[G] Od podstaw - Polska 1939

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Postprzez Scibor » Pią Lip 09, 2004 8:51 am

Co do skali to jednak 72 to dzisiaj margines - może sporo ludzi w Polsce to klei, ale na forach zagranicznych to fajnie jak jest dział 72 bo już o rozbijaniu na galerie tematyczne zapomnij, pozatym sam robię wyłącznie 1:35 i raczej nie chciałoby mi się robić figurki której nie pomaluję.
Myślę za to figurkach do samolotów 1:48 - bo widziałem fajny model samolotu z którego skakał dziadek :) właśnie w tej skali :)
LWP - nie jestem fanem LWP, może dlatego że w mojej rodzinie ostatni wojskwy zakończył służbe w 45 i raczej nie w LWP. A lato powojenne, to smutny okres dla wojska, bo mało było polskie a bardzo ludowe.

Tematem do którego się zabieram są za to powstańcy i AK - mam plan na figurki kilkunastoletnich powstańców :)
Awatar użytkownika
Scibor

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Arturo » Pią Lip 09, 2004 12:01 pm

Łby i dłonie też lepiłeś?
Artur

Image
Awatar użytkownika
Arturo

Miejscowość: polska

Postprzez pavlo » Pią Lip 09, 2004 3:12 pm

Scibor napisał(a):Co do skali to jednak 72 to dzisiaj margines

No wlasnie ze nie - to jest problem ktory zgniata producentow ostatnio
ze mlode pokolenie jak juz sie da oderwac od kompow to sie bierze za wargaming wlasnie w 1-72 a juz na pewno nie za modelarstwo
(ktore jesli chodzi o figurki w 1/72 jest rzeczywiscie marginesem).
I chyba dlatego firmy robiace figurki-gumisie 72 tak sie rozwijaja.

Tylko jesli ty robisz figurki w zywicy i wyjdzie np. 10 zl/sztuke
to wargamersi tego nie kupia...
I tu jest pogrzebany ten, no... - pies.
trzeba potulnie czekac az HAT czy jakis inny ORION w 72 zrobi polakow...
Awatar użytkownika
pavlo

Miejscowość: Paryż-Wawa

Postprzez Tank Man » Pią Lip 09, 2004 5:05 pm

Witam kolege Gdanszczanina,

Widze :shock: ze zabrales sie za temat ktory chodzil mi po glowie i ktory probowalem ruszyc bezskutecznie :oops: - piekne figurasy - badz dobrym samarytaninem i pomniejsz chlopakow do 1/72 - ucieszylbys braci w skali mniejszych - tyle sprzetu sie marnuje bez odpowiednich figurek na diorek :cry: .
Szable w dłoń, bagnet na broń - Rzeczpospolita wzywa!
Awatar użytkownika
Tank Man

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez pawka » Pią Lip 09, 2004 5:55 pm

Głowy są super (przynajmniej na tyle ile widzę na tych zdjęciach), anatomia, dynamika też ok, ale reszta widać zę robiona na chybcika, fałdy munduru trochę na zasadzie tu zrobie wgłębienie a tu może nie itd. Nie znam tego Greenstuffa ale przypomina mi to Duro, tzn coś w czym da się robić tylko na miękko, a jak już wyschnie to obróbka nie możliwa, poza tym cięzko przy tego typu materiale o ostrość kształtów, każdy nacisk wywołuje zaokraglenia na krawędziach. Reasumując musisz się więcej przyłożyc do realnego odtworzenia mundurów, załamań tkaniny itd. Wiem że możliwość wyżycia artystycznego chyba większa na trollach, ale tutaj niestety obowiązuje raczej pełny konserwatyzm.
Broń Boże nie jestem fanatykiem szczegółów, na przykład figurki M-Model z września szczegóły mają rewelacyjne, a anatomia i ruch to koszmar, co czyni je moim zdaniem bezużytecznymi. Tutaj odwrotnie i przez to widać prawdziwy talent Ścibora, trzeba tylko wolniej i dokładniej.
Pozdrawiam
paweł krasicki
- 1/35 miss zagłębia ruhry od zera
- 1/35 Ramcke brigade od zera x 2 na Kubelwagena
Awatar użytkownika
pawka

Miejscowość: Kraków

Postprzez Dariusz Zwierzyński » Pią Lip 09, 2004 9:03 pm

Arturo napisał(a):Łby i dłonie też lepiłeś?

hi
O to samo chcialem zapytac , no niestety mój przedmówca mnie ubiegl .
W takim razie zapytam o ich garnki na glowach , czy to tez Twoja robota??
Co do samych figurek , pozycje sa swietne ale faktycznie brakuje im wykonczenia .

Pawka
Broń Boże nie jestem fanatykiem szczegółów, na przykład figurki M-Model z września szczegóły mają rewelacyjne, a anatomia i ruch to koszmar, co czyni je moim zdaniem bezużytecznymi. Tutaj odwrotnie i przez to widać prawdziwy talent Ścibora, trzeba tylko wolniej i dokładniej

Aby wypuscic to na rynek , niestety musisz to wszystko doprowadzic do pelnej gladzi .
Zycze powodzenia
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
Dariusz Zwierzyński

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Piotr Czyz » Pią Lip 09, 2004 11:00 pm

Arturo napisał(a):Łby i dłonie też lepiłeś?

A dlaczego pytasz o dłonie? Jesli macie problemy z robieniem łapek, to mam fajnego linka gdzies zakopanego (ale chyba w pracy, Pawłowi S. chyba przesyłałem) - jak robić dłonie od podstaw - dzisiaj próbowałem wg. tego patentu - no i super - łatwo szybko i przyjemnie - jak potrzebujesz to moge odkopac ten link (akurat rzecz dotyczyła robienia lalek, ale ma zastosowanie i w malych skalach).
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez Arturo » Pon Lip 12, 2004 9:34 pm

Mniejsza o dlonie, ja bym jednak ponowil pytanie o łby...
Artur

Image
Awatar użytkownika
Arturo

Miejscowość: polska

Postprzez Piotr Czyz » Pon Sie 09, 2004 9:43 am

Witam,

To jak to jest Ścibor? Sam robiłeś dłonie i głowy z hełmami? Czy są z zestawu?
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez rauliq » Czw Sie 31, 2006 10:41 pm

i co z tymi figurkami polakow cisza jakas????
Warsztat:
CAMIONETTA AS 42 SAHARIANA-ITALERII
rauliq

72 FIGURKI

Postprzez Gulumik » Wto Wrz 05, 2006 3:11 pm

Witam

Figurki superanckie ale chcialem poruszyć temat skali 72 to nie tak że na zachodzie nie jest popularna - bum na ta skalę widać teraz w modelach chociażby Dragon, Trumpeter , Revell ,reedycje Esci jako Italerii nie mówiąc o ACE czy ICM a figurek nie ma za bardzo ciekawych bo gumisie to wiecie co...., pozostaje tylko Preisner i to prawie bez wyjątku Niemcy zresztą ale o niego bardzo ciężko i drogo.
Dlatego moim zdaniem skala 72 figurkowa to strzał w dziesiątkę - nie tylko na Polski rynek - warto o tym pomyśleć a przynajmniej spróbować.
W skali tej jest biała plama na rynku, a w biznesie chodzi przecież o znajdowanie takich luk i ich wypełnienie ;)
Pozdrawiam
Gulumik
Awatar użytkownika
Gulumik

Miejscowość: chyba nie z tej Ziemii

Postprzez kilek » Czw Wrz 07, 2006 12:15 pm

Witam.
Bardzo bym chciał żeby te figurki były w skali 1/72. Bo Polaków w tej skali niema prawie wogóle.
Awatar użytkownika
kilek

Miejscowość: Katowice

Poprzednia

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości