KOZAK XVII w 75mm OD PODSTAW

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

KOZAK XVII w 75mm OD PODSTAW

Postprzez Koncerz » Pią Sie 25, 2006 8:29 pm

Witam.
Mam tu husarza takiego, XVII-czno wiecznego którego sobie wypletłem z Magic Sculpa na manekinie ulepionym z modeliny.
Figurka ma 75mm (mniej-więcej) i jest podzielona na około 10 części, czapka jest ,,opcjonalna”.
Zdjęcia kozaka popuzzlowanego wkrótce, bo jest prowizorycznie sklejony i trzeba go ostrożnie rozkleić.
Pistolet mu ciut chyba za duży wyszedł, ale może by że to np. .półhak albo mały arkebuz .
Robię niewielką serię takich dziwolągów, husarz, kusznik, coś tam jeszcze ,zdjęcia wkrótce.
Żeby nie było ,że tylko ględzę na HP.
Maciek Koncerz Pawlica
zdjęcia w czapeczce :
Image Image
Image ImageImage
ImageImage
ImageImage
Awatar użytkownika
Koncerz

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Przemek Szymczyk » Pią Sie 25, 2006 10:15 pm

Warsztatowo - świetna robota :D
Historycznie - nie znam się, nie zabieram głosu

Najbardziej podoba mi się bez czapki z głową w pozycji ze zdjęć w 2 rzędzie od dołu. Taka pozycja wydaje mi się najbardziej naturalna
Pozdrawiam
Przemek

Image
Awatar użytkownika
Przemek Szymczyk

Miejscowość: Gorlice

Postprzez ducz » Pią Sie 25, 2006 10:23 pm

Czołem Maćku .Figurka jak zwykle fajna ,tylko jesli moge wtącic co nieco to robisz ten sam błąd za który mój pryncypał opie... mnie bardzo długo a więc wydaje mi sie ze brak temu człowiekowi górnej wargi (tak widac na zdjeciu )powinieneś najpierw zbudowac górna wargę która nieco bardziej wystaje niz dolna i dopiero na niej robić wąsy ,nozdrza też są nierówne ,mogę jeszcze .Nie słyszę sprzeciwu więc prawa noga jest złamana, bo jesli on sie na niej opiera to raczej nie powinna sie wyginać do środka No tak zaczyna zrzędzić jak moj pryncypał !!!!.No ale generalnie figurka sie mi podoba :D A czemu czapka opcjonalnie ,jak dla mnie to fajnie w niej wygląda .Pozdrawiam Grzesiek
ducz

Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska

Postprzez Koncerz » Pią Sie 25, 2006 10:44 pm

Noga się temu Misiu wygła. bo jest prowizorycznie przyklejona, a w zasadzie luźno wepchnięta w otwór.Podział przebiega dokładnie w lini koniec cholewki - gacie.
Nos- no faktycznie, trzeba mu wyrównać !
Czapka opcjonalnie, bo można mu ją zdejmować.
Pozdrowienia dla szefa, człowiek wie, co mówi!
Maciek
No dobra poprawiłem mu tę nogę,żeby się nie gibała:
ImageImage
Ale jakoś mi to złamamie nie daje spokoju.
Stanąłem sobie jedną nogą na stołeczku a drugą wygiąłem, tj. oparłem ciężar ciała na kolanie i stopie, jakoś tak mniej więcej.
I noga mi się wygięła, tj, nieco w kolanie , a łydka napięła co dało efekt podobny jak u kozaka.Sam nie wiem.....
Ale zostawię tak, jak szef kazał.
Wąsy gościowi urwałem i warę poprawiam.Innemu, co się pałętał po warsztacie też warę dopełniłem,tak mi raźnie poszło.
Zdjęcia jutro albo raczej dzisiaj :lol: .
Maciek
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez ducz » Pią Sie 25, 2006 11:41 pm

A jeśli noga się mu wygła do zdjęcia no to ja przepraszam ,. no ale teraz lepiej to wygląda .A Maćku pryncypała nie pozdrowię,bo ten człowiek nie zawsze jednak wie co mówi .Grzesiek
ducz

Postprzez Koncerz » Sob Sie 26, 2006 12:13 am

Grzesiu,ze mną do zgody to jak z rybą do wody.
Nóżka jest prosta temu misiu już.
Koryguję też nozdrza, przy rozmiarach końca szpilki - oczy mi wiszą już na gumkach.
Powiększyłem mu tą wargę,przed nałożeniem wąchów zrobię zdjęcie, może coś jeszcze się da skorygować.
Ta wygięta noga to mnie prześladuje, taka nieco portetowa postawa jakoś mi się strasznie spodobała.
Chcę tak ustawić husarzynę,prawa noga zgięta w kolanie i łydce, lewa wysunięta nieco do przodu tak jak na zdjęciach poniżej:
ImageImage
Image

Ma to jakiś sens?
Jeszcze można pacjeta pokroić.
Maciek
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez ducz » Sob Sie 26, 2006 7:16 am

No niestety ja rymem nie odpowiem bo nie potrafię .A figurka fajna "portretowa" poza też fajna .Postaw przed lustrem figurkę wtedy będziesz widział co jest żle zrobione .W odbiciu lustrzanym wszystko wychodzi, każdy babol no i dopiero wtedy można sie załamać. Grzesiek
ducz

Postprzez Jacek Spychalski » Sob Sie 26, 2006 8:05 am

Fajowy ! I japy coraz lepsze Ci wychodzą z figurki na figurkę !

Pozdrawiam

Jacek
ImageImage
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Z Miasta Łodzi

Postprzez Koncerz » Sob Sie 26, 2006 9:58 am

Wojtek, jak już tego jegomścia z wąsisk ogoliłem, to i czachę poprawię.Osełedca utnę, i co trzeba dolepię.
Troszkę, bo nie chcę żeby mu baniak wyszedł.
Z tym lustrem to ciekawa sprawa.Mogę podciągnąć takie maluśkie Koleżance Małżonce .
Jacku, no staram się.Tyle mnie wszyscy op...laja że w końcu coś tam powoli się zmienia.
Maciek
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez Juli(an) Ludwicki » Sob Sie 26, 2006 1:50 pm

Maćku.. pozwolisz, że jako ocena posłuży mi cytat z rozmowy z przyjacielem mym..

a szuo to jakoś tak..

o Juleczku
ale fajnego kozaka ulepiu Mości Koncerz
...
i mam guęboko w ZONK czy mu się jakieś moduy nie zgadzają, jest cudny, a Lumiś ZONK jest

nic do dodania

Memba dat!

srx
Image..tla
Awatar użytkownika
Juli(an) Ludwicki

Miejscowość: 0-61

Postprzez ducz » Sob Sie 26, 2006 3:32 pm

Maćku tak a propo tego op...lania ,albo inaczej korekt :lol: :lol: .Powiem ci taką ciekawostkę .Pracuję jako rzezbiarz już 10 lat i co tydzień jestem właśnie na takiej korekcie ,tak że trochę tych op... sie zebrało jakby je kto policzył ,tak że juz zaczynają do mnie te op... nie trafiać ,więc nie przejmuj się i rób swoje :D :D :D No i jak tam lustereczko całą prawdę powiedziało ???.bo ja swoje skutecznie zasłoniłem komputerem .....co by sie nie denerwować bo i po co :?: Pozdrawiam Grzesiek
ducz

Postprzez Koncerz » Sob Sie 26, 2006 4:15 pm

A gdzie ty Grzesiu pracujesz,A!?
Z lustereczkia to wyszło że korpus mu muszę obrócić nieco .
Super metoda, aż się wierzy nie chce! :shock:
Juli, ja bym te moduły to nawet stosował, ale Miś Lumiś mi nie powiedział JAK. :oops:
Znaczy - praktycznie -jak.
Mam te figurki w plasterkach lepić, czy co?
Ja jestem prosty człowiek, mi trzeba prosto, po proletariacku...

No, poprawiłem łepetynę, biorę się za wąsy.
Maciek
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Sob Sie 26, 2006 4:40 pm

Koncerz napisał(a):Podział przebiega dokładnie w lini koniec cholewki - gacie.

a dlaczego tak?
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Koncerz » Sob Sie 26, 2006 5:05 pm

a dlaczego tak?

A dla tego ,że ponieważ ! :lol:
A tak na prawdę to musiałem jeszcze raz wykonać mu buty, łatwiej mi było na odciętych od gaci.Przy okazji , dosyć dokładnie dorobiłem ostrogi , a raczej to całe zawiesie do nich.
Z wieloletniego doświadczenia i eksperymentów (dlatego mówię to tylko tobie i w tajemnicy) wynika,że jak coś jest ucięte, to da sie przykleić.
To co ,kleć ?
Maciek
Awatar użytkownika
Koncerz

Następna

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość