Pytania do pewnej "figurki" Portal gun

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Pytania do pewnej "figurki" Portal gun

Postprzez xxedd » Nie Lut 12, 2012 9:53 pm

witam.

Że ja lubie gry typu portal i majsterkowanie wpadłem na pomysł zrobienie portal gun'a. W internecie znalazłem gotowe prace.

link 1
link2
link 3

link 1 i 2 to jeden projekt a link 3 to inny projekt.

i mam ty pytania.

w linku nr 1 kiedy jest robiona ta biała osłonka (z tej pianki też będzie biała osłonka) ---->Image na urządzenie jest tu mowa o "Wonderflex" za bardzo nie wiem co to jest i jak to wo gule się po polsku nazywa bo ani na allegro ani na polskich stronach nie mogę znaleźć o tym wzmianki.
o wonderflex znalazłem taką nformacje a cena na ebay'u też jest spora bo około 20 euro za rozmiar S do około 60 euro za rozmiar XL.

Co to za pianka pokazana na zdjęciu?
Jak z niej się graweruje?
Czy to jest Plastik czy jakieś żywica (Wonderflex)?
Czy są tańsze zamienniki tego tworzywa?
czy dobrze sadzę, że bez specjalistycznych wyrzynarek w projekcie 1 i 2 się nie obejdzie?
jaki byłby koszt takiej zabawki? 200 zł?

Moje umiejętności ograniczają się do podstaw obsługi wiertarki, młotka wyrzynarki lutownicy
xxedd

Re: Pytania do pewnej "figurki" Portal gun

Postprzez Biskup » Pon Lut 13, 2012 3:48 pm

Więc tak:
Pianka użyta z linku to pianka używana w kwiaciarniach do robienia aranżacji kwiatowych. Można równie dobrze użyć styroduru.
Tego typu pianki najlepiej wycinać i obrabiać nożami oporowymi, ale zwykłym nożem tapicerskim i papierem ściernym też da radę.
Ten Wonderflex to wychodzi na to, że jest to żywica, ale swoimi właściwościami przypominająca plastik. Zdecydowanie polecam na tym etapie użyć żywicy.
Co do zamienników to tak jest sporo różnego rodzaju żywić można znaleźć w naszych sklepach. W Twoim przypadku ważne by nie zawierają włókien szklanych (będzie łatwiejsza w obróbce).
Zależy, jakie są Twoje umiejętności, cierpliwość i zawzięcie. Można to zrobić śmiało bez specjalistycznego sprzętu.
Koszt tego zależy od tego, jakich materiałów użyjesz. Czy będzie podświetlenie czy nie, co uda Ci się zrobić z materiałów z odzysku a co nie.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość