Opinia o figurkach HOFI i CIFI ?

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Opinia o figurkach HOFI i CIFI ?

Postprzez Pawel » Pon Paź 04, 2004 5:51 pm

Witam
Popełniłem w życiu kilka figurek takich jak ta:

Image

Myślałem o jakiejś kolejnej... Ciekawą ofertę mają HOFI i CIFI (zakładam, że to nazwy firm). Ale słyszałem nie najlepsze opinie o tych figurkach (deliktanie mówiąc...) Naprawdę są takie złe ? Widziałem kilka na zdjęciach i odniosłem wrażenie, że ze znajomością anatomii (zwłaszcza zwierząt kopytnych) to u autorów figurek jest tak sobie...

Pozdrawiam
Pawel
Pawel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pon Paź 04, 2004 7:30 pm

hifi mka jeszcze zcsem jakies przebłyski. natomiast cifi .. no cóż.. tu mowa ojczysta jest chyba zbyt uboga by w pełni oddac szkaradnosc tych figurek. a to to na zdjeciu to nie jest dragon?
~kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Pawel » Pon Paź 04, 2004 7:33 pm

Tak to figurka Dragona.
Pawel
Pawel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pon Paź 04, 2004 7:49 pm

To czemu nie kupisz sobie jakiegos innego dragona (co prawda wymaga pracy, ale dragony nie są złe ) albo tamiyi? a jak juz chcesz zywiczna figure to luknij na allegro i kup sobie jakąs robiona na licencji;)
~kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez metaltop20 » Wto Paź 05, 2004 10:51 pm

bylem kiedys w dacie w lodzi zakupic jakas figurke w skali 1/16 widzialem figurki hofi ludzie koszmar to sa jawne kpiny z modelarzy , facjaty wojakow wygladaly tak ja ci po 3 tyg picia z opuchnieta morda weszli do paskieki podenerwowac pszczoly , odradzam te figurki jak moge
metaltop20

Miejscowość: hel 60 km na polnoc

Postprzez Wiesław Średnicki » Czw Gru 23, 2004 10:53 am

Wpadł w moje ręce zestaw firmy Drud a ponieważ jest to firma również z Czech więc pozwalam sobie na ocenę tego zestawu .
Ostatnio edytowany przez Wiesław Średnicki, Śro Kwi 06, 2005 7:32 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Wiesław Średnicki

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Wiesław Średnicki » Czw Gru 23, 2004 11:03 am

Zestaw przedstawia powalonego rycerza i husytę z gizermą .
Całość składa się z rycerza odlanego razem z podstawką (wykonany bardzo ładnie) osobne cześci to: głowa w łebce, zasłona łebki typu ''psi pysk'' z b.metalu pochwa miecza i ostrogi.
Husyta
1.głowa w łebce 2.górna część tułowia 3.dolna 4.p.ręka 5.l. r
6.p.noga 7.l.noga 8.mieszek .b.metal 9. tasak 10 żeleżce 11. aluminiowe drzewce.
Awatar użytkownika
Wiesław Średnicki

opinia o figurkach Druida

Postprzez Wiesław Średnicki » Śro Kwi 06, 2005 8:34 pm

Podoba mi się ten zestaw i oceniam go dość wysoko, wykonany jest starannie z montażem nie powinno być problemów (gniazda ustawiające). Co mi się nie podoba: 1. rycerz leży w błocie za głebokim, faktura błota też nie najlepsza
2. niepotrzebnie ma podniesioną zasłonę (jesli chcieli aby było widać twarz to mogli zastosować inny typ hełmu)
3. trochę sztywna postawa husyty (ustawienie rąk)
Dwa ostatnie mankamenty łatwo naprawialne, można przerabiać na Grunwaldy itp.
Skala oczywiście 120mm.
Dodam iż nie wszystkie figurki tej firmy wyglądają ciekawie, wiec ciekaw jestem waszych opinni o nich ( posiadam tylko tą),ciekawi mnie pancerny , czy to odkupiona forma od polskiego producenta czy zupełnie nowa figurka.
Awatar użytkownika
Wiesław Średnicki

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości