[G] Od podstaw - Delfin Karol 120mm

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

[G] Od podstaw - Delfin Karol 120mm

Postprzez Pabelo40 » Śro Cze 16, 2004 12:01 am

Witam wszystkich. Po zastanowieniu postanowiłem pokazać zrobioną przez siebie figurkę w skali 120mm. Przedstawia ona przyszłego króla Francji z bitwy pod Poitiers 1356r. Niestety nie robiłem zdjęć w trakcie procesu tworzenia. Jest to gotowy odlew żywiczny. Fgurka jest jeszcze niepomalowana. A czy będzie? Takie było założenie ale trzeba na niej namalować 160 lilijek, część wysokich na 3mm :( . Jezeli jakimś cudem się to uda to zamieszczę zdjęcia.
Pozdrawiam. Paweł
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Pabelo40

Miejscowość: Kraków

Postprzez Basar » Śro Cze 16, 2004 12:06 am

ze niby Ty to tak sam, własnymi recami ulepiles???????????? :shock: :shock: :shock:

:notworthy:

Filip
"Zdradliwa wena... raz jest, raz jej nie ma"
Awatar użytkownika
Basar

Miejscowość: Wrocław

Witam

Postprzez Piotr Czyz » Śro Cze 16, 2004 8:22 am

Witam serdecznie,

cieszę się, że zdecydowałeś nam pokazać swoje dzieło. Figurka jest olśniewająca i na pewno wyznacza nam nowy poziom.

Co prawda teraz (9:20 am) fotki mi się nie ładują, ale miałem już okazję oglądać je na pF.

Czy możesz nam opowiedzieć o materiałach, technikach oraz narzędziach jakie stosujesz? Na pewno dla wszystkich "sculptających" na liscie będą to bardzo ciekawe informacje.
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Warszawa

Postprzez P.Siemieńczuk » Śro Cze 16, 2004 6:16 pm

Basar napisał(a):ze niby Ty to tak sam, własnymi recami ulepiles???????????? :shock: :shock: :shock:

:notworthy:

Filip

A czemu by nie mógł? Może on ma po prostu talent?
Pozdrawiam, Paweł

Na warsztacie:
Dioramka Omaha Beach 1:35 (ok.25%)
P.Siemieńczuk

Miejscowość: Kuźnica B-stocka

Postprzez Mateusz Kamiński » Śro Cze 16, 2004 8:46 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: zaczynam się zastanawiać co ja tu na tym forum robie......
SUPER!!!!!!! opatentuj to ;o)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mateusz Kamiński

Postprzez Kali » Śro Cze 16, 2004 11:21 pm

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Zawsze wiedziałem,że Polska to światowe centrum modelarstwa.

Powiedz Pabelo czy to juz jest gotowa figurka do sprzedaży w jakiejś firmie,która to opatentowała od Ciebie,czy dopiero jakiś próbny egzemplarz(przy okazji,jeśli mozna tak spytać będziesz miał coś z tego?).I w ogóle gadaj jak to zrobiłeś!!!

pozdr
"Widze to co widze i w ogóle sie nie wstydze,
niech sie wstydzi ten co robi nie ten co widzi"
( w hołdzie KNŻ)
Awatar użytkownika
Kali

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez drtekla » Czw Cze 17, 2004 12:02 am

SUPER SUPER SUPER !!!
Czekam na 54mm :D
Pozdrawiam Rafał
Rafał Tefelski "DRTEKLA"
Figurki 54mm i popiersia
Awatar użytkownika
drtekla

Miejscowość: Białystok

Postprzez Dariusz Zwierzyński » Czw Cze 17, 2004 7:52 am

Choć widziałem ją juz na PF , to nadal jestem pod wrażeniem . :shock:
A masz może jakieś rysunki jak ma owy wyglądać po pomalowaniu ??

Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
Dariusz Zwierzyński

Postprzez Pabelo40 » Czw Cze 17, 2004 9:27 am

No cuż. Pozostaje mi przywitać się i podziękować za słowa uznania lecz niestety nie mogę się z nimi zgodzić do końca. Figurka ma niedociągnięcia niestety. Za grube łydki które wynikły z tego, że są w zbroi ale niestety nie powinno się przy robieniu figurki w ten sposób przeskalowywać. Liczy się efekt wizualny i on się tu mści. Poza tym łączenie rąk z tułowiem. Też coś tam uciekło. Ale pierwsze śliwki robaczywki.
Figurke robiłem swoimi rękami z tej prostej przyczyny, że innych nie posiadam ale może kiedyś.........
Co do materiałów. I tutaj może ktoś przejść szok ale jest w niej wszystko. Poxilina (przy tej skali miliput zabił by mnie finansowo), polistyren, cyna (zarówno blacha jak i drut). Jeżeli model jest w stanie jeszcze dobrym to zrobię zdjęcia bo to chyba najlepiej pokaże. Jeżeli natomiast rozpadł się przy robieniu formy to pofotografuję przy następnej. Muszę tutaj napomknąc, że mam ten luksus mogąc model odlać z żywicy i to w trakcie tworzenia co nie jest bez znaczenia bo przy tej ilości materiałów zaczyna się w pewnym momencie rozpadać. Kumpel robi z żywicy wystrój do akwariów no i ma różne pierdułki a przede wszystkim jest uczynny.
Co do sprzedaży to może kiedyś jak będzie tego więcej. W Krakowie jest kilku producentów a ponieważ wszyscy się tu znają to wydaje mi się że modelarstwo nie jest to temat na fortunę. No i skala 120mm podobno jest mało komercyjna. Teraz próbuję 54mm no i zobaczymy.
Co do pytania Darka to oczywiście na czymś się musiałem wzorować. Jest to Osprey pt "Francuskie armie w wojnie stuletniej" tablica barwna A.
I to chyba na tyle. Jeżeli ktoś chciałby podeprzeć się moimi technikami to służę pomocą.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Pabelo40

Postprzez Scibor » Czw Cze 17, 2004 11:40 am

Wiem że przynudzam ale anatomiakonia jest trochę naruszona - przeguby w końskich nogach ginają się inaczej. Szyja jest za cienka przy połączeniu z głową, Koń jest za niski albo za długi, ale moze mylić perspektywa.
Za to bardzo ładna detale:)
Image
Awatar użytkownika
Scibor

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Piotr Czyz » Czw Cze 17, 2004 12:05 pm

Pabelo40 napisał(a):Co do materiałów. I tutaj może ktoś przejść szok ale jest w niej wszystko. Poxilina (przy tej skali miliput zabił by mnie finansowo), polistyren, cyna (zarówno blacha jak i drut).

Witam, ja w temacie kosztów.
Ja z uwagi na cene milliputa, na piewszą warstwę użyłem gliny artystycznej - fajnie się kształtuje, jest tania 10 PLN za 0,5 kg. Sama wysycha (nie trzeba jej utwardzać w żaden sposób, dzień i jest okej). I żeby zminimalizować koszty na figurkę kładłem tylko wierzchnią warstwę miliputa - na figurkę 120mm poszło mi jakies 0.6 opakowania, czyli około 25 PLN. A fajnie się milliputa obrabia. Jak to wygladało, to jest w moim poście o bokserze. Wbrew pozorom, wcale tak dużo nie wychodzi milliputa - nawet na tak dużą skalę.
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez Koncerz » Czw Cze 17, 2004 4:09 pm

Gratuluję genialnie wykonanej figurki i wysokiej próby talentu rzeźbiarskiego.
Maciek
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez Maciek » Czw Cze 17, 2004 6:02 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: To się nazywa SUPER figurka. Świetne detale. :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Maciek

Miejscowość: Lubań/Wrocław

Postprzez Pabelo40 » Czw Cze 17, 2004 11:31 pm

Witam i dziękuję ponownie a w szczegulności Koncerzowi ponieważ widziałem jego znakomite prace i wie on ile serca trzeba włożyć żeby coś wydłubać. Co oczywiście nie umniejsza mojej wdzięczności za dobre słowo dla innych.
Właściwie czekałem na rysunkowe poprawki od Ścibora i dziękuję za nie ale zdjęcie jest wykonane lekko z góry i niestety nie mają odniesienia. Ale fajnie że zwróciłeś uwagę. A co do koooooonia. Temat rzeka i sam sie kiedyś dałem wpędzić w ten ślepy zaułek. Przewineło mi się przez ręce kupe figurek konnych i do kazdej miałem pretensje. To za mały łeb to za długie nogi itd. Pewnego dnia kumpel nie wytrzymał mojego malkontenctwa i kupił mi album z końmi. Szczęka mi opadła. Każda rasa inna. Z opisów wybrałem ok. 5 które miały pochodzenie koni pod rycerza i ok. 10 pod napoleończyków. Z tych wybranych dalej każdy inny. Uważałem np zawsze że Verlinden robi lamy z małymi główkami ale w albumie taki też był. Przestałem o tym myśleć bo już mnie bolała głowa (koń ma duży łeb niech on myśli).
Pozdrawiam Paweł

P.S.
Róbmy coś i pokażmy swiatu że Polska to nie wieś.
Awatar użytkownika
Pabelo40

Postprzez Pabelo40 » Sob Mar 19, 2005 7:39 pm

Witam
Wydobyłem ten topic z samego dna archiwum ale mam dziada pomalowanego. Besztać nie musicie bo sam widzę że jest do d..y ale będzie na sztukę.
Image
Image
Image
Image
Podobno wczoraj był jakiś casual day ale ja jak zwykle spóźniony.
Pozdrawiam
P
Awatar użytkownika
Pabelo40

Następna

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość