nowy jestem:)

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

nowy jestem:)

Postprzez oscar » Pon Cze 20, 2005 8:46 am

Witam. Już od roku nachodziło mnie na figurki i wreszcie sie przełamałem i zakupiłem na allegro 1/35 German machine gun crew on maneuver :D to właściwie tak na spróbowanie, bo nigdy jeszcze nie robiłem figurek:oops: wogóle to jestem bardziej kartoniarz, prosze o zapodanie mi tutaj informacji: czym kleić, malować i .... Acha i zestaw który zakupiłem nie ma instrukcji malowania i dlatego nie wiem nawet jakich kolorów farb mam użyć. Z góry dziękuję za informacje :notworthy: Acha, jak wstawia się fotki :?: chciałbym pokazać ten zestaw :)
Awatar użytkownika
oscar

Miejscowość: Gorlice

Re: nowy jestem:)

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pon Cze 20, 2005 8:56 am

oscar napisał(a):Witam. Już od roku nachodziło mnie na figurki i wreszcie sie przełamałem

witamy witamy..

prosze o zapodanie mi tutaj informacji: czym kleić, malować i ....

to moze na poczatek dokładna lektura tego co kryje sie pod poniższymi linkami:
http://www.old.modelarstwo.org.pl/figurki/technika/jakzacz/index.html
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/index.php?c=14

Acha i zestaw który zakupiłem nie ma instrukcji malowania i dlatego nie wiem nawet jakich kolorów farb mam użyć.

jezeli to dragon to instrukcja jest na odwrocie pudełka. a malowanie robi sie na podstawie dokumentacji a nie tego co jest w instrukcji

Acha, jak wstawia się fotki :?: chciałbym pokazać ten zestaw :)

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=210
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez oscar » Pon Cze 20, 2005 10:33 am

ooo, jak szybko :D dzięki Kamil :) no więc zestawik wygląda tak http://www.republika.pl/hayabusa/tamiya.jpg
http://www.republika.pl/hayabusa/tamiya1.jpg
Awatar użytkownika
oscar

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pon Cze 20, 2005 10:43 am

to w temacie krótkich poradników nieskr0omnie dorzuce jeszcze to cos kiedyś popełniłem:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=4637
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez oscar » Śro Cze 22, 2005 10:46 am

W "Figurki-jak zacząć?"-malowanie figurek jest napisane ...techniką nazywaną przeze mnie (być może mylnie) "mokrego pędzla",...pędzel jest mocno wilgotny....
mam pytanie w czym moczyć pędzel jak maluje się farbami Humbrola Pytanie no bo jak akrylami to w wodzie a tu Pytanie
oscar

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Cze 22, 2005 10:48 am

wszelkie emalie rozcieńcza sie albo dedykowanemu im rozcienczalnikowi (np. humbrol, wamod), albo benzyną ekstraklcyjną. albo benzyną do zapalniczek
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez oscar » Śro Cze 22, 2005 11:22 am

Dzięki Kamil :notworthy: tak właśnie myślałem ale nie byłem pewny na 100% :( a powiedz mi, które elementy malować można jeszcze w ramkach przed odcięciem :?: i jakim kleje,m najlepiej kleić :?: Jak dojdę do jakotakiego ;o) poziomu, bo do Waszego to mi daleko to chciałbym sobie zrobić dioramkę z bitwy pod Gorlicami z 1915r :lol: Niedawno były tu obchody 95 rocznisy tejże i tak jakoś mnię naszło :idea:
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej. a jeśli dzisiaj jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
Awatar użytkownika
oscar

Postprzez Dariusz Zwierzyński » Śro Cze 22, 2005 11:29 am

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):wszelkie emalie rozcieńcza sie albo dedykowanemu im rozcienczalnikowi (np. humbrol, wamod), albo benzyną ekstraklcyjną. albo benzyną do zapalniczek

wydawało mi się że benzyna lakową , a ta do zapalniczek "zippo" niee nadaje sie :D
Darek
Awatar użytkownika
Dariusz Zwierzyński

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Cze 22, 2005 11:30 am

Broń i ekwipunek najwygodniej malować jeszcze w ramkach. same postacie zazwyczaj wymagają dodatkowej obróbki- szpachlowania etc (o standartowej obrócne jak usunięcie śladów po wypychaczach czy zeszlifowanie 'szwu' od linii działowych form).
czym kleic? jeżeli to figurki plastikowe to klejem do plastiku. albo cyjanoakrylem- urzywanym do kelejenia takze żywicznych i metalowych.
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Cze 22, 2005 11:33 am

Dariusz Zwierzyński napisał(a):wydawało mi się że benzyna lakową , a ta do zapalniczek "zippo" niee nadaje sie :D
Darek

ja urzywałem ekstrakcyjnej a gdy potrzebowałem dosłownie pare kropel to zapalniczkowej- i nie zgłaszam zadnych problemów. niemniej jednak lepiej bedzie jeżeli oskar zaufa opinii bardziej wprawnego figurkowca- czyli Twojej
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez oscar » Czw Cze 23, 2005 10:30 pm

no to pewnikiem jutro coś podłubię, ale mam jeszcze jedno zapytanko :D czym zeszlifować ten "szew" od lini działowych form :?:
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej. a jeśli dzisiaj jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
Awatar użytkownika
oscar

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Czw Cze 23, 2005 10:35 pm

skalpelem, pilnikiem, papierem ściernym..
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez oscar » Pią Cze 24, 2005 12:00 pm

rozumiem, że sam muszę popróbować (jaki papier, pilnik, skalpel) ;o)
Awatar użytkownika
oscar

Postprzez Koncerz » Pią Cze 24, 2005 11:13 pm

E tam zaraz sam, wpadnij do Warszawy, mam pilnik, opiłuję :lol:
Pozdrawiam i witam, Maciek
Awatar użytkownika
Koncerz

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Mateusz Gietz » Czw Cze 30, 2005 1:45 pm

Ja do rozcieńczania emalii i czyszczenia z nich pędzli używam acetonu i jestem zadowolony
Mateusz Gietz

Miejscowość: Wrocław

Następna

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość