Rosyjska piechota na czołg Dragona

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Postprzez MarchewaNH » Pią Sty 11, 2008 9:09 pm

Nie wiem czy konieczna ,ale zaraz się na ciebie Michał rzuci i będzie kolejna przez twoje słowo "kłutnia". Ja jednak nie czuje potrzeby obrażania cię. Błędy się zdarzają i wystarczy poprawić. Jeżeli się ktoś burzy o samą poprawę to wtedy można to nazwać "prostactwem"
Na warsztacie
- Nissan 350 Z 1:24 tamiya
- 101 Airborne Dragon 1:35

Miejscowość: Kraków

Postprzez czajnik » Pią Sty 11, 2008 9:48 pm

leżałem na ziemi jak czytałem te twoje historie najlepsze :kobieta opowiedziała im pewna chistorie
ty lepiej wrzuć nowe zdjecia
czajnik

Postprzez MarchewaNH » Pią Sty 11, 2008 11:18 pm

To jest alfabetyzm dopiero. Tam większość z komentarzy a jest ich dużo odnosi się do poprawnej pisowni.
Na warsztacie

Postprzez Jacek Spychalski » Pon Sty 14, 2008 11:12 am

MarchewaNH napisał(a):To jestalfabetyzm dopiero.

Zgadza się , to jest totalny ANALFABETYZM ! Pogrążasz się coraz bardziej :roll:
ImageImage
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Z Miasta Łodzi

Postprzez net_sailor » Pon Sty 14, 2008 1:27 pm

Jacku daj spokój, na forum od egzekwowania regulaminu (także w zakresie merytoryki postów i ich pisowni) są moderatorzy i admini.
Znaczy się, powinni być... :roll:
"Kamuflaż nie jest ozdobą. Jest bronią zwiększającą odwagę" - Saburo Sakai
Image
Image
Awatar użytkownika
net_sailor

Miejscowość: Elbląg

Postprzez Michal_S » Pon Sty 14, 2008 1:45 pm

MarchewaNH napisał(a):Nie bulwersuj się tak bo ci się klawiatura rozpadnie. Tak bardzo obraziło cię zdanie o homoseksualistach które i tak miało być użyte żartobliwie? A może cię to boli?

Tak boli mnie to... boli mnie że wielu ludzi młodych, starych i w średnim wieku bezmyślnie powtarzają hasła wypowiadane przez członków "oświeconych" partii prawicowo-narodowych z tych pseudo patriotycznych organizacji składających się głównie z pseudo patriotów. A powtarzanie ich hasłem typu: "zakaz pedałowania", "no way for gay", "jude raus" tym bardziej w formie żartu jest delikatnie ujmując żałosne i dziecinne. Ponadto ukazuje brak własnego zdania osoby która te słowa wypowiada/pisze gdyż albo jest tak głupia że nie wie co robi albo najzwyczajniej ma tak nasrane we łbie.

MarchewaNH napisał(a): Może masz z nimi coś wspólnego?

Nie muszę mieć z nimi nic wspólnego, powiem więcej, nie znam żadnego homoseksualisty a mimo to potrafię zachować szacunek do takiej osoby choćby z tego powodu że jest to człowiek i należy się mu szacunek. A to że jestem przeciwny przyznaniu parom homoseksualnym praw do opieki nad dziećmi, a w sprawie legalizacji ich związków małżeńskich mam mieszane uczucia to inna sprawa, które mimo wszystko nijak sie mają do umiejętności okazania człowiekowi szacunku.

w sprawie tematu głównego to maluję najpierw brązowym wymieszanym z cielistym kropkę większą niż oko, następnie w środku maluje kropkę z koloru piaskowego ( zakładam że poziom bilirubiny w organizmie jest podwyższony ;o) ) a tam czarna kropkę. Wyglądają czasem te oczy jak z bajki Disney'a ale dzięki temu są sympatyczne :roll:
Michal_S

Postprzez Jacek Spychalski » Pon Sty 14, 2008 3:32 pm

net_sailor napisał(a):Jacku daj spokój, na forum od egzekwowania regulaminu (także w zakresie merytoryki postów i ich pisowni) są moderatorzy i admini.
Znaczy się, powinni być... :roll:

Zgadza się tylko moderator jest tu chyba ginącym gatunkiem , podobnie jak całe to forum chyli się ku nieuniknionemu upadkowi ,czego pierwszym symptomem są tabuny "dzieci neostrady" ,które wychodzą z założenia że wszystko im wolno i mają w D U P I E wszelkie regulaminy czy zwykłe zasady
"przyzwoitości sieciowej" . Pyskate smarki panoszą się coraz bardziej ,nic konkretnego nie wnosząc poza pyskowaniem , bo modelarsko mają niezbyt wiele do pokazania . Chyba czas zabierać stąd swoje "zabawki" i ewakuować się dzieś indziej , bo faktycznie z gamoniami nie ma co dyskutować bo i po co zniżać się do ich intelekualnego poziomu pralki automatycznej :roll:
A szkoda bo kiedyś całkiem nieźle bywało na tym forum , ale teraz to już chyba większość szanujących się modelarzy zrezygnowała z tego smutnego grajdołka.....
ImageImage
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Postprzez MarchewaNH » Pon Sty 14, 2008 4:19 pm

Czuje się teraz taki zdołowany wszystko przez moje "nieuctwo" "prostactwo" i "brak zasad". Niestety prawda jest taka ze na tym forum dość przesadnie ma sie sprawa poprawnej pisowni. Zazwyczaj sprawdzenie całego tekstu w poszukiwaniu błędu jest na pierwszym miejscu przed pomocą lub przed wniesieniem czegoś do tematu. Tylko modelarskie fora przyjeły sobie żelazna regule z pisaniem Ą Ę a za nie przestrzeganie jej można nie mieć życia na takim forum. Dyslektycy nie mają życia. Ciekawe co by sie stało gdyby osoba z takim problemem chciała o coś zapytać na forum. Spychacie od razu te grupę na dół która w modelarstwie startuje. Wybijacie młodych modelarzy w zarodku i dajecie im szczerze do zrozumienia ze są gorsi i nic nie potrafią przez to że nie dodadzą tego słynnego Ą lub Ę. Ale co można się czepiać. Przecież dopiero te pokolenia zaczynają zabawę z modelarstwem od zera. Wy umieliście wszystko od początku.
Na warsztacie

Postprzez Jacek Spychalski » Pon Sty 14, 2008 4:34 pm

MarchewaNH napisał(a): Tylko modelarskie fora przyjeły sobie żelazna regule z pisaniem Ą Ę a za nie przestrzeganie jej można nie mieć życia na takim forum.

A widzisz różnicę między : "Zrób mi łaskę" a "Zrob mi laske" "
To pomyśl !

MarchewaNH napisał(a):Dyslektycy nie mają życia. Ciekawe co by sie stało gdyby osoba z takim problemem chciała o coś zapytać na forum.

A masz też "DysWORDję'? Bo komputer jest też po to by Ci pomagać i nie wymaga to wiele zachodu by program sprawdził pisownię, no chyba ze ma się "Dysmózgię"

MarchewaNH napisał(a): Spychacie od razu te grupę na dół która w modelarstwie startuje. Wybijacie młodych modelarzy w zarodku i dajecie im szczerze do zrozumienia ze są gorsi i nic nie potrafią przez to że nie dodadzą tego słynnego Ą lub Ę. Ale co można się czepiać. Przecież dopiero te pokolenia zaczynają zabawę z modelarstwem od zera. Wy umieliście wszystko od początku.

To że nazywam się Spychalski ,to nie znaczy że kogoś spycham :lol:
A to że staranne pisanie jest przejawem szacunku do tych , którzy potem to czytają.To chyba normalne ,nie ?
Sorry ale teraz tysiące smarków zasłaniają się dysleksją , to może skutkować w szkole , bo tam na dyktandzie nie przepuszczasz tekstu przez choćby takiego WORDa ,który sam koryguje błędy .
Natomiast jeśli coś piszesz na forum , to nie jest wielkim wysiłkiem intelektualnym ,czy fizycznym sprawdzenie pisowni dowolnym programem jakich są tony w sieci?Przerasta Cię to ? Czy Ci się nie chce ?Jak chcesz się wyżalic to :może znajdź forum dla dyslektyków/dysgrafików czy kogo tam jeszcze i pisz sobie to na co masz ochotę i jak masz ochotę. A na TYM FORUM obowiązuje Cię REGULAMIN!
Wybacz ale nie mam zamiaru traktować poważnie kogoś , kto nie traktuje poważnie mnie .
ImageImage
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Postprzez MarchewaNH » Pon Sty 14, 2008 7:10 pm

A widzisz różnicę między : "Zrób mi łaskę" a "Zrob mi laske" "

no ciekawy przykład wybrałeś ale dużo też zależy od kontekstu zdania. Nie uważam że dodawanie ogonka do liter jest głupie czy nie potrzebne ale przesadne przyczepienie się że w zdaniu "Prosze o pomoc" w słowie "prosze" nie ma "ę" tylko "e" to już przesada ostra ;o)
Bo komputer jest też po to by Ci pomagać i nie wymaga to wiele zachodu

I pomaga, wielkich problemów z dysleksją nie mam ale na klawiaturze napisanie zmiękczeń wymaga użycia jeszcze jednego klawisza a przy szybkim pisaniu czasem się zapomina o klawiszu "alt" mimo wszystko przyznać muszę że zaakceptowałem regulamin tego forum i staram się pisać jak widzisz z tymi ogonkami ,ale jedna wpadka z jednym słowem i jestem oceniony z góry i obrażany od "dysmózgowia" "prostactwa" "nieróbstwa" i od tego w jakim wieku jestem.
To że nazywam się Spychalski ,to nie znaczy że kogoś spycham

No tak powiązanie z twoim nazwiskiem to przypadek ;o)
A na TYM FORUM obowiązuje Cię REGULAMIN!

Oj tak wiem to i dlatego lewy alt pracuje u mnie częściej jak tu przebywam.
Wybacz ale nie mam zamiaru traktować poważnie kogoś , kto nie traktuje poważnie mnie .

Ależ ja traktuje cie poważnie i nie wiem dlaczego myślisz że jest inaczej. Dlatego że przekręciłem słowo analfabetyzm? Przecież dobrze wiesz że jak zdarzy się komuś błąd to nie z braku szacunku. Środowisko modelarskie jest naprawdę bardzo czułe na pisownie i trzeba z tym uważać. Ostatnio wiele osób narzeka na brak moderatorów ale dlaczego wy nie wzielibyście się za to? Przecież macie ambicje do poprawiania błędów i o modelarstwie też wiecie nie mało a regulamin chyba wam wisi na śćianie :roll:
Na warsztacie

Postprzez Jacek Spychalski » Pon Sty 14, 2008 7:33 pm

MarchewaNH napisał(a):Ależ ja traktuje cie poważnie i nie wiem dlaczego myślisz że jest inaczej.

Serio? To jeszcze popracuj nad sobą ,bo zwracając się bezpośrednio do kogoś wypadałoby pisać słowa "Tobie" ,"Cię" itp. wielką literą .
ImageImage
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Postprzez MarchewaNH » Pon Sty 14, 2008 8:00 pm

Wypadałoby ale zwróć uwagę że skoro ty napisałeś pierwszy o moim "dysmózgowiu" to nie powinieneś mieć pretensji o "cię" z małej litery.
Na warsztacie

Postprzez Jacek Spychalski » Pon Sty 14, 2008 8:46 pm

Słuchaj "dyscośtam" chłopcze:o "dysmózgii" nie pisałem bezpośrednio do Ciebie (chyba potrafisz już czytać tekst ze zrozumieniem i zrozumieć zdanie podrzędnie złożone ?) Pisałem w kontekście gólnym , dostosowując się do Twoich jęków: "jak to tutaj może być ciężko komuś z dysleksją Bla,bla,bla ....."(też nie pisałeś o sobie ,tylko o hipotetycznym dyslektyku) .
Ale skoro to modelarskie forum to może faktycznie weź sie za modele bo Twoje obecne dokonania na tym forum (z pyskówkami włącznie )stanowczo nie napawają optymizmem A rzucając głupimi tekstami tylko potwierdzasz to, co dawno temu powiedział Mark Twain :"Lepiej wydawać się idiotą milcząc,niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." Skoro wolisz być traktowany jak smarkacz to jesteś na najlepszej drodze :lol: Powodzenia w modelarstwie, bo chyba tylko dzieciaki na Twoim poziomie , tak samo jak Ty robiące z tego forum śmietnik będą z Tobą gadać, więc nie wróżę Ci świetlanej przyszłości z takim podejściem do tematu i ludzi.

PROSZĘ MODRERATORA ( O ILE TAKI TU ZAGLĄDA ) O WYRZUCENIE CAŁEGO OFF TOPu Z TEGO WĄTKU.
Ostatnio edytowany przez Jacek Spychalski, Pon Sty 14, 2008 9:15 pm, edytowano w sumie 1 raz
ImageImage
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Postprzez Michal_S » Pon Sty 14, 2008 8:55 pm

Image

Tak wyglądają oczy pierwszego rycerza

Image

a tak drugiego,

Wiem że nie za wiele widać, ale niestety posiadam tylko aparat 2mpxl i to jeszcze w komórce :(

MarchewaNH napisał(a):Tylko modelarskie fora przyjeły sobie żelazna regule z pisaniem Ą Ę a za nie przestrzeganie jej można nie mieć życia na takim forum. Dyslektycy nie mają życia.

zapraszam na www.antmania.pl/forum

Jest to forum poświęcone miłośnikom hodowli mrówek. Tam dajemy ostrzeżenia a nawet banujemy za nagminne kaleczenie języka polskiego pomimo licznych upomnień.

MarchewaNH napisał(a):Wy umieliście wszystko od początku.

Moja najlepsza ocena z dyktanda to była 3, ponad 90% to były jedynki reszta to dwóje. Tę najlepszą ocenę- trójkę, dostałem raz w życiu w 3 klasie szkoły podstawowej. Od czwartej klasy zacząłem wręcz studiować słownik ortograficzny i wziąłem się za słownik poprawnej polszczyzny. Z racji tego że znaczna cześć społeczeństwa to wzrokowcy, taki zabieg pomógł. Do dziś największe problemy mam z przecinkami( i resztą interpunkcji) w sytuacji gdy buduję zdania wielokrotnie złożone.

Dodam jeszcze że chyba nie jestem od Ciebie znacznie starszy bo mam zaledwie(aż :!: ) 20lat.
Michal_S

Postprzez Biskup » Pon Sty 14, 2008 9:12 pm

Więc ja bym się chciał na chwilkę wtrącić. Otuż, MarchewaNH ja mam dysleksje i nie przeszkadza mi to w pisaniu na tym czy na innym polskim lub zagranicznym forum. Zawsze jednak posty przed wysłaniem sprawdzam w programie jak np. "Word”, co pozwala z minimalizować błędy, bo niestety nie je wyeliminować. Nie zdarza mi się jednak nigdy tak sadzić i pyskować jak ktoś mi zwróć z tego powodu uwagę. Można przecież jak normalny człowiek przyznać się do błędu (bo jesteśmy tylko ludźmi i normalne jest popełnianie błędów) i postarać się na przyszłość poprawić. I czy warto jest się w dawać w takie rozmowy? Tym bardziej, że nie masz racji a Jacek ją ma?
Pozdrawiam
Łukasz

P.S. Nie pogrążaj dyslektyków, bo przez takich jak Ty mamy taką złą opinie.
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości