magic sculpt jest debeściak :)

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Postprzez Koncerz » Wto Sie 23, 2005 7:39 pm

Hm, między 100 gramowym Magicem w WCM -ie a Vazhylowym sklepem jest różnica złotówki, a za trzy pudełka GS -a na ebay-u ( niecały metr w każdym pudełku) zapłaciliśmy w trójkę ( Darek, Radek i ja) niecałą stówę- towar+ przesyłka a tu jedno pudełko jest za 89.
Vazyhlu, nie zrozum mnie źle, fajny masz ten sklep, jego atrakcyjność to przede wszystkim świetny towar,ale poza tym wiaderkiem 300 gramowym Magica ceny nie są jakoś szczególnie niskie.
W części poświęconej figurkom -
http://www.jotte.com.pl/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=53
Pod hasłem -Modelina i pochodne ,jest kilka informacji dotyczących modeliny które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością ( kruchość po wypaleniu, nie nadaje się do drobnych szczegółów niewielka wytrzymałość mechaniczna, kłopotliwa do precyzyjnego modelowania powierzchni.)
Łatwo te informacje zweryfikować, przeglądając to forum.
Rozumiem,że rzecz dotyczy figurek około 30mm, mimo wszystko zobowiązuję się wykonać niteczkę o grubości szpilki z modeliny , po wypaleniu zawiązać ja w kokardkę i nic nie pęknie.

Pozdrawiam, Maciek Koncerz Pawlica
Awatar użytkownika
Koncerz

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Vazhyl » Śro Sie 24, 2005 4:27 pm

Wydaje mi się, że nie ma sensu podejmowanie dyskusji o różnicach w cenie między okazjonalną prywatną aukcją na zagranicznym portalu, a legalnie importowanym towarem, obłożonym cłem i innymi narzutami.
Od pracowników gorzelni też czasem okazjonalnie można nabyć w dobrej cenie spirytus :)
Co do występujących w JAMIE cen, niech to nawet będzie 1PLN w przypadku MS100, ale zawsze mniej :) Nie rozumiem, dlaczego miałbym od razu sprzedawać towar o 10 pln taniej. Ani to opłacalne ani zgodne z dobrym zwyczajem kupieckim. Do tego w sklepie dochodzi w miarę szeroka oferta i możliwość wyboru wśród kilku produktów. Podczas wstępnej kalkulacji cen w sklepie uważnie przyjrzałem się temu, co można w Polsce kupić i za ile. Wystarczy porównać ceny "smętnych kawałków" (jak ktoś gdzieś napisał) Green Stuffu z naklejką Games Workshop z tymi, które są w JAMIE. Milliputu tańszego w kraju nie znalazłem. A różnice są już wyższe niż symboliczna złotówka.
Natomiast jeśli chodzi o opis modeliny, powstał kilka lat temu i produkt (chyba Astry) niestety tak właśnie się zachowywał. Niewątpliwie przez ostatnie lata jego jakość mogła się poprawić i nie widzę problemu, żeby nanieść na WARsztacie stosowne poprawki. Jeśli ktoś "klei" z modeliny i byłby skłonny napisać rzetelną notatkę o tym, co to za produkt, do czego się najlepiej nadaje i jak z niego korzystać, żeby osiągnąć najlepszy efekt, będę wdzięczny, a otrzymany materiał zamieszczę na swojej stronie, oczywiście z podaniem autora i zachowaniem innych spraw natury grzecznościowo-informacyjnej.
Co do zakładu - wierzę na słowo, że zasupłanie współczesnej modeliny będzie możliwe, przypuszczalnie imć Koncerz ma na to swoje poparte mistrzowskim doświadczeniem sposoby.
Z natury nie jestem upierdliwy i krytykę lub uwagi odbieram na spokojnie, bez "złego zrozumienia", byle tylko były rzeczowe i podane w cywilizowany sposób :)
Pozdrawiam!
JAMA: masy, farby, narzędzia, figurki, książki i sto innych cudności dla modelarzy
WarForge: site about modelling
Awatar użytkownika
Vazhyl

Miejscowość: JAMA

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Sie 24, 2005 5:47 pm

a sio mi s tymi dysputami cenowymi.. tu sie skulpta!

Image
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Koncerz » Śro Sie 24, 2005 5:58 pm

Witam!

Z natury nie jestem upierdliwy i krytykę lub uwagi odbieram na spokojnie, bez "złego zrozumienia", byle tylko były rzeczowe i podane w cywilizowany sposób

Mam nadzieję że udało mi się byc cywilizowanym, na ile potrafię.Rzeczowym też się starałem.

Wydaje mi się, że nie ma sensu podejmowanie dyskusji o różnicach w cenie między okazjonalną prywatną aukcją na zagranicznym portalu, a legalnie importowanym towarem, obłożonym cłem i innymi narzutami

A gdziezbym tam smiał dyskutowac.A gośc który sprzedaje GS-a na ebay'u też ma sklepik - z farbami i innymi takimi a handluje na ebay'u od paru lat.
Trochę się boję , ale tego jego GSa (mam nadzieje ze )kupiłem legalnie, za pazuchą nikt go nie przyniósł ciemną nocą,tylko Pan Listonosz.
Od pracowników gorzelni też czasem okazjonalnie można nabyć w dobrej cenie spirytus

Oj, to uważac trzeba , na oczy szczególnie! A ciekawe jak z browarem?

Nie rozumiem, dlaczego miałbym od razu sprzedawać towar o 10 pln taniej.

Ja tez nie rozumiem.

Co do występujących w JAMIE cen, niech to nawet będzie 1PLN w przypadku MS100, ale zawsze mniej

Racja! przy 100 kilogramach to już będzie ładna sumka!
Wystarczy porównać ceny "smętnych kawałków" (jak ktoś gdzieś napisał)

Ja napisałem.

Jeśli ktoś "klei" z modeliny i byłby skłonny napisać rzetelną notatkę o tym, co to za produkt, do czego się najlepiej nadaje i jak z niego korzystać, żeby osiągnąć najlepszy efekt, będę wdzięczny

A jest tu trzech takich, ja to nawet już coś namazałem
http://figurki.org/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=7&id=73&Itemid=52
Ale jak będzie trzeba to może koledzy mnie wesprą i zgrabnie cos skomponujemy.
Vazhylu, to nie był podstępny atak na twój sklep i kupiecki etos, tylko zwróciłem uwagę na róznice cenMiliputa (maluśkie) i GS-a ( duże) i nic więcej.
Twój sklep dorównuje najlepszym w sieci a nawet je przewyższa.
a sio mi s tymi dysputami cenowymi.. tu sie skulpta!

Kamil, dorób temu gościowi błoniaste skrzydła.
Co on taki mizerny?
Maciek Koncerz Pawlica
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Sie 24, 2005 6:11 pm

maćku- jeszcze dostenie 'ciała'.. własnie go robie. i jeszcze jednego- ale to juz 90 mm:)
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Vazhyl » Śro Sie 24, 2005 10:13 pm

Hejka!
No to wydaje mi się, że sprawy sklepowo-cenowe możemy śmiało uznać za zamknięte :) I dziękuję za - w końcowym rozliczeniu - pozytywne zdanie o sklepie.
Niestety sam bardzo mało skulptam, w większości uzupełniając braki w konwertowanych figurkach do gier w skali 25 mm i 10 mm, więc nie są to sprawy, którymi można by się fotograficznie pochwalić. Podobnie przy malowaniu - ostatnio to właściwie maluję tylko 10 mm drobiazgi do Warmastera - tam to właściwie tylko kolor bazowy + lekki wash, ewentualnie na broni gun metal drajbruszem. Powierzchniowo nie ma się z czym rozpędzić, a gdzież tam oczy lub inne drobne części malować :)
Natomiast jeśli chodzi o poradnik dla modeliniarzy - jak widać, produkt opisany przez Koncerza jest inny i zachowuje się całkiem inaczej. W dawnych czasach moja modelina miała konsystencję twardej plasteliny, robiła się bardziej miękka po lekkim wygnieceniu. Po ukształtowaniu figurki wygotowywałem ją we wrzątku do utwardzenia, jakoś miałem obawy przed włożeniem modelu do opalanego gazem piecyka :) Po wygotowaniu masa lekko puchła i robiła się krucha, tak że elementy o dosyć małym przekroju poprzecznym pękały ze złomem podobnym do ukruszonego gipsu.
JAMA: masy, farby, narzędzia, figurki, książki i sto innych cudności dla modelarzy
WarForge: site about modelling
Awatar użytkownika
Vazhyl

Miejscowość: JAMA

Postprzez klejac » Czw Sie 25, 2005 8:00 pm

Kamil, co jest zaprzestałeś? Dawaj dalsze fotki. Chcemy zobaczyć co z tego wyszło.
A i jeszcze jedno, ten drucik na szkielet to cyna?
Jacek
Awatar użytkownika
klejac

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Czw Sie 25, 2005 9:27 pm

nie nie, robie, ale co innego.. zatrzymałem sie z tą figurką, bo po pierwsze nie jestem przekonany do spodni jakie zrobilem (chyba bede zrywał i robil na nowo) a poza tm nie wiem jeszcze jaka to bedzie armia.
a tak poza tym to robie kolejnego pocycka i mam figurke 90mm- bo na te mam pomysł i dokumentacje
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Poprzednia

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości