Aniłek,Diabełek i Pokutnica-galeria pod znakiem gołego cyca

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Aniłek,Diabełek i Pokutnica-galeria pod znakiem gołego cyca

Postprzez jac_m » Wto Mar 29, 2005 11:36 pm

Już sam tytuł tematu powinien odstraszyć wszelkiej maści purytan i nieletnich lecz jeszcze raz ostrzegam :
GALERIA RACZEJ DLA OSÓB DOROSŁYCH

WARSZTAT - to tak na wszelki wypadek aby topic nie został w całości wykasowany ;o)
Najpierw zaprezentuję aniołka o imieniu Angela . Jest to pierwsza "golizna" którą pomalowałem w całości farbami akrylowymi . Kolor podstawowy to ( farby Vallejo ) 955 Flat Flesh , podstawowy "cień" to 927 Dark Flesh stopniowo przyciemniany 818 Red Leather i 940 Saddle Brown . Rozjaśnienia to Life Color LC 21 ze sporą ilością wody i Talens'owskiego Acrilic Retarder'a . Na pierwszym zdjęciu "z produkcji" figurka jest już wyhighlightowana ;o) czyli rozjaśniona - bo od tego ostatnio zaczynam - zacząłem już mozlne nakładanie cieni - tu pomocny jest Vallejowski ( 540) MATT MEDIUM i (597) SLOW DRY :arrow: i tak jeszcze w ramach samopomocy modelarskiej powiem że choć SLOW DRY i wspominany Acrilic Retarder to w zasadzie to samo , nie mniej jednak , ten drugi w połączeniu z Vallejkami powoduje hmm...."rozwarstwienie pigmentu" tak to chyba można określić .

Image
A to już prawie skończona figurka , czeka na skrzydła .
Image
Image

I finito . Skrzydła najpierw zostały pomalowane Vallejowskim 930 Dark Blue potem przełoszowane olejnym Lamp Blackiem . Na zdjęciach oczywiście tego blue zupełnie nie widać .

Image
Image
Image
Image

A teraz już część rozrywkowa . Tą diablicę prezentował już nasz kolega Miszcz Rafał . Tak mi się spodobała że aż zapałałem żądzą i postanowiłem nabyć takową . Tu jednak ciałko wymacałem , ups.....wymalowałem na olejno .
Image
Image
Image
Image

Pokutnica jeszcze miała być . No i będzie bo ze mnie zbereźnik straszny :lol: Ciekaw jestem tylko jak długo bawić będzie Wasze oczy :lol: Jeśli to ostatnie foto zniknie lub jeśli ktoś chce zobaczyć panienkę od frątu ( ojciec Koncerz twierdzi że podobna jest do Agaty Młynarskiej ) niech skrobnie do mnie maila ( wyślę zip'a ) - zakładając oczywiście że jest pełnoletni ;o) Ojcze Moderatore :notworthy: nie tnijcie , przecie sami lubicie takie tematy ;o)
Image

8-) A tak wogule to wam powiem że przy malowaniu takich figurek najciekawsze jest zbieranie dokumentacji - zwłaszcza tej fotograficznej :lol:

No a teraz proszę o krytykę ( nawet o tą nie konstruktywną ) , wszelkie opinie też mile widziane - tylko nie piszcie że nie ukurzone :lol: nie miałem czym tego zrobić , z okazji świąt Wielkiej Nocy żona pozbawiła mnie całego zapasu kurzu skrzętnie zbieranego od grudnia :lol:

ps.te artefakty na botkach diablicy to dopiero po wstawieniu na photobucketa się objawiły . Zaraza jaka czy co ?
Ostatnio edytowany przez jac_m, Wto Mar 29, 2005 11:46 pm, edytowano w sumie 1 raz
pozdrawiam

Jacek Makowijczuk

Image
jac_m

Miejscowość: Warszawa

Postprzez RadekP » Wto Mar 29, 2005 11:44 pm

Eeee no nie moze być :/ O kurzeniu nie bede wspominał ale gdzie obicia i slady intensywnej eksploatacji?? Hmmm... I chyba nie ma sie czym przejmowac bo mistrz Michaił Angelo robił tez golizne, i to jaką! Meską! Fee
RadekP

Postprzez wehrwolf » Wto Mar 29, 2005 11:51 pm

no no :]
taki ciekawy temat 8-)
ladnie wyszlo Ci malowanie skory ..wyglada bardzo ladnie wg mnie :)
masz racje zbieranie dokumentacji to sama przyjemnosc ..chyba sam sobie sprezentuje cos w tym stylu :twisted:
pozdrawiam

Rafal
nie sklejam tylko zbieram...hmm to chyba zaawansowana forma modelarstwa ;)
Awatar użytkownika
wehrwolf

Postprzez Koncerz » Śro Mar 30, 2005 7:02 am

Ojciec Redaktor tylko skromnie nadmieni, ze widział tą spętana niewiastę od przodu, oczywiście na zdjęciu od Ojca Jacka.Dorodna!
Tą drogą pragnę przestrzec wszystkich nieprawomyślnych oto ta blond niewiasta w pogardzie miała jedynie słusznośc i prawomyślnosc i oto jak skończyła !
A butki takie właśnie , mocą Nieczystego pokropkowane (lakier młotkowy!) są super.
A gdzie ,,Atena" z gołym cycem ?
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez metaltop20 » Śro Mar 30, 2005 12:01 pm

A gdzie są ślady rdzy itp hehehe .Spoko to wszystko wygląda:) .Pozdrawiam
metaltop20

Miejscowość: hel 60 km na polnoc

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Śro Mar 30, 2005 4:00 pm

Jak zwykle na poziomie. Nizmiennie od jakiegoś czasu ;o)

Nie podoba mi się anilica, ale to raczej uwagi dotyczące samej postaci (facjata, poza), a nie malowania.
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Miejscowość: Stolica Galicji Zachodniej

Postprzez jac_m » Śro Mar 30, 2005 6:38 pm

Dziękuję wszystkim za pochwały za krytyke zresztą też - choć jakoś jej ( tej krytyki ) nie zaobserwowałem zbyt wiele . Wszystkim pragnącym napaść oczy "pokutnicą" od fronta wysłałem już Cipki tzn Zipki . Jeśli jest więcej chętnych ( do tej pory 19 ) to oferta wysyłkowa jest nadal aktualna .

Radek napisał :

gdzie slady intensywnej eksploatacji

:lol: Ty świntuchu , a pozatem mam żonę nie do końca wyekspluatowaną :lol:

mistrz Michaił Angelo robił golizne

:lol: To ja jeszcze dodam że młodych chłopców przedkładał nad kobiety , i to jest podobno fakt nie do podważenia .

metaltop20 napisał :
A gdzie są ślady rdzy

:lol: Ta część ciała którą zapewne miałeś na myśli , choć wiecznie wilgotna , nigdy nie rdzewieje :lol:

Koncerz zapytał :
A gdzie ,,Atena" z gołym cycem ?

Ależ Oberredaktorze Praojcze Maćku ..... wszystkiego na raz nie można . Co wrażliwsi na serce by padli :lol: choćby taki Caramba co nawet kiełbasek nie lubi :lol:
pozdrawiam

Jacek Makowijczuk

Image
jac_m

Re: Aniłek,Diabełek i Pokutnica-galeria pod znakiem gołego c

Postprzez Maciek » Czw Mar 31, 2005 11:05 am

Witam!

Śliczne figurki :notworthy: Co za dbałość o szczegóły :shock: ;o) Gratuluję wielkiego talentu. Korzystając z okazji zapytam, dlaczego nic się ostatnio nie dzieje w temacie o transwestytach, armatce i koniku? Czekam na nowe zdjęcia :)

P.S
jac_m napisał(a):A tak wogule to wam powiem że przy malowaniu takich figurek najciekawsze jest zbieranie dokumentacji - zwłaszcza tej fotograficznej :lol:

A jakiego wydawnictwa? :twisted: :lol:

pozdrawiam, (Wierny fan ;o) )Maciek
Awatar użytkownika
Maciek

Miejscowość: Lubań/Wrocław

Postprzez drtekla » Pią Kwi 01, 2005 10:12 am

Witam Erotomana :D
Figureczki fajniutkie wyszły bardzo mi się podobają zresztą sam obie popełniłem :D Jedna rzecz mi się na oczy rzuciła tylko mianowicie dlaczego diablica ma taki szeroki paseczek na tej wypiętej części ciała ? :D U mnie ten pasek jest cieńszy Czy to zamierzona prowokacja? :D
Pozdrawiam Rafał
Rafał Tefelski "DRTEKLA"
Figurki 54mm i popiersia
Awatar użytkownika
drtekla

Miejscowość: Białystok

Postprzez Arturo » Pią Kwi 01, 2005 9:11 pm

Jacku, gratuluję! Jestem pełen podziwu dla efektów jakie zaczynasz uzyskiwać farbami akrylowymi. Super wycieniowane powierzchnie cieliste.
Jeszcze raz gratulejszyn i pozdrówki
Artu$
Artur

Image
Awatar użytkownika
Arturo

Miejscowość: polska

Postprzez caramba » Nie Kwi 03, 2005 7:20 pm

co tu duzo gadac - anielica pierwsza klasa ;)
Awatar użytkownika
caramba
Dobry Duch PWM

Postprzez nastroccm » Nie Kwi 10, 2005 6:46 pm

fajne!
Na warsztacie:Stug IV Tamiya 1/35-ruszyło do przodu

Challenger 2-1/35 trumpeter
Awatar użytkownika
nastroccm

Miejscowość: olesno

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość