maxsimu

Postprzez rafal_dr » Czw Sie 26, 2010 3:02 pm

W miarę rozwoju klejenia :) będę wrzucał fotki. Tymczasem takie 3 zdjęcia prawdziwego czołgu. Dość ciekawe, właśnie Afrykańskie :)

Image

Image

Image

Coraz bardziej mi się ten sprzet podoba :)

Rafał Drozdzowski

Awatar użytkownika
rafal_dr

Postprzez waldeczek » Czw Sie 26, 2010 3:50 pm

Czy na półce starczy miejsca :D ?
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez Panzer » Czw Sie 26, 2010 5:22 pm

Nie tylko Tobie :)

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=169&t=12012
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Hummel "Clausewitz" - Dragon - burty
CV-33 - DOC Models - cieniowanie i wash
Renault R-35 - RPM - wózki jezdne
Fokker D.VIII/E.V - Roden - skorupa kadłuba
Awatar użytkownika
Panzer

Miejscowość: Tychy

Postprzez Sebastian Janiszewski » Czw Sie 26, 2010 8:48 pm

No proszę wreszcie robisz coś bez czarnych krzyży ;o)
Może w przyszłości dasz się namówić na coś współczesnego :?:
Pozdrawiam Sebastian
Awatar użytkownika
Sebastian Janiszewski

Miejscowość: okolice Warszawy

Postprzez RJ » Czw Sie 26, 2010 9:13 pm

O, ładnie psze Pana, ładnie.
Opisuj jak możesz(zapisuj, bo nieraz się zapomina) jak idzie klejenie, spasowanie...nawet jak nie poprawisz, to co możnaby ewentualnie wymienić(dodać od siebie).
3mam kłykcie ;)
RJ

Postprzez rafal_dr » Czw Sie 26, 2010 10:19 pm

waldeczek napisał(a):Czy na półce starczy miejsca :D ?

No nie... hehehe :) właśnie nie mam za dużo... cały czas z moją Królową negocjuję o miejsce :) Nie jest to łatwe. Może miszkanie musimy większe kupić.... :)

Panzer napisał(a):

Nie tylko Tobie :)

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=169&t=12012

No i co Radek... zobaczyłem Twój czołg a ty go nie robisz :):):) żartuję oczywiście, ale jest to ładny pojazd, jak pisałem wyżej... coraz bardziej mi się podoba.

Sebastian Janiszewski napisał(a):No proszę wreszcie robisz coś bez czarnych krzyży ;o)
Może w przyszłości dasz się namówić na coś współczesnego :?:

No fakt:) Robię pierwszy poważny model czołgu nie Niemieckiego. Sklejam go Sebastian, ale czystym przypadkiem, ale nie narzekam. Jeżeli chodzi o współczesny czołg, to tak, napewno tak, napewno zrobię :) i bedzie to T-55 z pełnym wnętrzem. Zamówiłem wszystko już. Czołg z Tamiy'i, blach Eduarda Big Ed taki :), żywice CMK (wieża, przedział kierowcy, przedział silnikowy), amunicję tłoczoną i gasienice fruila.... To bedzie projekt :), ale to trochę później, może koło grudnia/stycznia zacznę :)

RJ napisał(a):O, ładnie psze Pana, ładnie.
Opisuj jak możesz(zapisuj, bo nieraz się zapomina) jak idzie klejenie, spasowanie...nawet jak nie poprawisz, to co możnaby ewentualnie wymienić(dodać od siebie).
3mam kłykcie ;)

SbS mam zrobić Rafał? :):):)
Model planuję zrobić bardzo dokładnie, jeżeli chodzi o malowanie, używając każdej możliwej techniki modelarskiej, zobaczymy co wyjdzie :)

A teraz moje klejenie

Muszę powiedzieć, że napotkałem jedną złą rzecz i tego się wystrzegajcie Panowie. Momo że to nówka MiniArtu, to jednak góra kadłuba jest wykrzywiona i błotniki boczne są skierowane lekka do góry. Oczywiście sobie z tym poradzę, ale się zdenerwowałem ociupinkę :) Klej CA musi pójść do akcji, ale to się powinna wyprostować. Obecnie kleję podwozie. Na dana chwilę mam wieżę i wózki kół jezdnych. Wieża ma w środku kompletną armatę i radistację. Calkiem, całkiem ona jest. Dość ciekawie wygląda. Jedyną co muszę zaszpachlować na wstępie, to łączenie wózków jezdnych przy sklejaniu. Nie jest to niestety model Dragona, więc bez szpachli się nie obejdzie. Jak narazie tylko wózki... zobaczymy co dalej. Oto fotki ze wczoraj.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Dach na wieży założony na sucho. Przylkeję na stałę jak pomaluję i "poobijam" wnętrze :)

Rafał Drozdzowski

Awatar użytkownika
rafal_dr

Postprzez Tremac » Czw Sie 26, 2010 10:41 pm

Koleny piekny model sie robi widze.
Swoja droga przemial masz spory jak na wieczory i kobite o anielskiej duszy. Ja jak popackam ze dwie nocki z rzedu to mojej samicy nawet malowanie pedzlem przeszkadza i mowi ze za glosno a modeluje w drugim koncy domu i na innej kondygnacji.
ImageImage
Awatar użytkownika
Tremac

Miejscowość: Newcastle

Postprzez rafal_dr » Czw Sie 26, 2010 10:46 pm

:) Ja sobie warsztat do malowania zrobiłem w garażu. Kleję za to w domu :)

Rafał Drozdzowski

Awatar użytkownika
rafal_dr

Postprzez Przemos19 » Pią Sie 27, 2010 6:51 am

Fajny model, interesujący wybór przez producenta, i cena zachęcająca.
http://przemos85.blogspot.com/ - modelarstwo, wargaming (Battlegroup Kursk) i recenzje modeli w skali 1/72 i 1/76.
Wstąp, zobacz, dołącz, działaj!
Przemos19

Postprzez rafal_dr » Pią Sie 27, 2010 1:04 pm

Fakt, cena przyzwoita, jakieś 100 zł niecałe, producent... MiniArt, to też ok firma w sumie. Ale mam pytanie

Czy posiada ktoś kadłub, wieżę, albo jakiś kawałek czołgu niemieckiego, który nie potrzebuje?

Chodzi o to, że koncepcja podstawki opiera się na stojącej na wydmie Valentine i koło niej leży w piachu jakiś wrak czołgu, bądź wieżą, zasypane w połowie piaskiem... Mam wizje, ale nie mam wraka żadnego, bądź części czołgu :) Chętnie odkupię :)
Ostatnio edytowany przez rafal_dr, Pią Sie 27, 2010 3:47 pm, edytowano w sumie 1 raz

Rafał Drozdzowski

Awatar użytkownika
rafal_dr

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości