Silnik do maszyny flyline

Na tym forum piszemy na temat elektroniki i elektryki stosowanej w modelarstwie, czyli o nadajnikach, odbiornikach, regulatorach, ogniwach, ładowarkach i innych pokrewnych.

Silnik do maszyny flyline

Postprzez trzczy » Pon Maj 14, 2012 9:45 am

Buduję flyline czyli system kręcenia filmów z kamery, która jeździ po sznurze, tak jak kolejka linowa. Założyłem prędkość max. przesuwu 50 km/h oraz ciężar pojazdu wraz z kamerą do 10KG. To urządzenie ma być podobne do tego na tym linku:

http://70.40.215.32/products/flyline/

Nie zajmowałem się jeszcze modelarstwem i jest to dla mnie nieznana dziedzina. Mam pytanie co do silnika. Jeden sprzedawca zaproponował mi silnik samolotowy: EMAX GT5325/11. Dane techniczne jakie są prezentowane na portalach internetowych tego silnika są dla mnie niewystarczające. Mam takie pytania:

1. Czy ten silnik działa tak samo w obie strony tzn. do tyłu i do przodu?
2. Jaką ma najmniejszą prędkość?
3. Czy można jakoś zaprojektować kontrolę poziomu naładowania akumulatorów do tego silnika?
4. Czy silnik ten ma jakieś w miarę skuteczne hamowanie? Czy obniżenie napięcia zasilania do 0 łączy się z hamowaniem silnika? Czy można hamować przez włączenie wstecznego kierunku silnika?

Z góry dziękuję

W sumie to się zastanawiam, czy powinienem brać silnik samolotowy. Może macie propozycję jakiegoś innego silnika do mojego urządzenia?
Z góry dziękuję
trzczy

Wróć do Elektronika RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości