Grenadierzy niemieccy WWII.1/35

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Grenadierzy niemieccy WWII.1/35

Postprzez Piotr70 » Pią Maj 09, 2014 8:40 pm

Witam.
Chciałbym rozpocząć sklejanie i malowanie figurek z zestawu Tamiya jak w temacie niemieckich grenadierów pancernych z II wojny światowej

Image

W pierwszym momencie sugerując się instrukcją zakupiłem farbki Tamiya

Image

Jednak po odwiedzeniu forum i zadaniu kilku pytań zdecydowałem się na zestaw vallejo ( thx Biskup ;o) )

Image

W miarę czasu i możliwości będę uploadował swoje postępy.Was proszę o ocenę,wytknięcie błędów,( a będzie ich z pewnością sporo :lol: ) i pomoc w tym temacie.
Oczywiście proszę również o podpowiedzi jak prowadzić warsztat ,aby był on przejrzysty i logiczny.

Z góry dziękuję i przepraszam za czasem naiwne pytania jako początkujący.

Aby nie nabijać postów,a mam coś jeszcze do dodania skorzystam z edycji :lol:

Jako,że figurki w tej skali detale mają bardzo małe ( a co tu powiedzieć o skali 1/72 np :P ) miałem kłopot.Nie wiem jak Wy ale ja rozwiązałem go w ten sposób

Image

Pomocne jak diabli :twisted:

Wprawdzie jeszcze niewiele jest do pokazania ale coś drgnęło
Image Image

I pytanko.Bo tu mam małe wątpliwości.
Mianowicie chodzi mi tu o kolor klamerek,zapinek i guzików.Nie posiadając dokładnej instrukcji,a także nie dysponując szeroką gamą kolorów.Do pomalowania użyłem Tamiya Flat Aluminium XF-16.Jak dla mnie to zbyt rażący kolor.Jak Wasze wrażenia i ewentualnie jaki kolor Wy używaliście?
Choć znalazłem coś takiego.
Image

Wprawdzie to nie grenadier pancerny ale sprzączki oporządzenia te same (chyba)
Image
Awatar użytkownika
Piotr70

Miejscowość: Szczecin/East Midlands

Re: Grenadierzy niemieccy WWII.1/35

Postprzez Biskup » Sob Maj 10, 2014 12:22 pm

Super, że założyłeś warsztat. Teraz będzie można na bieżąco omawiać wszystkie rzeczy.
Każdy prowadzi warsztat na swój sposób. Warto byś zamieszczał sporo zdjęć. Najlepiej po każdej "sesji" malowania i zawsze jak masz jakieś wątpliwości.

Co do klamer i guzików to warto użyć jakiegoś ciemnego koloru jak stalowego „steel”. I potem go wycieniować. Wypukłości srebrnym, a potem wasz z czarnego by wszystko stonować :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez Piotr70 » Sob Maj 10, 2014 1:11 pm

Biskup napisał(a):Super, że założyłeś warsztat. Teraz będzie można na bieżąco omawiać wszystkie rzeczy.
Każdy prowadzi warsztat na swój sposób. Warto byś zamieszczał sporo zdjęć. Najlepiej po każdej "sesji" malowania i zawsze jak masz jakieś wątpliwości.

Co do klamer i guzików to warto użyć jakiegoś ciemnego koloru jak stalowego „steel”. I potem go wycieniować. Wypukłości srebrnym, a potem wasz z czarnego by wszystko stonować :)
Pozdrawiam

Dzięki.
A co do tych cieni przy na przykład guzikach to mój "sprzęt powiększający" nie da rady ;o)
Image
Awatar użytkownika
Piotr70

Postprzez Biskup » Sob Maj 10, 2014 1:50 pm

Warto się stosować zasadą że jasne u góry, ciemne u doło jeśli wychodzisz z założenia że figurka/postać jest oświetlona z góry. w tedy jasniejszym kolorem malujesz górną cześć, a ciemnym dolną cześć.
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez Piotr70 » Sob Maj 10, 2014 4:20 pm

Chyba znalazłem ciekawy obiekt do potrenowania cieni. Koń pochodzi z innego zestawu,którego projekt zawiesiłem.
Image

Tu przedstawiam fotkę 2 figurek tego zestawu,jednak mundury pomalowałem różnymi kolorami.
Image

Tą z lewej pomalowałem vallejo ger.feldgrey wwII,ta z prawej jest pomalowana neutral grey tamiya,którą chcę potraktować jako bazę pod właściwy kolor vallejo ger.feldgrey.

Wracając do tematu koloru dla klamerek,guzików znalazłem wydaje mi się najodpowiedniejszy vallejo DARK SEAGREEN.Użyłem go już w tej figurce z lewej.
Image
Awatar użytkownika
Piotr70

Postprzez Modelarz =) » Sob Maj 10, 2014 4:51 pm

A mógłbyś robić troszkę większe zdjęcia?
Modelarz =)

Postprzez Piotr70 » Sob Maj 10, 2014 5:09 pm

Modelarz =) napisał(a):A mógłbyś robić troszkę większe zdjęcia?

Jasne.Postaram się :lol:
Jak już wspomniałem w innym wątku najszybciej robię i przerzucam fotki przez Iphone.Jest to najwygodniejsza dla mnie w tej chwili forma.
Ale oczywiście popracuję nad inną tak ,aby wszyscy,wszystko mogli dobrze widzieć ( łącznie ze mną :lol: )

Image

Ta fotka jest zrobiona po edycji (powiększyłem)
Hmmmmmm nie jestem pewien czy fotosik,z którego korzystam może przesłać większy format zdjęcia.
Image
Awatar użytkownika
Piotr70

Postprzez Biskup » Pon Maj 12, 2014 9:37 am

Ja powiem szczerze, że nie widzę nic na fotkach :( za małe.
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez Piotr70 » Pon Maj 12, 2014 2:44 pm

Image

Fotka na próbę. Czy taki format może być? Więc proszę bez oceny mej "twórczości" :lol:

Chyba to jest to :D Zrobione kompaktową cyfrówką w formacie makro.
Ostatnio edytowany przez Piotr70 Pon Maj 12, 2014 3:29 pm, edytowano w sumie 2 razy
Image
Awatar użytkownika
Piotr70

Postprzez Biskup » Pon Maj 12, 2014 3:26 pm

Tak o to chodzi :)
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez Jakub Chowaniec » Pon Maj 12, 2014 5:22 pm

Szelki i pas do przemalowania. WH nie używał brązowej skóry. Jedynie do galowych, chociaż rzadko. Powinny być czarne. Przeszlifuj figurkę kartką papieru, bo pełno na niej syfów.
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez Piotr70 » Wto Maj 13, 2014 1:21 am

Jakub Chowaniec napisał(a):Szelki i pas do przemalowania. WH nie używał brązowej skóry. Jedynie do galowych, chociaż rzadko. Powinny być czarne. Przeszlifuj figurkę kartką papieru, bo pełno na niej syfów.

Chyba fotki zbyt blisko :lol: Żart - dzięki,mnie te purchy też irytowały ( powiadasz Jakubie,zwykła kartka papieru?).
Co do szelek i pasa.Odnośnik na rysunku podaje XF-64 "Red Brown",ja użyłem :Flat Brown".
Przyznam,że tych samych nie znalazłem jedynie te:
Image

A ten gość ostatni z prawej,chyba szelki w brązowym kolorku ma. A to grenadierzy pancerni Wehrmachtu 44-45

Image
Image
Awatar użytkownika
Piotr70

Postprzez Biskup » Wto Maj 13, 2014 7:23 am

Jakub ma racje że powinny być ciemno brązowe, ale można je przecierać w miejscach użycia do jaśniejszego brązu.
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez Piotr70 » Śro Maj 14, 2014 12:13 pm

Jakub Chowaniec napisał(a):Szelki i pas do przemalowania. WH nie używał brązowej skóry. Jedynie do galowych, chociaż rzadko. Powinny być czarne. Przeszlifuj figurkę kartką papieru, bo pełno na niej syfów.

Małe pytanko do pana Moderatora JCH.Skąd wiadomo,że to grenadierzy WH,a nie SS?
Image
Awatar użytkownika
Piotr70

Postprzez Piotr70 » Śro Maj 14, 2014 12:17 pm

Biskup napisał(a):Warto się stosować zasadą że jasne u góry, ciemne u doło jeśli wychodzisz z założenia że figurka/postać jest oświetlona z góry. w tedy jasniejszym kolorem malujesz górną cześć, a ciemnym dolną cześć.

Jaśniejszy rozjaśniamy białym? Przyciemniamy, czarnym? Jak wspominałem paleta kolorów jeszcze uboga u mnie :(
Image
Awatar użytkownika
Piotr70

Następna

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości