facet w zeltbahnie

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

facet w zeltbahnie

Postprzez wehrwolf » Czw Lis 29, 2007 2:24 pm

witam
nie chwale sie moja pierwsza figurka zrobiona z modeliny... tylko czekam na komentarze i pomoc w poprawie bledow :) ... grubosc plachty juz zmniejszylem o ile sie dalo...
chcialem go umiescic na mojej minidioramce jesli jest zly to prosze mi to wygarnac :) oczywiscie raczki i butki dodam , glowka na sucho przylozona.
figurka jest swierza nie wypalana gdyby byl jakis szczegol do poprawy :)
zeltbahn zrobilem po przeliczeniu oryginalnych wymiarow a mimo to wyszdl jakis duzy...

http://img.photobucket.com/albums/v298/ ... G_3316.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v298/ ... G_3317.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v298/ ... G_3318.jpg
pozdrawiam

Rafal
nie sklejam tylko zbieram...hmm to chyba zaawansowana forma modelarstwa ;)
Awatar użytkownika
wehrwolf

Postprzez klejac » Nie Gru 23, 2007 4:00 pm

Witaj
Całkiem nieźle. Napisz tylko jaka to skala.wtedy dopiero będzie można coś więcej powiedzieć.
Modelinę trzeba dobrze "rozrobić" zanim zaczniesz coś lepić.Trochę okrycie jest za grube. Na te poncho (czy jak tam się to nazywa),musisz mocno rozwałkować surowiec. Ja do tego celu uciąłem rurę z odkurzacza. Najlepiej po wstępnym rozwałkowaniu połóż po obu stronach modeliny cos cienkiego (mogą to być n.p. dwie linijki). Chcodzi o to aby wałek przyciskany mocno tworzył równą powierzchnię.surowca. Dzięki temu możesz zrobić naprawdę cienką i równą warstwę.
Pamiętaj jeszcze że modeline po wypaleniu ciężko się obrabia. Na przyszłość radziłbym wykańczanie innym materiałem.
Ogólnie po paru poprawkach będzie fajny.
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
klejac

Miejscowość: Warszawa

Postprzez klejac » Nie Gru 23, 2007 4:04 pm

Witaj
Całkiem nieźle. Napisz tylko jaka to skala.wtedy dopiero będzie można coś więcej powiedzieć.
Modelinę trzeba dobrze "rozrobić" zanim zaczniesz coś lepić.Trochę okrycie jest za grube. Na te poncho (czy jak tam się to nazywa),musisz mocno rozwałkować surowiec. Ja do tego celu uciąłem rurę z odkurzacza. Najlepiej po wstępnym rozwałkowaniu połóż po obu stronach modeliny cos cienkiego (mogą to być n.p. dwie linijki). Chcodzi o to aby wałek przyciskany mocno tworzył równą powierzchnię.surowca. Dzięki temu możesz zrobić naprawdę cienką i równą warstwę.
Pamiętaj jeszcze że modeline po wypaleniu ciężko się obrabia. Na przyszłość radziłbym wykańczanie innym materiałem.
Ogólnie po paru poprawkach będzie fajny.
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
klejac

Miejscowość: Warszawa

Postprzez wehrwolf » Pon Gru 24, 2007 12:08 am

skala 1/35
tez zauwazylem ze plachta za gruba.. zawsze mozna zerwac ;)
modelina ta nie jest utwardzona narazie,,,

dzieki za komentarz

Wesolych Swiat :D
pozdrawiam

Rafal
nie sklejam tylko zbieram...hmm to chyba zaawansowana forma modelarstwa ;)
Awatar użytkownika
wehrwolf

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość