Poopierś

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Poopierś

Postprzez ducz » Sob Sie 26, 2006 9:48 pm

Witam ,właśnie zrobiłem po-pas popiersie całość ma około 11cm. Tym razem użyłem do tego milliputa i modeliny fimo soft .Generalnie miało to wyglądać trochę inaczej ,ale wyszło jak zwykle .Popierś jest w stanie surowym co widać jakoś nie mam ochoty go szlifowac tym bardziej że pewno go i tak nie wymaluję .Nie mówiąc o odlaniu w celach komercyjnych w końcu to mój pierwszy raz :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam Grzesiek ducz K. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/366 ... f0590.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f04 ... b2ad2.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac5 ... a5723.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff3 ... e9d07.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/354 ... e449c.html
ducz

Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska

Postprzez Koncerz » Sob Sie 26, 2006 11:36 pm

Fajny (fajna?) aż się prosi żeby mu nogasy dorobić bo podstawka wyglada jakby gościa wbili na stalaktyt (albo stalagmit, nigdy niepamiętam który jest który).
Walnij mu tą karacenę do kolan, będzie miejsce na nowe koronkowe duperelki.
I tak ma dużo duperelków, a to jest to co lubię
Fałdy wyglądają na wygniatane, ale mają ładny ,,rysunek" .Jak wy z tego fimo lepicie,że wam się linie papilarne nie odbijają.
Czy fimo ma konsystencję miliputa?
Lepkie itd?
Maciek
Awatar użytkownika
Koncerz

Miejscowość: Warszawa

Postprzez ducz » Nie Sie 27, 2006 6:46 am

Czołem ,wiesz co tak patrząc na nią (niego?)to też się zastanawiałem nad tym żeby dorobić nogi ,no ale to miał być popierś więc niech tak zostanie ,a co do fimo to ono ma konsystencję raczej plasteliny jest bardzo plastyczne tylko że też jest bardzo kruche ,no i nie chce się lepic do innych materiałów ,ale odrobina wazeliny potrafi temu zaradzić .Ja jak już robię coś z fimo to całą postać osadzam na kijku albo drucie ( no i oczywiscie szkielet) własnie po to żeby nie trzymac w łapskach.Generalnie fimo ma tę zaletę nad np.milliputem że nie zastyga i można robić i robić i poprawiać Maciek co ja będę pisał weż i kup a zobaczysz . Grzesiek
ducz

Postprzez ducz » Nie Sie 27, 2006 9:39 am

Witam .Z tymi fałdkami to faktycznie jak je skończyłem to jakoś tak ich za dużo wyszło ,no ale nie miałem już ochoty poprawiać.A co do wykańczania szczegółów to nie cierpie ich robić ,no ale bez nich to jakoś tak łyso.A fimo to fakt dobre jest .Grzesiek
ducz

Postprzez Koncerz » Nie Sie 27, 2006 10:12 am

Maciek co ja będę pisał weż i kup a zobaczysz

Genialne w swojej prostocie !
No dobra,to jeszcze o fimo, zanim wezmę i kupię napiszcie mi dobrzy ludzie, jakie(które) konkretnie kupić.
Czy do wygładzania fimo można używać pędzelka i wody, czy raczej oleju, a może go opluć wypada?
Co daje dodanie Super Skulpeja ?
Bo mam parę kilo ,,łódzkiej''.
Mogę oczywiście sam sprawdzić po kupieniu,ale jakoś nie chce mi się po raz piąty odkrywać Ameryki, wolę skorzystać z waszych doświadczeń.
Maciek
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez ducz » Nie Sie 27, 2006 10:30 am

Czołem .JA posiadam fimo soft ,ale lepsze efekty daje połączenie go z fimo clasic,no ale jeszcze lepiej połączyć go tak jak napisał Wojtek z super sculpey hm..idealne rozwiązanie to kupić dużą pakę super sculpey(zamiast fimo) niestety w tym dziwnym kraju nad Wisłą nie jest to takie proste.Natomiast jeśli chodzi o wygładzanie to pędzel i płyn do naczyń olejem nie próbowałem ,wodą też wygładzam tylko nie pędzlem a narządkami ,co do "łódzkiej "to myslę że będzie ok..ja używam modeliny niestety niewiadomego pochodzenia bo producent podaje tylko tel. :?: ,ale stosuję ja juz od kilku lat więc jakos mu to przebaczę tą anonimowość.Grzesiek
ducz

Postprzez Koncerz » Nie Sie 27, 2006 11:22 am

Grzesiu, ale CO daje takie połączenie:
Fimo jest mniej maźglate?
Lepiej przylega ?
Jest bardziej/mniej miękkie?
Modelina łódzka ma tą niedobrą przypadłość,że potraktowana wodą lub śliną ,,wiórkuje "się pod narzędziem, odpada od powierzchni itd.
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez ducz » Nie Sie 27, 2006 1:17 pm

Maćku fimo mieszam z wazeliną (tak na oko nie mam żadnych proporcji )żeby lepiej przylegała do innych materiałow, do manekina .Fimo samo w sobie jest bardzo delikatne ,w porównaniu np.do milliputa nie stawia takiego oporu ,daje sie bardzo dobrze modelować porównałbym ją do plasteliny np.jeśli miałbym do wyboru zrobić twarz z fimo lub z milliputu to jednak wybrałbym fimo ze względów plastycznych.Modelinę dokładam do fimo jak mam robić dużą powierzchnię ,która ma mi służyc jako baza do dalszej pracy,z tego co piszesz to"łódzka"faktycznie raczej nie będzie się nadawała Modelina której używam ma właściwości bardzo podobne do fimo i może dlatego daje się ze sobą mieszać Możesz spokojnie spróbować z twoim doświadczeniem jeśli chodzi o modeline dasz sobie doskonale radę
ducz

Postprzez Jacek Spychalski » Nie Sie 27, 2006 3:41 pm

Pocyc fajny, detale uzbrojenia , karacena super .Jeśli chodzi o fałdy ubranka , to faktycznie trochę nie bardzo. Mnie nie podoba się za bardzo ten "papugojaszczuronietoperz" ale to moja subiektywna opinia , więc się nie przejmuj tym zbytnio.

Pozdrawiam

Jacek
ImageImage
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Z Miasta Łodzi

Postprzez ducz » Nie Sie 27, 2006 3:49 pm

Witam .Tego papugo......perza wcale tam miało nie być ot poprostu pierwotna wersja jakoś nie pasowała więc na szybko zrobiłem to coś,fałdy jak juz wspomniałem z lenistwa nie poprawiłem no i teraz się mszczą na mnie .Pozdrawiam Grzesiek
ducz

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości