Moi nowi aryjscy koledzy

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Moi nowi aryjscy koledzy

Postprzez Aston » Czw Gru 28, 2006 12:47 am

Jakiś czas temu, owładnięty ambitnym planem wykonania dioramy z operacji Market - Garden, zabrałem się za dwa zestawy przedstawiające naszych zachodnich sąsiadów - Grenadierzy Pancerni Waffen-SS spod Arnhem i 9 dywizja SS 'Hohenstaufen' (Gen2). Obydwa zestawy można z powodzeniem połączyć nie tylko dlatego, że żołnierze mają ten sam typ mundurów, lecz i dlatego, że, sądząc po wykonaniu detali, rzeźbił je ten sam człowiek - to sprawiło też, że ewentualne przeróbki mające na celu ujednolicenie szczegółów, można było ograniczyć do minimum. Wszystkim dałem oporządzenie i hełmy Gen2; zdecydowałem się zostawić też oryginalne łebki, z wyjątkiem podoficera, który otrzymał transplant od Warriorsów. Koledzy znajdą się pewnie przyczajeni w jakichś krzaczorach, przerażeni wizją brytyjskich zasobników spadających im na feldmyce:-)
Najwięcej problemów sprawiło łączenie poł kurtki, do czego używałem chyba wszystkich dostępnych wynalazków:-) To skutecznie zniechęciło mnie do Gen2 (ciekawe, czy wytrwam w tym zniechęceniu)
Na chwilę obecną figurki wyglądają następująco - mam nadzieję, że nie narażę się foto - purystom za jakość zdjęć dyskwalifikującą mnie na stanowisko reportera National Geographic:-)

ImageImageImageImage
ImageImage
ImageImage
Awatar użytkownika
Aston

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość