jaki jest najlepszy helikopter dla początkujących spalinowy

jaki jest najlepszy helikopter dla początkujących spalinowy

Postprzez jacol2010 » Pią Cze 10, 2011 11:14 am

Jestem młodym modelarzem mam zamiar kupic swój pierwszy śmigłowiec. najpierw latałem mini helikopterkiem z hipermarketu , który nie skręcał , a baterię długo się ładowało i krótko latało dlatego chcę kupic spalinowy śmigłowiec czy ktoś może mi powiedziec jaki , jakiej marki i gdzie .I kolejne pytanie czy można ubezpieczyc śmigłowiec RC.
:?: :?:
jacol2010

Re: jaki jest najlepszy helikopter dla początkujących spalin

Postprzez kamelg » Nie Cze 26, 2011 4:11 pm

Skoro jesteś początkującym to daj sobie spokój ze spalinowym , tylko kup jakiś elektryczne el z wyższej półki .
Np. http://www.nitrotek.pl/modele/helikopte ... ing-3.html
Image
Awatar użytkownika
kamelg

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Gmeracz » Nie Cze 26, 2011 9:24 pm

Najpierw zastanów się czy cię będzie stać. Modele heli są w zassadzie najdroższą i kretobójczą dziedziną RC. Nie miej złudzeń że kupisz model i nauczysz się latać. Będziesz musiał poznać dokładnie budowę, zasadę działania mechaniki aby umieć to później poustawiać, trochę dodatkowych narzędzi i kasy na części zapasowe po ubiciu kolejnego kreta.

Potem poczytaj fora takie jak epheli czy waldorf oraz heli-team.pl, które są ukierunkowane na heliki i dopiero zacznij przymiarki do sprzętu.
A o spalinie też proponuję zapomnieć jeżeli nie latałeś wcześniej modelami z takim napędem.
Od śmigła...
Sławek
Awatar użytkownika
Gmeracz

Miejscowość: UK

Postprzez snochems » Śro Sie 03, 2011 10:05 am

Witam serdecznie

Modelarstwo lotnicze to jedno z droższych, jednak myślę, ze najlepszym modelem spalinowym dla Ciebie byłby np Raptor 50. Samemu jest sie bardzo ciężko nauczyć latać, w tej kwestii proponuje poszukać jakiegoś instruktora, który nauczy Cie tego i przy okazji ustawi model.

Wszystko wiąże się. z funduszami jak nie masz w zapasie około 6.000zl nie ruszaj z modelem spalinowym

Pozdrawiam Damian
snochems

Postprzez AliensGroup » Sob Sie 06, 2011 5:46 pm

Zgadzam się z powyższymi opiniami. Najpierw zadaj sobie pytanie czy stać Cię na spalinowy,czy może lepiej byłoby kupić elektryczny,moim zdaniem zdecydowanie ta druga opcja. Możesz podać jaki budżet posiadasz na ten cel?
AliensGroup

Wróć do Śmigłowce RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość