MiniArt 16002 German Knight XV c.

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

MiniArt 16002 German Knight XV c.

Postprzez Paweł30Polska » Czw Sty 17, 2013 12:39 am

Czołem,dołączyłem do grona dzisiaj więc dzień dobry :)!!
Słuchajcie trochę bawiłem się kiedyś w klejenie modeli redukcyjnych,ale ze względu na coraz to większe obowiązki rodzinne odłożyłem to na bok.Teraz chciałbym powrócić i coraz mocniej zaczynam się interesować figurkami.

Zamówiłem na warsztat : MiniArt 16002 German Knight XV c...Nie znam tej firmy,nie wiem jakie są plastiki,po zdjęciach na necie widać,że chyba mocno będzie trzeba pobawić się w obrabianie i szpachlowanie :)ale mają ciekawe figurki..

Do rzeczy model wygląda tak :

Image

Image

Image

Cel mam taki by zrobić tą figurkę krok po kroku(ale naprawdę krok po kroku) z doświadczonymi kolegami :) czyli Wami.Co Wy na to ??

No dobra czekam na model :)
Pozdrawiam
P.
Paweł30Polska

Re: MiniArt 16002 German Knight XV c.

Postprzez Biskup » Pią Sty 18, 2013 10:26 am

Witamy na forum i z powrotem w hobby.
Pomysł bardzo ciekawy i na pewno będę kibicował, a w miarę możliwości pomagał. Co do figurek Miniartu to żadnej nie składałem to trudno jest mi powiedzieć co i jak, ale widziałem niektóre ładnie zrobione więc przy odrobinie chęci na pewno wyjdzie coś ładnego.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Re: MiniArt 16002 German Knight XV c.

Postprzez Ave » Pią Sty 18, 2013 2:14 pm

Witaj

również postaram się pomóc i chętnie popatrzę, co z tym zmajstrujesz. Kilka lat temu byłem w podobnej sytuacji - po wielu latach skusiłem się na powrót do modeli, również skupiając się na figurkach. Też nawet zacząłem właśnie od MiniArtu, tyle że z muszkieterem:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?f=108&t=38277&sid=3b5d0e1f89422f177f13ca365865904e

a niedługo później zrobiłem też hoplitę z tej firmy:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?f=108&t=40459&sid=3b5d0e1f89422f177f13ca365865904e

więc co nieco o MiniArcie mogę powiedzieć. Figurki wymagają mnóstwa zabawy jeszcze przed rozpoczęciem malowania - jak się już domyśliłeś, ale przy odpowiednim nakładzie pracy można osiągnąć niezły efekt. Pozy mają dość sztywne, ale nienajgorsze, no i zazwyczaj propozycje malowania są atrakcyjne.

Figurkę, którą chcesz robić, też posiadam i z tego co zauważyłem, nie ma tam konieczośći dorabiania czegoś, żeby wyglądało to tak jak na oficjalnym zdjęciu, które pokazałeś - w firmie tej zdarza się, że prezentowane na tych oficjalnych fotkach gotowe prace mają dorobione elementy, których w wypraskach nie ma, np w muszkieterze na tunice nie ma ani krzyży, ani pasków przy krawędziach, w hoplicie nie ma wzorków na pancerzu.

Tak więc rycerza trzeba po prostu ładnie skleić, przy czym to "po prostu" oznacza ładne kilka czy kilkanaście godzin klejenia, szpachlowania i wygładzania :)

Myslałeś już może, jakimi farbami będziesz chciał malować?
Ja zacząłem od emalii, bo tylko je znałem ze swej dawnej modelarskiej przeszłości, ale na dłuższą metę trzeba się zdecydować na coś lepiej nadającego się do figurek - większość wybiera akryle, niektórzy farby olejne.
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość