jak zrobić głowę z miliputa?

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

jak zrobić głowę z miliputa?

Postprzez shivadog » Śro Maj 25, 2005 10:28 am

proszę o podpowiedzi plizz. Chyba admin wyrzuca moje posty bo piszę to drugi raz :(
Awatar użytkownika
shivadog

Miejscowość: warszawa

Postprzez Koncerz » Śro Maj 25, 2005 10:51 am

Domyślam czemu je wyrzuca ,ale mimo wszystko, spróbuję ci odpowiedzieć:
Aby poprawnie wykonać główke w tej ( przede wszystkim w tej, ale i w innych też) skali, potrzeba conajmniej kilka lat praktyki (rzeźbiarskiej).
Niestety, stepy-baj-stepy niewiele tu pomogą, aczkolwiek, dobrze by było , aby ktoś kto lepi w takiej skali taki ,,komiks" przygotował.
Nie można po przeczytaniu jakiegokolwiek sbs-a skomponować opery, namalować obrazu,polatać sobie samolotem czy zbudować domu.Mozna za to ugotowac pomidorową.
Kiedys Ścibor podał ciekawy przepis na główki, po prostu z gotowej trzeba wykonać ,,odcisk", cos w rodzaju formy, a potem wciskajac w nią jakiś materiał ( tam chodziło o green stuffa) wykonac kopię, którą mozna przekształcac dodając zarost, coś tam przy niej delikatnie podłubać itp.
Poszukaj Ściborowych postów na forum.Kamil lepił główkę łączniczki, też gdzieś na forum to jest.
Ale, najogólniej rzecz biorąc, nie da sie bez żadnego przygotowania ulepić twarzy ludzkiej.Niektórzy np. w tym celu studiują.
Masz jakieś zdjecia tego co na razie wydłubałeś?
Awatar użytkownika
Koncerz

Miejscowość: Warszawa

Postprzez shivadog » Śro Maj 25, 2005 11:15 am

Image

proszę się nie śmiać trochę to wygląda jak neolityczne poganskie glowy :D
chyba by pasowało do projektu starożytność :D
to taki pierwszy kontakt z miliputem w ogóle, najpierw mnie trochę denerwowało że jest za miekki i nie mogę utrzymać formy, za to dobrze wychodziły detale, potem jak trochę stwrdniał było ok, a potem już nic nie było OK :) tylko wyszły babole. Od razu przy okazji zdjąłem maskę pośmiertną z figurki tristara (forma też z miliputa) żeby przy następnej okazji poeksperymentować. Niby trochę doświadczeń z rękodziełem mam, w końcu dyplom ASP jest, ale z rzeźbą to nie za wiele miałem doczynienia....

starałem się też żeby były w miarę wielkości, głowy figurek 1:35 nie za bardzo wiem jak za to się zabrać.

będę wdzięczny za rady

jerzy
Awatar użytkownika
shivadog

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Maj 25, 2005 11:36 am

za jednym podejsciem nie wyrzeźbisz całej twarzy- to sie robi etapami

http://www.planetfigure.com/forums/index.php?showforum=45

zwróć uwage na watki :pirate head"
na przykład:
http://www.planetfigure.com/forums/index.php?showtopic=1010
znajkdziesz tam doskonały SBS rzexbienia głowek w millipucie
czytaj i oglądaj
ja wiem, ze wyglada porzerazajaco- ale nikt nie mówił ze będzie łatwo:)
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Koncerz » Śro Maj 25, 2005 11:44 am

Tym trudniej ( i niezręcznie) mi coś ci doradzic, bo ja żadnego dyplomu nie mam.
Patrząc po tych zdjeciach, cieżka sprawa.
Mam zdjecia główki w tej skali którą ulepiłem z modeliny z rok temu, ale nie byłem z niej zadowolony.Sbs-a nie zrobiłem, a bez zdjeć trudno będzie, bo zacząłeś od d. strony.
Mam sbsa łba w 120-stce ( 1-szą część, bez nochala, ),jeśli nikt z rzeźbiących w 35-tce sie nie odezwie, to ci wyślę, ale to nie to samo.
ImageImage
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Maj 25, 2005 11:50 am

Koncerzu zacny, Twój sbs głowkowy jest brewelacyjny, acz do milliputa zupełnie nieprzydatny niestetey..można jedynie adaprowac pewne rozwiazania, ale sama technika jak wiesz jesty zupełnie inna. niemniej jednak uwazam ze powinienhes zamiescic ten opis tutaj, bo jestr niezwykle pouczający
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Koncerz » Śro Maj 25, 2005 12:27 pm

Szykuję ci druga cześć,nochal, gały itd.
Ale masz świętą racje ,miliput to insza inszość.
Awatar użytkownika
Koncerz

Jak Rada, taki Wujek..

Postprzez Tomasz Zieliński » Śro Maj 25, 2005 1:10 pm

Aby wyrzeźbić głowę z Milliputu, trzeba:

Conajmniej kilku lat praktyki (rzeźbiarskiej)
Studiować
Poszukać Ściborowe posty na forum

A ostatecznie i tak nie da się, bez żadnego przygotowania ulepić twarzy ludzkiej....

Hej

Tomek
...
Tomasz Zieliński

Miejscowość: Białystok

Postprzez shivadog » Śro Maj 25, 2005 1:30 pm

Panie Tomku nie da się to jest zła odpowiedź! wszystko się da, wystarczy spojrzeć na:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=10451
i się okazuje, że przy odpowiedniej inwencji, talencie i nakładzie pracy się da uzyskać dobre rezultaty bez jakiegoś strasznego doświadczenia. Jak bym miał paroletnie doświadczenie w rzeźbieniu to nie prosiłbym o pomoc. Swoją drogą rzeźbiłem kiedyś studium głowy w 1 do 1 i moim zdaniem normalne rzeźbienie na pewno ma jakiś wpływ na rzeźbienie w tak małej skali ale nie przesadzałbym z tym.

Przesłany przez Kamila adres

http://www.planetfigure.com/forums/index.php?showforum=45

na pewno trochę mi rozjaśnił, dzięki.

j
Awatar użytkownika
shivadog

Postprzez Jacek Spychalski » Śro Maj 25, 2005 1:33 pm

A mną to wstrząsnęło swego czasu , jeden z najepszych SBS ów jakie widziałem : http://www.planetfigure.com/forums/inde ... topic=4656

Pozdrawiam

Jacek
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Z Miasta Łodzi

Postprzez Koncerz » Śro Maj 25, 2005 1:54 pm

Jacku, to ja dziekuję jako pierwszy, tak sobie myśle ze sam zpróbuję tego sposibu,przy okazji dłubania Ziomusia.
Tomku, bądź tak dobry, i nie zawracaj głowy, robisz sie z lekka irytujacy.

Albo ulep słonika.
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez shivadog » Śro Maj 25, 2005 2:36 pm

Ja też, ja też dziękuję!
Awatar użytkownika
shivadog

Postprzez RadekP » Śro Maj 25, 2005 5:09 pm

Żeby lepic z miliputa wcale nie trzeba lat praktyki, nawet nie trzeba czytac mądrych ksiazek (ja przed głowami mnich ów zrobiłem tylko jedna, ale z poxiliny i w 1/35, i naprawde nie wspierałem sie zadnymi literackim wywodami wielkich mistrzuf) . Wystarczy troche pokombinowac i sporo rzeczy samemu sie odkrywa. Oczywiście internet bywwa bardzo pomocny, nie przeczę.
A ściborowe posty z miliputem to raczej nie pomogą bo on lepi z green stuffa a to troche inna materia rzeźbiarska i z tego co wiem to w ogóle inaczej robi twarze, posługujac sie odciskami twarzy z innych figur.
RadekP

Postprzez Koncerz » Śro Maj 25, 2005 5:26 pm

Nie, no Radku, trochę trzeba tej praktyki.
O od odcisków zaczęliśmy instruktaz.
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez RadekP » Śro Maj 25, 2005 5:31 pm

No nie wiem, w moim przypadku praktyka wynosi jakies 6 miesięcy... Zaczałem lepic w sierpniu zeszłego roku i to z poxiliny (połowa moich 35 figurek jest z tego badziewia). Może mam poprostu troche inaczej niż inni 8-)
RadekP

Następna

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości