Wojownicy Starożytności

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Postprzez Jacek Spychalski » Pią Lip 01, 2005 10:01 pm

To ja poczekam na więcej fotek ;o) I poproszę o jakieś zbliżenia ,jeśli się uda !

Pozdrawiam

Jacek
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Z Miasta Łodzi

Postprzez jac_m » Wto Lip 19, 2005 1:18 am

Skończoną dioramkę można zobaczyć tu ( jeśli ktoś jeszcze nie wie :D ):

http://www.figurki.org/index.php?option=com_zoom&Itemid=54&catid=23
pozdrawiam

Jacek Makowijczuk

Image
jac_m

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Jacek Spychalski » Wto Lip 19, 2005 1:33 am

Już ktoś widział i sie mu podobuje bardzo ! :D

Pozdrawiam

Jacek
ImageImage
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Postprzez RadekP » Sob Lip 30, 2005 8:10 pm

Odświeżam temat co by nie zaginął w zakamarkach forum. Jak tam prace braciaszkowie idą??
RadekP

Postprzez Jacek Spychalski » Wto Wrz 27, 2005 5:04 pm

Maluję takiego teraz :
Image

Soldiers 54 mm skulptał A.Laruccia

Pozdrawiam

Jacek
ImageImage
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Postprzez Quaretcus Libacius Spirit » Śro Lis 23, 2005 12:36 am

Witam Szanownych Forumowiczów, całkiem fajny temat... może też coś wrzucę ;o)

Image

I jak, podoba się, nie podoba, ładny brzydki? Ewentualnie jakaś konstruktywna krytyka ;o)
Awatar użytkownika
Quaretcus Libacius Spirit

Miejscowość: Katowice

Postprzez RadekP » Śro Lis 23, 2005 3:19 am

Witamy w projekcie, który juz chyba umarł nawet :). Ja bym osobiście prosił o wiecej fotek. Bo cóż mozna z jednej wyczytać.
RadekP

Postprzez Quaretcus Libacius Spirit » Śro Lis 23, 2005 3:34 am

Będzie więcej, będzie.. tylko będę miał czas za dnia.. ;o) Jeśli chodzi o większą liczbę ujęć to mogę wrzucić tego pana legionistę.

Image

Image

Image

Ostatnia trochę niewyraźna.. ale myślę, że ujdzie, chodziło mi by pokazać wzór na tarczy w całości.
Awatar użytkownika

Postprzez Quaretcus Libacius Spirit » Czw Lis 24, 2005 7:51 pm

Oto zdjęcia trybuna wojskowego, niestety z jakości niektórych średnio jestem zadowolony... jak uda mi się zrobić jakieś lepsze to najwyżej dorzucę...

Image
Image
Image
Image
http://i35.photobucket.com/albums/d154/ ... skowy8.jpg
Awatar użytkownika

Postprzez Quaretcus Libacius Spirit » Czw Gru 15, 2005 4:03 am

I tak sobie wiszą tu moje figurki i wiszą, może ktoś jednak coś napisze ;o) , podobają się czy nie podobają, co poprawić na przyszłość, co zmienić etc. Wiem, że mistrzostwem świata one nie są, raczej przeciętniaki, ale może jednak : >
Awatar użytkownika

Postprzez Wiesław Średnicki » Czw Gru 15, 2005 12:58 pm

Trochę przesadziłeś z cieniowaniem nóg legionisty. Ta roślinność na podstawkach również nie rzuca na kolana (trawa wyglada jakby to była szkółka roślin ozdobnych a nie szczere pole). Reszty się nie czepiam bo wyglada fajnie.
Awatar użytkownika
Wiesław Średnicki

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Koncerz » Czw Gru 15, 2005 2:06 pm

A mi tam się podoba, legionista ma nogi brudne, bo się chłopina nałaził, a pludrów nie miał.
W ogóle utytłany jest ,że tak powiem, ze smakiem .Szczególnie podoba mi się tarcza ,żółty kolor chyba w ogóle trudno wycieniować a ten tutaj wygląda moim zdaniem realistycznie.
Dla mnie bomba ,obaj są bardzo przekonujący, nie wylizani jak w holiłudzkich filmidłach.
Co do trawki, hmm, przyjmijmy że trybun miota się w grządce porów.
Mogło tak być ? Mogło!
Pory chyba wtedy były.
Maciek Koncerz Pawlica
ł
Awatar użytkownika
Koncerz

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Quaretcus Libacius Spirit » Czw Gru 15, 2005 2:59 pm

Dziękuję Panowie, od stosunkowo niedawna mam cyfrówkę zatem wreszcie mogłem coś wrzucić, niezwykle miło jest poczytać jakiekolwiek opinie fachowców na temat swych prac. Nawet nieco krytyczne, bo o te najtrudniej w gronie znajomych którym figurki zazwyczaj pokazuję (mało z nich to modelarze, więc i innym okiem na to co robię patrzą). Faktycznie, cieniowanie nóg jest może ciut za wyraźne, należałoby nieco złagodzić przejście jednego koloru w drugi, przy obecnej figurce staram się właśnie tego dokonać. Trawka owszem, teraz tak z perspektywy czasu patrzę to faktycznie można się było nieco bardziej do niej przyłożyć, postrzępić itp., tyle, że była to moja pierwsza wykowywana tą techniką, a efektem byłem tak zadowolony, że nawet przez myśl mi to nie przeszło ;o) Ale w sumie.. co my tam wiemy o roślinności świata starożytnego ... ;o)

Jeszcze raz dzięki, właśnie pracuję nad aquiliferem i wkrótce, jak tylko do katowickiego barda dotrze dostawa cytadelek powinien być gotowy:)
Awatar użytkownika

Postprzez Quaretcus Libacius Spirit » Wto Sty 10, 2006 3:09 pm

Projekt w zasadzie już sztywny ale... takiego Pana żem sobie strzelił czas jakiś temu.. i myślę, że stosownym jest umieszczenie go w temacie właściwym, coby się we odpowiednim towarzystwie znalazł i samotnym nie czuł...

Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika

Wojownicy Starożytności

Postprzez CocoChanels » Wto Lip 21, 2009 8:44 am

Tak jak dla wielu pasjonatów Krucjat "Biblią" są "Wyprawy krzyżowe" S.Runcimana tak i dla miłośników starożytności muszą istnieć książki "kultowe". Macie jakąś książkę o starożytności którą bez wahania polecilibyście każdemu do przeczytania?
__
Äŕííîĺ ńîîáůĺíčĺ ŕâňîěŕňč÷ĺńęč ńăĺíĺđčđîâŕíî č îňďđŕâëĺíî (ń îáőîäîě âńĺő ŕíňčńďŕě çŕůčň) ďđîăđŕěěîé XRumer 5.09 Palladium. ÇÄĹŃÜ ĚÎĂËŔ ÁŰ ÁŰŇÜ ÂŔŘŔ ĐĹĘËŔĚŔ ;)
Ńîîáůĺíčĺ âűřĺ, îňďđŕâëĺííîĺ áîňîě ń íčęîě CocoChanels ńăĺíĺđčđîâŕíî ŔÂŇÎĚŔŇČ×ĹŃĘČ â ńîîňâĺňńňâčč ń ňĺěîé č ńîäĺđćčěűě ňîďčęŕ, ń ďîěîůüţ íîâîé číňĺëëĺęňóŕëüíîé ńčńňĺěű, âńňđîĺííîé â XRumer 5.09 Palladium. Ńŕě ďîëüçîâŕňĺëü CocoChanels ňŕęćĺ çŕđĺăčńňđčđîâŕí č ŕęňčâčđîâŕí ŕâňîěŕňč÷ĺńęč, áĺç ó÷ŕńňč˙ ÷ĺëîâĺęŕ.
CocoChanels

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości