Panzer Grenadier Polska 44 r.

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Panzer Grenadier Polska 44 r.

Postprzez Mikołaj Wawer » Śro Maj 03, 2006 6:54 am

I udało się złożyłem swoją pierwszą figurkę . Chciał bym ją wykonać w malowaniu w zielone trójkąciki i brązowe kreski tak jak kolega w poście Giermańce 2x . I teraz moje pytanie czy i jak mam zrobić cienie na tym kolorowym płaszczu ?? I jaka będzie tego kolejność może najpierw cienie żółtego a potem poszczególnych kolorów . Jednym słowem POMOCY !
Image
Image

Ps. Jeżeli zauważyliście by jakieś inne błędy też piszcie .
Awatar użytkownika
Mikołaj Wawer

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Marcin Łukawski » Śro Maj 03, 2006 9:59 am

Po pierwsze zrób zdjęcia w dobrym oświetleniu żeby kolory były w miarę podobne do tych z rzeczywistości.

Po drugie napisz jakie kolory zastosowałeś bo mi się wydaje, że są złe...

Po trzecie to w którym momencie zastosujesz cieniowanie to Twoja indywidualna sprawa :) mozesz wycieniować najpierw kolor podstawowy pozniej kazdą plamkę i dopiero nałożyc deszczyk lub namalować caly kamuflarz i dopiero cieniować...
Ile modelarzy tyle sposobów....

Po czwarte fajnie,że złożyłeś pierwsza figurkę ale rzuciłeś się odrazu na wielką wodę i chcesz malować kamo ;).
Myślę, że łatwiej by Ci było na początku nauczyć się cieniować podstawowe kolory, no ale takie figurki wybrałeś więc musisz teraz pomalować :).
Miejmy nadzieję, ze się nie zniechęcisz i przybędzie kolejny forumowy figurkowicz ;)

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Łukawski

Miejscowość: Łódż

Postprzez Mikołaj Wawer » Śro Maj 03, 2006 10:14 am

a więc tak ...
Kolory są trochę inne niż na zdjęcia niestety nie dysponuje aparatem z ręcznym bilansem bieli nie mogę idealnie ich ustawić jednak są w dużym stopniu zbliżone . A użyłem jako żółtego Humbrola 103 , zielony to 30 a spodnie to panzer grau chyba 67 . Wrzucam nową fotkę chyba trochę lepsza
Image
Awatar użytkownika
Mikołaj Wawer

Postprzez kjujik » Śro Maj 03, 2006 1:45 pm

Witam

Ja stosuje: tło - mieszanka Hu 187 + 83 (albo 63) aż uzyskam satysfakcjonujący efekt ;o)
plamy zielone - Hu 159
plamy brązowe - Hu 160
"deszczyk" - ciemnozielona kredka (dobrze naostrzona)

Spodnie: Hu 224 cieniowany mieszanką Hu 224+33 (50%-50% rozcieńczona) i suchym pędzlem Hu 224+34
... mi się efekt podoba (fotek nie dam, bo nie mam dostępu do aparatu :( )

...A kamo SS-mańskie ostatnio cieniowałem po nałożeniu, każdą plamkę osobno :? - od biedy wyszło :oops:

Pozdrawiam (ale się rozpisałem :oops: - to chyba stres przedmaturalny ;o) )

P.S. jako źródło ikonograficzne polecam stronkę łotwora http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/
kjujik

Miejscowość: raz jedna, raz druga

Postprzez Mikołaj Wawer » Śro Maj 03, 2006 6:00 pm

a tak się ma aktualny stan rzeczy na teraz .
Image
Image
Ps. drugie zdjęcie wyszło taj jak by to powiedzieć "dupnie"
Awatar użytkownika
Mikołaj Wawer

Postprzez Mikołaj Wawer » Pon Sie 14, 2006 10:55 am

skończone >>
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Mikołaj Wawer

Postprzez TomekHej » Pon Sie 14, 2006 5:09 pm

Ładny chłopczyk :D . Nie to co moi, ale się uczę :roll: . Deszczyk robiony kredką czy pędzelkiem?
TomekHej

Miejscowość: Chrzanów

Postprzez Mikołaj Wawer » Pon Sie 14, 2006 7:06 pm

kredką . Hmm przypominam że ja też się ucze ( za pochlebny komentarz dziękuję ) . Teraz bedzie lepiej bo do malowania użyje Aerka bedzie troche bardziej gładko i przyjemniej
Image
Awatar użytkownika
Mikołaj Wawer

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość