Gyro

Gyro

Postprzez kubotron » Śro Lip 27, 2011 3:53 pm

Witam. Moim Honey bee cp3 latam już około 3 tygodni, ale teraz mam problem. Otóż ostatnio mój heli zaczynał się kręcić wokół swojej osi. Na początku było to prawie nie zauważalne (korygowałem to na pilocie), ale potem już to bardzo mi przeszkadzało latać. Czasami było tak, że podłączam baterię, chcę wystartować i heli nagle zaczyna się kręcić. Kiedy odłączyłem baterię i znów podłączyłem wszystko było ok. Ale dzisiaj, polatałem ze 4 minuty i nagle helikopter zaczynał się kręcić wokół swojej osi, a silnik na ogonie pracował w taki sposób, że odkręcał helikopter trochę i znów pozwalał na to aby heli się zakręcił. Tak więc postanowił podregulować gyro. Wyczytałem, że aby zapobiec takim obrotom, należy regulować śrubkę z napisem proportional. Tak więc zrobiłem. Kiedy podkręciłem śrubkę na + (bo heli zakręcał się w prawo) z początku było nieźle (jak jeszcze siedział na ziemi), ale kiedy chciałem go poderwać nagle zaczynał się kręcić w taki sposób, że nie mogłem tego skorygować drążkiem. Kiedy przekręcałem śrubkę trochę mniej sytuacja się nie zmieniała. Nawet przekręcałem śrubkę w to miejsce przed moją regulacją, ale nic nie pomogło.
Proszę o pomoc. Nie wiem czemu takie zmiany przyszły tak nagle. Czy to wina Gyro? Serwa? Zaliczyłem tylko jedną małą kraksę kiedy przytarłem śmigłami o asfalt (rozsypały się w pył), ale to było 2 dni po kupnie heli, czyli jakieś 2 tyg temu.
kubotron

Re: Gyro

Postprzez Gmeracz » Śro Lip 27, 2011 11:31 pm

Możliwe że sypie ci się silnik ogonowy. Poza tym nic nie piszesz o próbach zwiększenia/zmniejszenia gain. No i poza tym czy używasz trybu idle w locie?
Sprawdź wszystkie wtyczki serw, czy dobrze siedzą w odbiorniku.
Możesz jeszcze ewentualnie ponownie zbindować odbiornik, ale to tak profilaktycznie.
Od śmigła...
Sławek
Awatar użytkownika
Gmeracz

Miejscowość: UK

Postprzez kubotron » Czw Lip 28, 2011 1:15 am

Wątpię i mam nadzieję, żeby po tak krótkim czasie silnik już miał się sypać. Nie próbowałem jeszcze ruszać GAIN z obawy, że namieszam jeszcze bardziej i heli będzie wariował jeszcze bardziej, ale jutro spróbuje. A co do idle to w ogóle nie używam i pewnie jeszcze długo czasu minie zanim zacznę. A co do zbindowania odbiornika to też zrobiłem (nie chcący :D ).
kubotron

Postprzez kubotron » Czw Lip 28, 2011 1:15 pm

Dzisiaj zacząłem kombinować z GAIN, ale zauważyłem, że nie widać żadnych zmian po przekręceniu śrubki. Na dodatek silnik z tyłu zaczął raz działać a raz nie, tj. czasami zaczyna się kręcić od razu kiedy obroty silnika głównego są małe, czasem zaczyna się kręcić kiedy obroty są mniej więcej w tym miejscu kiedy heli powinien startować, a czasem w ogóle nie działa. Czy to jest wina silnika czy może tylko tego miksera czy gyro? Jak już mówiłem heli latam około 3 tyg. Po 3 tygodniach silnik miał by się już zepsuć?
kubotron

Postprzez kubotron » Pią Lip 29, 2011 9:51 pm

Wybaczcie za te 3 posty pod rząd.

Niestety silnik ogonowy się rozsypał. Helikopter oddałem na reklamacje, także jakieś 2 tyg z głowy. :cry:
kubotron

Wróć do Śmigłowce RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość