Hitec RCD3500 - podłączenie.

Na tym forum piszemy na temat elektroniki i elektryki stosowanej w modelarstwie, czyli o nadajnikach, odbiornikach, regulatorach, ogniwach, ładowarkach i innych pokrewnych.

Hitec RCD3500 - podłączenie.

Postprzez robert1508 » Sob Maj 07, 2011 11:44 am

Witam zakupiłem odbiornik Hitec RCD3500,
Z tego co znalazłem w internecie jest to odbiornik na 72MHz,
czy jak zmienię kryształ na 35.030 CH:63 to będę mógł nim sterować za pomocą radia Sanwa Conquest MKII?
- radio jest na 35MHZ.
robert1508

Miejscowość: Białystok/Preston

Postprzez karlem » Nie Maj 08, 2011 9:35 am

Nie
Zmiana kwarcu nic nie pomoże, musisz mieć odbiornik na 35MHz i kwarce w nadajniku i odbiorniku na ten sam kanał.
Pozdrawiam
karol
Awatar użytkownika
karlem

Miejscowość: Pabianice

Postprzez robert1508 » Pią Maj 13, 2011 1:05 am

ale czy aby napewno ten odbiornik FM/HFD-08RD jest na 72MHz?
I tam jest jeszcze napisane TX, co znaczy TX?
I jeszcze :
Dual conversion - to juz wiem co to jest.
I jak uzyc osmego kanalu jesli to jest rownoczesnie gniazdo zasilania.
robert1508

Postprzez karlem » Sob Maj 14, 2011 8:37 am

Tx = nadajnik
Rx = odbiornik
Nieczęsto użyjesz wszystkich ośmiu kanałów, a zasilanie możesz podłączyć pod każdy; plus i minus są na wspólnej listwie.
Sprawdź dokładnie - na obudowie powinno być opisane, w jakim paśmie odbiornik pracuje; u nas dozwolone są 27MHz (prehistoria, nieużywane ze względu na zakłócenia z CB), 35MHz - lotnicze i 40 MHz - pozostałe, tzn. kołowe i pływające.
72 MHz dopuszczone w niektórych krajach zachodnich, a coraz częściej stosuje się 2,4GHz, jak na razie bez większych ograniczeń; jedynie moc sygnału mniejsza dziesięciokrotnie niż np. w Stanach.
Pozdrawiam
karol
Awatar użytkownika
karlem

Postprzez robert1508 » Sob Maj 14, 2011 6:06 pm

Dziękuje za odpowiedz.
naklejka na obudowie odbiornika jest tak już zniszczona, ze nie widać na niej nic.
Pytałem o te osiem kanałów bo tak się zastanawiam jak to jest rozwiązane, na nadajniku dwa drążki. Czyli cztery kanały, to gdzie sa pozostałe cztery?

zdjęcia odbiornika:
Image
Widać jak naklejka jest zdarta.

Zdjęcia nadajnika:
Image

Image

Image
Co to jest ta dźwigienka zaznaczona na zdjęciu?

Nadajnik nie jest pierwszej nowości ale działa i kupiłem go za 4£.
robert1508

Postprzez karlem » Nie Maj 15, 2011 6:06 pm

Jeśli nie masz do tej Sanwy instrukcji, to spróbuj poszukać za pomocą Google.
Co do odbiornika:
"TX" wyrwałeś z kontekstu; odnosi się do "używaj z nadajnikami Hitec lub Futaba".
Nie znam tego odbiornika, ale podejrzewam, ze oznaczenie "RCD3500" wskazuje na pracę w paśmie 35MHz. Ale mogę się mylić.
Często załączane do zestawów odbiorniki mają więcej kanałów niż nadajniki.
Na obudowie nadajnika masz różne 'pstryczki' i część z nich to mogą być te dodatkowe kanały; występują także jako 'suwaki' i 'pokrętełka'.
Pozdrawiam
karol
Awatar użytkownika
karlem

Re: Hitec RCD3500 - podłączenie.

Postprzez U 257 » Śro Lip 06, 2011 7:06 am

Witam.Ja rowniez posiadam te aparaturke ale dopiero doprowadzam ja do stanu uzywalnosci.Poprzedniemu wlascicielowi wylaly aku i popalilo sciezki.Jesli mozna to chcialbym sprawdzic podlaczenie zasilania bo nie wiem czy dobrze polutowalem.Co do funkcji apki to:pokretlo zaznaczone przez Ciebie to AUX czyli 6-ty kanal regulowany potencjometrem,masz tez 5-ty kanal,u gory z lewej strony z napisem retract gear [robi podwozie lub klapy].Jesli kupiles odbiornik z kwarcem na 72Mhz to wystaw go z powrotem na aukcje bo nie polatasz.W tej chwili jest pelno odbiornikow na allegro na 35Mhz z 1 i 2 przemianami.Jestem z bialego i prosze o kontakt
U 257

Wróć do Elektronika RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości