Prawdopodobnie uszkodzony nadajnik...

Na tym forum piszemy na temat elektroniki i elektryki stosowanej w modelarstwie, czyli o nadajnikach, odbiornikach, regulatorach, ogniwach, ładowarkach i innych pokrewnych.

Prawdopodobnie uszkodzony nadajnik...

Postprzez dawko93e » Śro Kwi 11, 2012 8:41 pm

Witam, Mam helika RC Honey Bee CPX. Wszystko fajnie, latał, a teraz nie da się go uruchomić. Problemem jest nie prawidłowy odbiór sygnału z nadajnika. Zacząłem więc robić dochodzenie w tej sprawie wedle instrukcji. Wszystko w heliku posprawdzałem i wygląda OK. Podejrzaną rzeczą jest bowiem nadajnik. Przy normalnym załączeniu nadajnika czerwona dioda statusu łączności powinna przez pierwsze 3 sekundy szybko pulsować a następnie ciągle świecić. Teraz gdy załącze nadajnik, dioda ta w ogóle nie pulsuje przez te 3 pierwsze sekundy tylko od razu się zaświeci i sęk w tym że świeci tak słabo ze trzeba przysłonić sobie ręką żeby zauważyć. Pomyślałem że to pewnie słabe baterie które zasilają nadajnik , w sumie bo i tak wskaźnik poziomu napięcia był niski. Więc kupiłem dziś nowe baterie, założyłem do nadajnika, załączyłem go, wskaźnik napięcia jest pełny a dioda statusu łączności dalej słabiutko świeci. Proszę Was drodzy modelarze pomóżcie mi rozwiązać ten problem. Wykluczam helikoptera z tejżej przyczyny ponieważ on jest sprawny. Co sie mogło stać ? Wyczytałem gdzieś na innym forum ze możliwe jest uszkodzenie kwarcu nadawczego ale ja nie potrafię go nigdzie znaleźć w nadajniku. NADAJNIK E-SKY 6CH 2.4 GHz model ET-6. Tylko nie mówcie mi ze 500 zł poszło na marne...
dawko93e

Miejscowość: Pszczyna

Re: Prawdopodobnie uszkodzony nadajnik...

Postprzez MrJames » Pią Kwi 13, 2012 6:02 pm

Na marne to nie. Jeśli masz inny model albo znajomego z modelem zrób próbę czy działa. Potem możesz od niego np. antenę pożyczyć i sprawdzić. Zawieść mogła antena lub zasilanie.
Jedni kolekcjonują znaczki...
Inni pocztówki...
A jeszcze inni...
Wszystko...

Tak, do Ciebie mówię!
MrJames

Postprzez dawko93e » Sob Kwi 14, 2012 7:33 pm

Witam, postanowiłem dzisiaj znów kontynuować prace nad poszukiwaniem przyczyny niełączenia się nadajnika z odbiornikiem. Otworzyłem dziś nadajnik i milimetr po milimetrze, nawet pod lupą szukałem czy niema gdzieś czasem przepalonego elementu lub przerwanego przewodu. Niestety nic nie znalazłem ale to chyba dobrze poza tą słabo świecącą diodą statusu łączności o której już wcześniej wspominałem. A więc podejrzanego uznałem za helikopter, myślicie że w jego elektronice może być coś uszkodzone np. regulator albo odbiornik ? Jakie są wasze propozycje i gdzie mam dalej szukać przyczyny ?
dawko93e

Miejscowość: Pszczyna

Postprzez MrJames » Sob Kwi 14, 2012 8:22 pm

Odbiornik.
Jedni kolekcjonują znaczki...
Inni pocztówki...
A jeszcze inni...
Wszystko...

Tak, do Ciebie mówię!
MrJames

Wróć do Elektronika RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości