Papa Giovanni Paolo II

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Postprzez Piotr Czyz » Nie Kwi 10, 2005 10:25 pm

Skira ->
Ech, szczerze mówiąć mało takich popiersi w sklepach z dewocjonaliami? Idziesz, kupujesz i malujesz
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Warszawa

Postprzez RadekP » Nie Kwi 10, 2005 11:39 pm

A jednak coś w tej głowie jest nie tak. Nie wiem ale jest jakas nie taka. Moze i z twazy Stefano uchwycił podobieństwo ale sam kształt głowy jest jakiś nie do konca taki jak powinien, jakby za bardoz okragła. Napewno ąłdniej wyszedł mu padre Pio. http://www.stefanosartorello.com/ritratti_padrep.htm
RadekP

Postprzez Jacek Spychalski » Wto Kwi 12, 2005 4:49 pm

Eeeeeeee....tam czepiasz się Radku on poprostu takim widzi Pape , a na podstawie tylko fotografi rzeźby ciężko ją ocenić uczciwie chyba że ktoś robi ewidentne byki , z własnego doświadczenia wiem że zdjęcia często przekłamują (a te dodatkowo są kiepskiej jakości ,za słaby kontrast , poza tym są małe i jest ich za mało by wyciągać takie wnioski)
Naturalnie nie chcę tym samym powiedzieć ze nie masz prawa do oceny czyjejś pracy i krytykowania jej ,ale ja mając tak mało danych wolałbym niewypowiadać się w tej materii bo pewnie ta rzeźba na żywo i przy dziennym świetle wygląda zupełnie inaczej...

Pozdrawiam

Jacek
Awatar użytkownika
Jacek Spychalski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Z Miasta Łodzi

Postprzez klejac » Wto Kwi 12, 2005 7:58 pm

To prawda.Zdjęcia przekłamują. Wiele razy sam tego doświadczyłem. Figurka wykonana całkiem dobrze na zdjęciu może wyjść fatalnie. Trzeba podchodzić do tego z rezerwą.
Awatar użytkownika
klejac

Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości