Brak Reakcji Helikoptera bądź uszkodzzony nadajnik :

Brak Reakcji Helikoptera bądź uszkodzzony nadajnik :

Postprzez dawko93e » Wto Kwi 10, 2012 8:23 pm

Witam, Mam helika RC Honey Bee CPX. Wszystko fajnie, latał, a teraz nie da się go uruchomić. Problemem jest nie prawidłowy odbiór sygnału z nadajnika. Zacząłem więc robić dochodzenie w tej sprawie wedle instrukcji. Wszystko w heliku posprawdzałem i wygląda OK. Podejrzaną rzeczą jest bowiem nadajnik. Przy normalnym załączeniu nadajnika czerwona dioda statusu łączności powinna przez pierwsze 3 sekundy szybko pulsować a następnie ciągle świecić. Teraz gdy załącze nadajnik, dioda ta w ogóle nie pulsuje przez te 3 pierwsze sekundy tylko od razu się zaświeci i sęk w tym że świeci tak słabo ze trzeba przysłonić sobie ręką żeby zauważyć. Pomyślałem że to pewnie słabe baterie które zasilają nadajnik , w sumie bo i tak wskaźnik poziomu napięcia był niski. Więc kupiłem dziś nowe baterie, założyłem do nadajnika, załączyłem go, wskaźnik napięcia jest pełny a dioda statusu łączności dalej słabiutko świeci. Proszę Was drodzy modelarze pomóżcie mi rozwiązać ten problem. Wykluczam helikoptera z tejżej przyczyny ponieważ on jest sprawny. Co sie mogło stać ? Wyczytałem gdzieś na innym forum ze możliwe jest uszkodzenie kwarcu nadawczego ale ja nie potrafię go nigdzie znaleźć w nadajniku. NADAJNIK E-SKY 6CH 2.4 GHz model ET-6. Tylko nie mówcie mi ze 500 zł poszło na marne...
dawko93e

Miejscowość: Pszczyna

Re: Brak Reakcji Helikoptera bądź uszkodzzony nadajnik :

Postprzez dawko93e » Śro Kwi 11, 2012 5:58 pm

Prosze, pomóżcie mi bo inaczej będę zmuszony sprzedać helika... :cry:
dawko93e

Postprzez marceliszpak » Czw Kwi 12, 2012 1:10 pm

dawko93e napisał(a): Wyczytałem gdzieś na innym forum ze możliwe jest uszkodzenie kwarcu nadawczego ale ja nie potrafię go nigdzie znaleźć w nadajniku. NADAJNIK E-SKY 6CH 2.4 GHz model ET-6.

Sprzęt pracujący w paśmie 2,4GHz nie potrzebuje kwarców. Nie znajdziesz ich więc ani w nadajniku, ani w odbiorniku.
Wykluczam helikoptera z tejżej przyczyny ponieważ on jest sprawny.

Ciekawe jak do tego doszedłeś? Precyzyjna diagnoza. Na podstawie słabiej świecącej diody statusu łączności?
Może masz problemy z zasilaniem odbiornika i bindowaniem aparatury.
MarceliSzpak
marceliszpak

Miejscowość: Stalowa Wola

Postprzez dawko93e » Czw Kwi 12, 2012 2:42 pm

Do marceliszpak : do czasu gdy nadajnik był sprawny helikopter cały czas działał, baterie ładowałem dopiero 4 razy, Pięknie elektronika współpracowała. Dla mnie podejrzaną rzeczą może być ten nadajnik. Dodam jeszcze ze po włączeniu helikoptera na kontrolerze migają na przemiennie czerwona i zielona dioda, w instrukcji oznacza to że jest nieprawidłowy sygnał między nad. a odb.. Jakie hipotezy ???
dawko93e

Postprzez marceliszpak » Pią Kwi 13, 2012 9:14 am

dawko93e napisał(a): Dodam jeszcze ze po włączeniu helikoptera na kontrolerze migają na przemiennie czerwona i zielona dioda, w instrukcji oznacza to że jest nieprawidłowy sygnał między nad. a odb.. Jakie hipotezy ???

Niestety nie mam aparatury za pasmo 2,4GHz ale wg mojej najlepszej wiedzy uważam ze masz problem z poprawnym bindowaniem aparatury.
Nadajnik i odbiornik nie mogą znaleźć wspólnej częstotliwości pracy.
Hipotezy
Powodów może być kilka: problemy z zasilaniem, niewłaściwa procedura bindowania, uszkodzona (urwana) antena w odbiorniku.

edit:
Pytałeś tam: http://www.heli-team.pl/forum/
lub u sprzedawcy jeśli taką wiedzę posiada - sklepy modelarskie zatrudniają modelarzy - może oni są w stanie Ci pomóc.
MarceliSzpak
marceliszpak

Miejscowość: Stalowa Wola

Postprzez dawko93e » Pią Kwi 13, 2012 3:44 pm

Ok, z hipotez które zaproponowałeś byłem w stanie sprawdzić tylko tą antenke, ona jest na miejscu i zlutowana w odbiorniku. Problemy z zasilaniem moze mieć tylko nadajnik bo elektronika w heliku jest sprawna. nie rozumiem co sugerujesz przez tą " procedurę bindowania " - jak sie za to zabrać ? Mam jedną uwage lecz mało prawdopodobną : baterie którymi zasilam nadajnik to typowo chińskie z nijakiej firmy po 40 groszy za sztuke. Myślicie że gdybym nadajnik zasilił konkretnymi bateriami typu DURACELL lub ENERGIZER to zmieniło by się coś ???
dawko93e

Postprzez dawko93e » Sob Kwi 14, 2012 6:33 pm

Witam, postanowiłem dzisiaj znów kontynuować prace nad poszukiwaniem przyczyny niełączenia się nadajnika z odbiornikiem. Otworzyłem dziś nadajnik i milimetr po milimetrze, nawet pod lupą szukałem czy niema gdzieś czasem przepalonego elementu lub przerwanego przewodu. Niestety nic nie znalazłem ale to chyba dobrze poza tą słabo świecącą diodą statusu łączności o której już wcześniej wspominałem. A więc podejrzanego uznałem za helikopter, myślicie że w jego elektronice może być coś uszkodzone np. regulator albo odbiornik ? Jakie są wasze propozycje i gdzie mam dalej szukać przyczyny ?
dawko93e

Wróć do Śmigłowce RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość