Misjonarz na patrolu 1:35

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Misjonarz na patrolu 1:35

Postprzez SPAWACZ » Wto Lut 07, 2012 9:42 am

Witam Panowie.
Z racji że moim zainteresowaniem jest wojsko polskie , postanowiłem wykonać figurkę polaka z obecnego konfliktu w Afganistanie.
Z racji że polski rynek jest bardzo ubogi w ta str konfliktu postanowiłem ze wybiorę najbardziej zbliżony wygląd wyposażenia , jaki jest obecnie na X zmianie PKW.
Żołnierz wsparcia będzie wyposażony w PK kamizelka to moratex hełm wz 2005 mundur wz rip stop , wszelkie wyposażenie MIWO.
Jutro postaram się dodać pierwsze zdjęcia zestawu , i moje 1 prace nad figurką.

Wszelkie komentarze mile widziane.

Szczególnie nie śledziłem jak wygladają produkty innych firm , postanowiłem wykonać figurkę z zestawu dragona.

Image

Znaczy się tak , co do zestawu myśle że pozostawia wiele do życzenia ale z braku laku...... coś tam postaram się zrobić.
Amerykańska IBA - faktycznie lecz nie jeden polak na misji na własnej skórze doświadczył że warto mieć IBE na sobie a nie polskie badziewie i tak właśnie czasem nasi misjonarze chodzą IBA w woodlandzie i paso szelki ale :P Polacy na 7 zmianie już wyprodukowali polski odpowiednik IBA , firmy MORATEX i tą kamizelkę chce wykonać.
Różni się ona tylko i wyłącznie większą ilości molle w przeciwieństwie do IBA.
Hełmy są w pokrowcach i powiem że nie da się odróżnić hełmu gdy jest na nim pokrowiec PASGT amerykański jest prawie identyczny jak niemiecki shuberth a polski wz 2005 to nieudana kopia shubertha.

Buty oczywiście muszą zostać zaszpachlowane bo belewille nijak maja sie do polskich demarów :).

A co do PK sam się strasznie4 zdziwiłem gdy po otworzeniu zestawu zobaczyłem RKM iPK :) co mnie baaardzo cieszy jeżeli kto chce mogę dać foto jakie to bronie wsadził dragon do zestawu.

No to jedziemy dalej z tematem , z racji że trochę mało czasu na zabawę będę starał się na bieżąco informować o pracach.

Figura sklejona , spasowana.

Image
Image

Naniesione trochę masy by wykonać brakujące mole do kamizelki.

Image
Image

Image
Wojak dostał hełm który wcześniej troszkę podgrzałem i zacisnąłem , pasgt który był w zestawie był faktycznie ciut za szeroki , reszta wygląda zadowalająco , ucieszyłem się także iż w zestawie są gogle m44 , Polacy używają do złudzenia przypominających uwexów ( różnią się tylko kolorem gumki) .
Polskie hełmy wz 2005 są bardzo przylegające do głowy , co świadczy nawet o tym specjalna budowa bowmana ( czyli słuchawka do radia wraz z mikrofonem) ledwie mieści się pod hełm.

Bardzo zdziwił mnie i ucieszył obszerny arsenał w pudełku :)
Image
Image
B3
SPAWACZ

Re: Misjonarz na patrolu 1:35

Postprzez Biskup » Wto Lut 07, 2012 6:46 pm

Zapowiada się ciekawie, więc będę się przyglądał.
Polecam na przyszłość użyć masy 2 składnikowej jest łatwa w użyciu i można od razu uformować to, co chcemy.
Pozdrawiam
Łukasz

P.S. Figurki polaków z tego, co kojarzę robi firma Toro.
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez SPAWACZ » Wto Lut 07, 2012 7:03 pm

Z lepienia czegokolwiek jestem kiepski , ale masę mam takowa samoutwardzalna:) coś się pomyśli , na pewno będę chciał wykonać camelbacka i opoządzenie a będę się wzorował na własnym:P więc co do materiałów zdjęciowych nie muszę się martwic:).

Jaka masę tak w ogóle polecacie m, bo masa masie nie równa:P słyszałem coś o green stuff ....

Po krótkiej przerwie wojak jednak dostanie gogle z wywierconym wnętrzem tak bym mógł dodać imitacje przezroczystej szybki , myslicie ze wlanie do wnętrza gogli kleju da rade ?

Hełm musiał zostać zdemontowany gdyż nie miałbym dostępu do twarzy zostanie wklejony po malowaniu .

Image
B3
SPAWACZ

Postprzez SPAWACZ » Wto Lut 07, 2012 8:25 pm

Główka zmieniona , postanowiłem wyciąć gogle wewnątrz tak bym mógł wykonać imitacje szybek a to efekt tylko jeszcze doszlifować.
Buty wyszlifowane.
Następnym krokiem będzie wykonanie ''camelback 'a '' i ładownicy na box pk e zdjęcia mam te grty na stanie więc z dokładnym przyjrzeniem się nie będzie problemu:)

Image

Image
B3
SPAWACZ

Postprzez Biskup » Śro Lut 08, 2012 10:01 am

Green stuff wielu osobą przypadł do gustu, ale nie mnie. Ja osobiście używam i polecam Magic Sculpt, Pro Creat, Milliput lub Tamiya Putty (2 składnikowa).
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez SPAWACZ » Śro Lut 08, 2012 5:14 pm

No właśnie kupiłem masę wamoda , zobaczymy co z tego wyniknie;p.

Tamiya putty mam ale 1 składnikową WHITE moim zdaniem jest zbytnio lejąca i raczej nic z niej nie ulepisz ale zobaczymy;)
B3
SPAWACZ

Postprzez Biskup » Śro Lut 08, 2012 7:05 pm

Niestety, ale Wamod możesz sobie odpuścić nadaje się do zrobienia głównego zarysu dużego elementu, ale do odwzorowania detali to jest niestety kiepski.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez SPAWACZ » Czw Lut 09, 2012 12:43 am

Troche podłubałem i efekt jest taki .

Image

Od lewego ramiączka camela będzie jeszcze szla rurka żeby wojak miał się jak napić;p ( wykonam ja z rozgrzanego i rozciągniętego plastiku )
B3
SPAWACZ

Postprzez Cons » Czw Lut 09, 2012 11:17 am

Całkiem fajnie, ale moim zdaniem uchwyt na Camelu jest zbyt gruby. Nie żebym sam zrobił lepiej, ale taka luźna uwaga.
Pozdrawiam,
Norbert
Cons

Miejscowość: Warszawa

Postprzez SPAWACZ » Czw Lut 09, 2012 11:52 am

Też tak myślałem poprawie go jak wrócę z pracy.
Zastanawiam się nad ładownicami na granaty na magi i medyczne.
Wykonać je samemu czy wziąć z zestawu , wyglądają w miarę przyzwoicie.
B3
SPAWACZ

Postprzez Biskup » Czw Lut 09, 2012 12:08 pm

Wygląda okej.
Jak kolega zauważył dość gruby uchwyt Ci wyszedł i są jeszcze jakieś drobne ślady palców, ale to się da wyszlifować. W przypadku np. Miliputa jak ma się coś takiego to wystarczy przetrzeć pędzelkiem z wodą przed zaschnięciem masy, dzięki czemu się wygładza wszelkie niedoskonałości.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez SPAWACZ » Pią Lut 10, 2012 12:07 am

Dalsze prace :
Ochraniacze na kolana Alta i Pionowe cargo miwo lubliniec.

Image

Image

Musze zając sie teraz poprawieniem pokrowca na hełm , i raczki do camela.
B3
SPAWACZ

Postprzez SPAWACZ » Sob Lut 11, 2012 8:41 pm

Dalsze prace:
Na śmierć bym zapomniał dorobić kieszenie na mundurze XD ...uff już są:)

Image

Image
Doszły PALSY :P na pokrowcu hełmu i flagi polski na mundurze:)

Image

Rure camela zrobię z podgrzanej wypraski i malujemy:)
B3
SPAWACZ

Postprzez Biskup » Sob Lut 11, 2012 8:45 pm

Takie rzeczy jak te pasy na hełmie chyba lepiej i łatwiej było by zrobić z foli.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez SPAWACZ » Nie Lut 12, 2012 1:14 am

Foli ?? przybliż mi temat o co biega?/
B3
SPAWACZ

Następna

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości