[Od podstaw] Pirat 90mm

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

[Od podstaw] Pirat 90mm

Postprzez Piotr Czyz » Pon Maj 09, 2005 7:46 pm

Witam koleżanki i kolegów.

Przedstawiam moje drugie podejscie do skali 90mm. Jak tak policzyłem szybko, to jest moja czwarta pełna figurka (znaczy figurka z nogami, po bokserze 1/16, dresiarzu 1/16 i ruskim wojowniku w 90mm).
Inspiracja przyszła po przeczytaniu kolejnej książki o Hornblowerze. A w zasadzie inspiracją było zdjęcie z filmowej wersji książki. Efekt poniżej:

Image

Początkowo figurka celowała w coś, ale nie pasowało to z ustawieniem głowy i zdecydowałem się zgiąć mu rękę.
Więcej detali (większe zdjęcie):
http://img.photobucket.com/albums/v92/Patzek/pirat/PIRAT4.jpg

Liczę na łagody wymiar kary ;) (szczególnie, że własnie Jacek pokazuje swoje 'ulepki' więc generalnie nie mam z czym podskakiwać). Fajnie się robi piratów, bo nie muszą być zgodni z prawdą historyczną i mogą być ubrani wg. dowolnego gustu.
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Jacek Spychalski » Pon Maj 09, 2005 8:52 pm

Wygląda znacznie lepiej niż rusek! Widać Twoje postępy w lepieniu!Z czego to ulepione? Jedyna uwaga to to że w ręce z pistoletem ramię powinno unieść się nieco wyżej . I jeszcze mam wrażenie że buty są różnej wielkości ale może to wina fotek.
Piraci są bardzo wdzięcznym tematem , ja mam gdzieś zaczęte popiesie pirata i może go wreszcie skończę i pokarzę jak będę miał chwilkę czasu.

Pozdrawiam

Jacek
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Z Miasta Łodzi

Postprzez Piotr Czyz » Pon Maj 09, 2005 9:08 pm

Jacek Spychalski napisał(a):Wygląda znacznie lepiej niż rusek! Widać Twoje postępy w lepieniu!Z czego to ulepione?

Dzięki, lepiej wygląda, bo ulepienie zajęło mi ze trzy wieczory, Rusek to był one day project. A ulepione jest z Apoxie Sculpt. Taki magic, tylko trochę inny. A przy okazji. Czy magic s. także pachnie skarpetkami? (poważnie pytam :) )

Jacek Spychalski napisał(a):edyna uwaga to to że w ręce z pistoletem ramię powinno unieść się nieco wyżej . I jeszcze mam wrażenie że buty są różnej wielkości ale może to wina fotek.

Ręka - rzecz gustu. Buty - wina fotek (swoją drogą nie lubię robić podeszw).

Jacek Spychalski napisał(a):Piraci są bardzo wdzięcznym tematem , ja mam gdzieś zaczęte popiesie pirata i może go wreszcie skończę i pokarzę jak będę miał chwilkę czasu.

No to czekamy na fotki.
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pon Maj 09, 2005 9:26 pm

Ręka jak reka.. ja bym sie raczej nóg czepił. bo moim zdaniem nieco niekształtne, grube i klocowate. Pozbawione stawów kolanowych,m co szczególnie widoczne jest w prawerj nodzie- zgietej. dodam do tego jeszcze ze kaftan wygląda tak, jak by to był czerwonoarmista który pod koszukle ma wciosniety cały snoopek siana, zeby cieplej mu było. ale tak poza tym to całkiem całkiem:)
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez jac_m » Pon Maj 09, 2005 9:31 pm

Witajcie Ojcze Pietrze ,
Dobrze że coś ulepiłeś i pokazałeś bo zaczynałem odnosić wrażenie że w polsce mamy tylko jednego lepiacza co to wielgaśne laleczki , size dla niewidomych , produkuje ( bez urazy plis ;o) )
Twój ulepek choć może jeszcze nie tak perfekcyjny jak w/w laleczki przypomina już trochę figurkę którą można oglądać bez głupiego uśmiechu na twarzy :twisted: ;o)
Generalnie jest fajnie tylko surdut wydaje mi się troche >przyciężkawy< taki jakiś ze starszego brata . Buty też jakieś koślawe , takie ruskie walonki Ci wyszli . No i guziki , powiedzmy sobie szczerze , jakieś niebardzo - zwłaszcza te na patkach od tylasa .
Całość wygląda lepiej bez kapelutka , moim zdaniem . Facjatka , całkiem całkiem . Gratulejszyn .

No i już . Więcej pastwić się nie będę bo znowu jakiś pajac napisze że złośliwy to ja już się urodziłem ;o) A to tylko taka konstruktywna krytyka miała być . Po ruskim woju piracina to OLBRZYMI postęp .
Jeszcze parę ulepków i sam LaTorre będzie Ci mówić mistrzu ;o)
pozdrawiam

Jacek Makowijczuk

Image
jac_m

Postprzez Piotr Czyz » Pon Maj 09, 2005 10:21 pm

Dzięki wielkie za opinie.

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Ręka jak reka.. ja bym sie raczej nóg czepił. bo moim zdaniem nieco niekształtne, grube i klocowate. Pozbawione stawów kolanowych,m co szczególnie widoczne jest w prawerj nodzie- zgietej.

Może tak, może nie - na żywo inaczej to wygląda. wręcz przeciwnie, obawiam się, że zrobiłem te nóżki za cienkie.

jac_m napisał(a):Witajcie Ojcze Pietrze ,

Witajcie Ojcze Jacku M! :D Heil Pigwiny!

jac_m napisał(a):Dobrze że coś ulepiłeś i pokazałeś bo zaczynałem odnosić wrażenie że w polsce mamy tylko jednego lepiacza co to wielgaśne laleczki , size dla niewidomych , produkuje ( bez urazy plis ;o) )
Twój ulepek choć może jeszcze nie tak perfekcyjny jak w/w laleczki przypomina już trochę figurkę którą można oglądać bez głupiego uśmiechu na twarzy :twisted: ;o)

Mało czasu niestety mam Ojcze Jacku, a te parę wieczorów na ulepienie pirata wyrwałem z gardła szarej codzienności...
No, ale skoro Ojciec Jacek mówi, że pirat strawny... to teraz urosłem przynajmniej o dwa centymetry :D. (i to wcale, wbrew pewnym opiniom, nie wszerz, a w góre ;).

jac_m napisał(a):Generalnie jest fajnie tylko surdut wydaje mi się troche >przyciężkawy< taki jakiś ze starszego brata . Buty też jakieś koślawe , takie ruskie walonki Ci wyszli . No i guziki , powiedzmy sobie szczerze , jakieś niebardzo - zwłaszcza te na patkach od tylasa .
Całość wygląda lepiej bez kapelutka , moim zdaniem . Facjatka , całkiem całkiem . Gratulejszyn .

Surdut -> hm... to znaczy przedobrzylem, chcialem własnie zrobić ten surdut, żeby sprawiał wrażenie takiego grubego, ciężkiego ubranka.
Buty -> nienawidzę robić butów, i to cała przyczyna :). Pomaluje się, jakoś będzie wyglądać
Guziki -> ech, no bo leń jestem i zamiast zrobić guziki jak trzeba, to wycisnąłem je tylko w masie ołówkiem.
Za pochwałę twarzy pigwin zapłać - własnie pomalowałem (średnio mi wyszło niestety)
jac_m napisał(a):
No i już . Więcej pastwić się nie będę bo znowu jakiś pajac napisze że złośliwy to ja już się urodziłem ;o) A to tylko taka konstruktywna krytyka miała być . Po ruskim woju piracina to OLBRZYMI postęp .
Jeszcze parę ulepków i sam LaTorre będzie Ci mówić mistrzu ;o)

Taka krytyka bardzo się przydaje. Dzięki. Następna figurka będzie albo popiersie jakiego polskiego generała, albo właśnie jakiś piechociarz w 90mm ze września '39.
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez Jacek Spychalski » Pon Maj 09, 2005 10:31 pm

Generał to super, ja kończę gromadzić fotki Generałów Maczka i Andersa ale niestety zrobię znowu w skali dla niewidomych :twisted:

Pozdrawiam

Jacek
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Postprzez Koncerz » Pon Maj 09, 2005 10:54 pm

Ja mu tego pirata wymaglowałem na privie, bo mi sie pistolecina i szpadzisko nie podobało. :evil:
Teraz, jak widzę midszypman Horatio postanowił palnąc sobie w łeb, a nie potrzebnie, bo jak na drugą figurkę ulepiona z smrodliwego materiału przypominającego w dotyku odchody to szapo ba!
Zwłaszcza ze to 90-tka, jak mniemam.
Piotrze, zaiste, słuszną linię ma nasz Zakon!
Jacu M, a gdzie moja ulubienica Atena Z Wielkim Cycem?
Co z Dzielnymi Szkotami?
A ta żona Mirmiła czy jak tam ten kumpel Spartakusi się wabił !!!???
Gdzie ona?
Ojciec Redaktor.
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez Jacek Spychalski » Pon Maj 09, 2005 11:27 pm

Piotrze Magic pachnie jakoś chemicznie i nawet nie bardzo intensywnie ,ale napewno nie "wali skarpetą"
To już rozumię skąd takie tempo pracy! Poprostu ciężko Ci coś dłubać w takim smrodzie :lol:

Pozdrawiam

Jacek
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Postprzez Piotr Czyz » Wto Maj 10, 2005 8:09 am

Jacek Spychalski napisał(a):(...)"wali skarpetą"
To już rozumię skąd takie tempo pracy! Poprostu ciężko Ci coś dłubać w takim smrodzie :lol:

No dokładnie, i do tego czasem mi się jeszcze przez to dowcip przytępia :D. Szczerze mówiąć, to może nie jest tak źle z tym Apoxie, ale trochę zapach ma niemiły. Podobno jest nietoksyczna (w koncu swojski zapach). No i jest stosunkowo tania.

Ojciec Redaktor Koncerzem zwany napisał(a):
Piotrze, zaiste, słuszną linię ma nasz Zakon!

Oczywiście bracie kumotrze :). Horatio, jak Horatio - wczoraj w nocy gębę mu malowałem, dzisiaj rano patrze i gęba nadaje się do kreta. Jakoś mi nie wyszło. Nic to, ćwiczenie czyni mistrza. Ducha nie tracę.
A swoją drogą to wcieło nam watęk o pigwinach - Świec wielki pingwinie nad jego duszą. Szkoda!
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez Koncerz » Wto Maj 10, 2005 8:34 am

Oj racja, Praojcze Założycielu.
Z Loży Szyderców to nikt już się nie ostał, a i reszta Braci d. . na zakon wypięła.
Dorób do Horatia któregoś z tych jegomościów na rysunku, z Królewskiej Piechoty Morskiej, będzie mu raźniej.
Image
tablica z The Thin Red Line - uniforms of the British Army between 1751 and 1914 B.K. Fostena
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez Piotr Czyz » Wto Maj 10, 2005 9:53 am

Znaczy mam robić jakieś Lobstery? A masz może widok z tyłu takiego pana (jakąś tablicę?) - bo w ogole nie czuję, jak te białe pasy są ze sobą związane z tyłu.
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez jac_m » Wto Maj 10, 2005 10:33 am

Mości Maćku ,
Macie może cóś wiecej na tych pajaców w kapelutkach ? Ostatnio nabyłem sobie takiego pajaca , i jak widzę to piórka mu brakuje .
pozdrawiam

Jacek Makowijczuk

Image
jac_m

Postprzez Koncerz » Wto Maj 10, 2005 10:46 am

A mam, zaraz cóś wkleję!
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez Wiesław Średnicki » Wto Maj 10, 2005 7:23 pm

Podoba mi się chociaż odnoszę wrażenie iż ma trochę za krótkie nogi, lecz do góry nie mam wiekszych zastrzeżeń ,jesli zrobiłeś ją w takim tempie to podejrzewam iż jeśli poświęcisz na następną więcej czasu to efekt będzie naprawdę fajny!!!
Awatar użytkownika
Wiesław Średnicki

Miejscowość: Gdańsk

Następna

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość