Jaki helikopter RC kupić ?

Jaki helikopter RC kupić ?

Postprzez Jacek2009 » Nie Gru 13, 2009 10:02 pm

Witam wszystkich forumowiczów !
Od razu przyznaję że jestem zupełnie początkującym modelarzem. Bardziej interesuje mnie wykorzystanie helikopterów RC do wykonywania zdjęć terenu. No i właśnie - tu pojawia się problem: Jaki model wybrać z dostępnych na polskim i ewentualnie zagranicznym rynku (posiadam konto na eBAY). Zależy mi na prostocie obsługi i możliwie JAK NAJWIĘKSZYM PUŁAPIE I ZASIĘGU, no i oczywiście mam pytanie do WAS: czy ktoś z Was bawił się w wykonywanie takich zdjęć, czy są ostre, czy nie poruszone, itd. Czy drgania i krótkotrwałe ruchy "szarpnięcia" są zależne tylko od operatora czy także od żyroskopów i stabilizacji, stosowanych w droższych modelach. Na jakie modele mam się "nastawić" ze względu na pułap i zasięg: elektryczne czy spalinowe ? Pozdrawiam wszystkich - Jacek
Jacek2009

Postprzez kojot » Nie Gru 13, 2009 10:15 pm

Odpuść,

Poświęć 1-2-3 lata i kilka tysięcy na naukę latania śmigłowcem.
W międzyczasie przestudiuj problem radzenia sobie z wibracjami.
I już będziesz wiedzieć, że pomysł jest nędzny, jeżeli nie skorzystałeś jak widać z google.
Oczywiście, jak wydasz kilka-kilkanaście tys. $ na sprzęt i kilka lat na treningi, sprawa staje się wykonalna :-)

Natomiast po kilkumiesięcznym treningu i wydaniu ok 1000-1500zł możesz robić zdjęcia wykorzystując popularny model motoszybowca.

http://pfmrc.eu/viewforum.php?f=127

BTW. co to znaczy największy pułap i zasięg? Z jakiej odległości twój sokoli wzrok pozwoli ci sterować 2m modelem? :-).

Może hasło FPV?
http://pfmrc.eu/index.php?c=12

A w ogóle polecam google - fajny serwis, pozwala się przekonać, że tysiące osób na świecie rozwiązywały już twój problem. :roll:
Pozdrawiam,
Krzysiek "kojot" Choroszko
Awatar użytkownika
kojot

Miejscowość: okolice Warszawy

Postprzez scroller » Wto Mar 01, 2011 1:31 pm

Kojot, jesteś bez serca :D

Ale niestety masz w 100% rację...

Sam sprzęt pozwalający na podniesienie rozsądnej kamery/aparatu to wydatek lekko ponad 10-15 tys. zł. To taka minimalka ;)
Pozdrawiam
Paweł
ALIGN T-REX 500 ESP | SPEKTRUM DX7 Mode 2
Awatar użytkownika
scroller

Wróć do Śmigłowce RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość