Moja pierwsza wyskulptana główka :D

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Postprzez RadekP » Wto Maj 31, 2005 9:41 pm

Piotrze a mógłbys adres tej strony podać??
RadekP

Postprzez Piotr Czyz » Wto Maj 31, 2005 9:46 pm

O Pardon :D gapa ze mnie.
stronka http://graphics.stanford.edu/projects/mich/
The Digital Michelangelo Project
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Piotr Kmiecik » Wto Maj 31, 2005 11:13 pm

no właśnie. zwróć uwagę.
odległość od środka ucha do tyłu głowy jest tylko niewiele (jakieś 20%) krótsza, niż odległość do przodu. na tym zdjęciu dawida trochę przeszkadza ostry cień, gubiący tył głowy. ale tył czaszki wcale nie jest tak płaski, jak sugerujesz.
zaraz zresztą spróbuję to podeprzeć stosownym obrazkiem (najpóźniej jutro)
zapraszam na Forum Historyczne
Image
Piotr Kmiecik

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Piotr Kmiecik » Wto Maj 31, 2005 11:17 pm

http://medicalimages.allrefer.com/large/skull-1.jpg
tutaj jest stosowny przykład. kręgosłup wchodzi prawie w środek bryły (jest trochę przesunięty w tył) - ale nie jest on również symetrycznie w szyi. więc szyja trafia prawie w środek głowy - wyoblenia po obu stronach będą (nie uwzględniając twarzoczaszki) - prawie jednakowe.
zapraszam na Forum Historyczne
Image
Piotr Kmiecik

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Piotr Czyz » Wto Maj 31, 2005 11:24 pm

Hi hi, a narysuj na tej czaszce szyję i ucho :). No nic idę poszukać linijki, cyrkla i ekierki :D. A tym czasem karaluchy pod poduchy! Branoc.
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez Tomasz Zieliński » Śro Cze 01, 2005 5:27 am

Witam!

Moduły profilu twarzy.

http://modelarnia_72.webpark.pl/dab.gif

Tomek
-------------------------------------
http://modelarnia_72.webpark.pl/
...
Tomasz Zieliński

Miejscowość: Białystok

Postprzez Koncerz » Śro Cze 01, 2005 8:09 am

Witam, ja tam się na puszkach nie znam, główka fajna, zwłaszcza, że jak rozumiem, pierwsza ( a ja tak ucha za cholerę nie umiem wyskulpczyć !).
Nikt nie zwrócił uwagi na czapeczkę, a ja po niej widzę że może nie jutro, ale za czas jakiś w figurkowych rzeźbionkach nieźle zamieszasz!
Polep sobie trochę tych główek, porównaj jedne z drugimi, powoli sam bedziesz korygować błędy,zwłaszcza ze ludzie nie wychodzą spod sztancy ( a skąd inąd) i różne mają japy i puszki, a niektórzy to nawet szyi nie mają .
Popiersie skompletowałbym dopiero z ..nastej główki, ale to w końcu zabawa, i to pierwsze będziesz przechowywał, (zawinięte w ściereczkę) jako relikwię .

Tomku - w jaki sposób wykorzystac moduły do lepienia główki?
Konkretnie , chodzi mi o to ,czy któryś z nich należy przyjąć jako bazę i resztę odnosić do niego? Od czego zacząć?
Faktycznie, podział na moduły ułatwiłby mi osiągnięcie więszej ,,harmonii"pomiędzy twarzoczaszka a resztą głowy , ale nie wiem jak do tego podejść w praktyce.
Jeśli rzeźbiłbym ( a nie - lepił) z bryły zbliżonej do sześcianu, takie moduły mógłbym nanieść na wspomniany sześcian, ale podczas lepienia ,, od zera" nie wiem, od czego zacząć, co przyjąć jako bazę i jechac zgodnie z modułami dalej?
Maciek
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez Piotr Czyz » Śro Cze 01, 2005 9:07 am

Oj to się narobiło, ja tylko tak o tym tyle głowy napisałem, bo sam zauważyłem, że w swoich pierwszych figurkach robiłem za duża puchę.

A ty Maćku masz pierwszą głowę w szmatce? Chy, chy - ja swoją mam :). I coraz bardziej wierzę w to co powiedział mi Pabelo kiedyś: że będę się śmiał z nieporadności swoich pierwszych główek i to prawda, doskonałość osiąga się przez ćwiczenie. Takżę marcinie czekamy na drugą głowę no i na wątek: in progress :).

P.S. A dlaczego Radek P. nie pokazuje nam tutaj swoich diabełków, tylko sie musimy po jakiś planetach szwendac? :)
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez Koncerz » Śro Cze 01, 2005 9:15 am

Zawsze trzymam głowę w szmatce!!
Piotrze, miałeś absolutną rację z tą puszką, ale chciałem jakoś powstrzymać kolejną falę dewastacji cmentarzy i mazania flamastrami po szkieletorach.
Pozdrawiam, Maciek
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez RadekP » Śro Cze 01, 2005 3:31 pm

Radek P. nie pokazuje tutaj nic bo wolno strasznie ostatnio robi an aplanecie to jak wstawi to i tak mało kto uwage zwraca 8-). No ale jak kolega chce to Radek wstawi ;o)
RadekP

Postprzez Jacek Spychalski » Śro Cze 01, 2005 6:10 pm

Hmmmm ni cholery nie znam się na modułach twarzowych , a ten pokreskowany Dawid nie rozwiewa w najmniejszym nawet stopniu mej ignorancji w tym temacie , jednak lepienie praktyczne wychodzi mi lepiej niż teoretyczne :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam

Jacek
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Z Miasta Łodzi

Postprzez Wiesław Średnicki » Czw Cze 02, 2005 10:19 am

Chyba za dużo tych linni przecież łeb jest bryłą przestrzenną więc kto sobie z tym poradzi , w ten sposób można się zaplątać we własne gacie. Ponadto każdy człowiek ma niektóre cechy rodzinne niektóre występują czasami naprawdę rzadko - czego sam jestem przykładem.
Awatar użytkownika
Wiesław Średnicki

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Marcin Łukawski » Czw Cze 02, 2005 11:15 am

Upssss to Pinokio ma przesrane bo nijak nie pasuje do MODUŁU (trzeba mu nos ciac :cry: ) :shock: :twisted: :P

Ja tam jednak zostane przy niezawodnych SBS-ach z Planet Figure ;o)

Pozdrawiam i dzieki wszystkim za komentarze

Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Łukawski

Miejscowość: Łódż

Postprzez Koncerz » Czw Cze 02, 2005 11:37 am

Lep, lep, dobrze się zapowiadasz.

Tomku, pytanie,, wisi" bez odpowiedzi!!! :evil: :evil:
Jak się zabrać do lepienia , posiłkując się modułami, który z nich przyjąć jako bazę i czy w ogóle moduły dadzą się wykorzystać w lepieniu czy raczej w rzeźbie w bryle?
Maciek.
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez Pabelo40 » Nie Cze 05, 2005 4:00 am

[quote="Tomasz Zieliński"]Witam!

Moduły profilu twarzy.

http://modelarnia_72.webpark.pl/dab.gif

jakbym napisał to co o tym myślę na ten temat to na pewno by mnie wywalili z tego forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Pabelo40

Miejscowość: Kraków

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość