Malowanie akrylami 1:35

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Malowanie akrylami 1:35

Postprzez SPAWACZ » Nie Lut 19, 2012 3:41 pm

Witam
Przeszukałem całe forum i nie natrafiłem na żadna odpowiedz na dręczące mnie pytania :
Mianowicie figury tytulowo 1/35 maluje Vallejo.
Jak na początku ciężko jest mi uzyska zadowalające wyniki podczas cieniowania i rozjaśniania - chodzi mi tu o plynne przejście barwy bazowej w jasny kontrast i w 2 str .

Bazowa farbę rozcieńczam lekko , kolejne jaśniejsze kontrasty wywodzące sie z podstawy rozcieńczam mocniej.
Pytanie : Jaka mus być konsystencja farby do rozjaśniań? Byc może moja jest zbyt zadka i cieniowanie się nie sprawdza?

Czy moze jest to wina metody malowania?
Maluje lekkimi pociągnięciami pędzel oczywiście wycieram z nadmiaru ( rozjaśniam bazę ) w miejscach policzków czoła nosa itd
Czy do tego etapu stosuje się metodę suchego pędzla?

Proszę o porady , zwłaszcza tych którzy okiełznali ten etap w perfekcji.
B3
SPAWACZ

Re: Malowanie akrylami 1:35

Postprzez Biskup » Nie Lut 19, 2012 4:29 pm

Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez SPAWACZ » Nie Lut 19, 2012 6:34 pm

Dziękuje;)
Ja osobiście sciągnołem wspaniały tutorial gościa Olivera Kovacka , świetnie maluje , wszystko pokazane co i jak , ale właśnie nie wytłumaczone są rzeczy jak konsystencja i przejścia barw itd.
Na upartego jeżeli chcesz mogę ci takowe coś przesłać :) a maluje CAŁA figurkę.

Wygląda to tak oczywiście paski hełmu jeszcze do pomalowania - Sorki za jakość :/ .
Image

Image
B3
SPAWACZ

Postprzez Biskup » Pon Lut 20, 2012 9:39 am

Jeśli chodzi o konsystencje to musi być farba mocno rozrzedzona tak by pożądany efekt osiągnąć przy 3 lub więcej warstwie dzięki temu ma się większą kontrolę i uzyskuje się łagodniejsze przejścia.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości