jak zrobić głowę z miliputa?

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Postprzez Pabelo40 » Śro Maj 25, 2005 11:27 pm

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):śmiej sie śmiej- jeszcze bedziesz chciał numer telefonu do niej :P

Ja się nie śmieję. Ja ją naprawdę kocham tylko czy ona gotować umie?
Awatar użytkownika
Pabelo40

Miejscowość: Kraków

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Maj 25, 2005 11:32 pm

jescze nie, ale na nauki kulinariów wyśloe ją do koncerza
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez shivadog » Śro Maj 25, 2005 11:41 pm

moje dzisiejsze próbki, chyba trochę lepiej niż te neolity, ale jeszcze trochę muszę porobić i pooglądać

fig 1 step 1

Image

step 2

Image

fig 2

Image

fig 3 trochę mi murzynka wyszła albo co :D

Image

można się śmiać :lol:
Awatar użytkownika
shivadog

Miejscowość: warszawa

Postprzez RadekP » Śro Maj 25, 2005 11:42 pm

PRZEPRASZAM ja tu widze że ta pierwsza figurka to ma zadatki na Leppera, tyle ze takiego 20 alt młodszego...
RadekP

Postprzez shivadog » Śro Maj 25, 2005 11:46 pm

:) nie to portret Kamila z jego awatara (żarty)
Awatar użytkownika
shivadog

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Maj 25, 2005 11:50 pm

no jak na pierwsze próby to nie tak źle.. ale jakies trasznie niestaranne sa te skulptanki..
uwagi- widze ze masz problemy z kształtem żuchwy i policzków- podejżyj jak to zrobił pabelo- dolepił poprostu troche masy (konkretnie plasteliny, ale ty robisz z czego innego) i wymodelował.. no i szuja jakas taka jak u boiksera wagi ciężkiej...
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez shivadog » Śro Maj 25, 2005 11:55 pm

Kamil, jak mam już wyschniętego miliputa jak zrobić żeby świeży się z tym starym dobrze łączył? Na razie rzeźbię to wykałaczką :) trochę ją poprzycinałem w różne kształty ale chyba powiniennem poszukać czegoś bardziej wyrafinowanego...
Awatar użytkownika
shivadog

Postprzez RadekP » Czw Maj 26, 2005 12:00 am

Kolego, napisałes ze jesteś po ASP. Wybacz że tak mówie ale powiedz czego Cie tam uczyli?? Na ASP to chyba byle kto nie idzie, trzeba mieć jakiś talent i samozaparcie i raczej chyba jakieś rozeznanie w różnych dziedzinach sztuki. Sam myślałem pare lat temu zeby tam zdawac ale w koncu się rozmyśliłem.
Co do Twoich głów to chyba chcesz zrobic wszystko za szybko. Pabelo zrobił podstawowy kształt w godzine, ale on juz w swoim życiu troche ulepił główek ima wprawę. Ja jestem teraz w trakcie lepienia różnych głów dla skali 75mm, bo taka teraz sie zainteresowałem, ale na każdą głowe poświecam nawet po kilka dni, zależy jaka ma byc.
Teraz rzeźbie taka np. (to Lucek)

Image

Image

Myśle ze zamiast trzech powinienes był zrobic jedna ale porzadnie i dokładnie.
RadekP

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Czw Maj 26, 2005 12:03 am

nic nie trzyma sie tak diobrze milliputa jak milliput.
co do narzedzi- to polecam wycieczke do sklepu z akcesorisami medycznymi/dentystycznymi i zakup przynajmniej jednje 'szpatułki'. prowizorycznie mozesz urzywac skalpea, narzedzi do minicure'u, alboi wystrrzugaj sobie cos z patyczka- na przykład z pedzelka:)
a podnosnie sposobów walki z milliputem to poszukaj postów warsztatowych moich i piotra czyża, bo my dwaj jestesmy tu głownymi millipuciarzami. wyczytasz tam na przykład o nieocenionej roli sliny w rzeźbieniu w millipucie;)
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Czw Maj 26, 2005 12:07 am

radku, nie pastw sie nad absolwentem ASP, bo tam uczą wszystlkiego tylko nie tego co jest potrzebne ;>
spójż na figurki ścibora- pozy i dynamika rewelka, ale detale i inne pierdoły jakies takie niedopracowane.. malowanie pojazdów- rewelacja, ale realizm kontrowersyjny. podsumowując- ASP to uczelnia artuystyczna i ucza tam artystycznego podejscia do tematu- stawiają na ekspresje a nie na detale.. pastwic bys sie mógł nad archirtektem, bo tam uczą wiernego iodwzorowania rzeczywstosci w rysunki u minaturze
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez shivadog » Czw Maj 26, 2005 12:20 am

No właśnie :) a ja w dodatku jestem grafikiem i to jak najbardziej nie 3d. Chyba rzeczywiście trochę za szybko jadę, ale chcę się trochę bardziej zaznajomić z materią milipucią i ze skalą. Może następne spróbuję robić bardziej wieloetapowo i dokładniej, choć niechciałbym stracić pewnej wariackiej ekspresji.

Dobra zmywam się na parę dni, "może" wezme ze sobą trochę miliputa nad "morze"? Do zobaczenia za 2-3 dni 8-)
Awatar użytkownika
shivadog

Postprzez Piotr Czyz » Czw Maj 26, 2005 7:44 am

Pabelo40, brawo - bardzo ładny sbs.
Ja od siebie dodam, że nigdy nie mogłem sobie poradzić z oczami, więc wklejam jako gałki, po prostu kulki szklane (coś jak kamil) i na to nakladam powieki. Generalnie robię tak samo jak pabelo.

Kamil -> jak ci z tego kobita wyjdzie, to ja jestem... ekscentryk ;), albo po prostu inny (a w ogole to chyba ma za niskie czoło). Inna sprawa, że robienie głowy poprzez czaszkę to chyba trochę za dużo roboty jest.

Radek -> wygładź proszę tego swojego diabła. ząbki popraw, nosek dopracuj, rozumiem, że to dopiero początek? fajny jest.
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Warszawa

Postprzez shivadog » Sob Maj 28, 2005 10:40 pm

dzisiejsza próbka, tym razem postanowiłem zrobić ciut większą (czaszka około 9mm cokolwiek to miałoby znaczyć czyli całość postaci jakieś x7).
Bardzo dużo dały mi wasze podpowiedzi i krytyki dzięki za nie ogromne! Jescze sporo przede mną :D

Image

pozdrawiam
Awatar użytkownika
shivadog

Poprzednia

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości