[G] Król Theoden

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

[G] Król Theoden

Postprzez viltianus » Wto Mar 22, 2005 12:43 pm

A jak się Szanowna Modelarska Brać zapatruje na takie modelarstwo? Nadmieniam, że nie gram w LOTRa ani w inne systemy, tylko dla przyjemności maluję.
Jego Wysokość ma 30 mm wzrostu, metal. Pokrycie akrylowe.
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
viltianus

Miejscowość: Trójmiasto

Postprzez asto » Wto Mar 22, 2005 1:20 pm

30mm?!
on ma namalowane oczy... i to jak! :notworthy: :notworthy:

nie moja "działka", ale jestem pod dużym wrażeniem

pozdrawiam, Jędrek
asto

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Paweł 'Pavvel' Piwosz » Wto Mar 22, 2005 1:23 pm

piekne, piękne.... Jak będę w 3city, to chciałbym go na żywca zobaczyć :)

Pzdr,
Pavvel
"Gondor? Where was Gondor when the Westfold fell?"

e-mail:pawelpiwosz@pavvel.com
www: http://www.pavvel.com GG:5155981
Awatar użytkownika
Paweł 'Pavvel' Piwosz

Miejscowość: Kraków

Postprzez Marek P. » Wto Mar 22, 2005 4:53 pm

Taa- Kasia tak niby nic cichuteńko a tu takie Panie dzieła :notworthy: :notworthy:
Awatar użytkownika
Marek P.

Postprzez Pabelo40 » Wto Mar 22, 2005 6:05 pm

No tak
Gdyby to było dzieło mości Koncerza to bym napisał że jest "modelarzem pełną gembą"
Ale ponieważ chodzi tu o siostrę Katarzynę to muszę napisać że jest "modelarzem pełną buzią przecudnej urody"
Awatar użytkownika
Pabelo40

Miejscowość: Kraków

Postprzez zales » Wto Mar 22, 2005 8:55 pm

Jam jest w szoku :shock: tozto cudo (a cos o malowaniu bitweniaków wiem)
"Ten kto wolny nad swym losem nie płacze"

Napoleońska armia w produkcji
Awatar użytkownika
zales

Miejscowość: Sopot

Postprzez RadekP » Wto Mar 22, 2005 9:01 pm

Ale piekny Theoden. Jeszcze brakuje mu gondorczyków do towarzystwa :) Napisz prosze o malowaniu tych maleńkich szczegółów!! Robisz naprawde piękne figurki które uderzaja ferią barw i powalają iloscia pomalowanych szczegółów!! Naprawde super.
P.S. Że tez chce Ci sie robic zdjecia o 8.00 rano!! Toż to ciemnej nocy sam środek!! :) 8-)

Pozdrawiam
RadekP

Postprzez viltianus » Śro Mar 23, 2005 8:27 am

Jeszcze brakuje mu gondorczyków do towarzystwa

Dzisiaj w komputerze mam tylko tyle:
Image
Image
Image

prosze o malowaniu tych maleńkich szczegółów

No... tak jak inne... :) czyli moim ukochanym jednowłoskowym pędzelkiem z podparciem na mostku ;o) Wszystko akryle. Do malowania bród, włosów, i do cieniowania LOTRa stosuję metodę nakładania na mokro kolejnych warstw farby (mocniej rozwodniona, nakładana od ciemnej do coraz jaśniejszej, zanim poprzednia warstwa wyschła). Metoda ta daje ładne, płynne przejścia.

Jak będę w 3city, to chciałbym go na żywca zobaczyć

A kiedy będziesz?

on ma namalowane oczy

No ma... próbowałam zostawiać niepomalowane, ale głupio wygląda.

"modelarzem pełną buzią przecudnej urody"

no z tą przecudną urodą to mam inne zdanie, w końcu lepiej siebie znam. Urody mocnej i twardej a oryginalnej, to się zgodzę :D

Że tez chce Ci sie robic zdjecia o 8.00 rano!! Toż to ciemnej nocy sam środek

Tu muszę Wam coś wyznać...
otóż maluję rano, między 2.30 a 5.45 mniej więcej. Przed wyjściem do pracy. Więc 8.00 to dla mnie, tego... niemal południe... 8-)

Sorry za taką zbiorową odpowiedź, ale mam dziś sesję i zaraz zmykam sprzed komputera.
Dzięki za wszystko!
Awatar użytkownika
viltianus

Postprzez klejac » Śro Mar 23, 2005 9:16 am

Witaj
moim ukochanym jednowłoskowym pędzelkiem z podparciem na mostku

Napisz proszę coś więcej.Mam z tym wielki kłopot i będę dźwięczny za wszelakie dane.
Czekam
Jacek
Awatar użytkownika
klejac

Postprzez Skira » Śro Mar 23, 2005 3:40 pm

Ja od bardzo dawna zjamuję się figurkami fantasy-28 mm. Powiem wam, że są na świecie ludzie którzy potrafią pomalować te maleństwa tak, że głowa pęka :!: :!: :!: Zapraszam na top ten, strony w której każdy może wystawić zdjęcie swojej figurki, również historycznej, do oceny (oczywiście za friko). Miłego oglądania i oceniania (jeszcze raz zachęcam na wejście w zakładkę top ten):
http://www.coolminiornot.com/
"Wielkie czasy wymagają wielkich ludzi. Istnieją bohaterowie nieznani, skromni, bez sławy i historii Napoleona. Analiza ich charakteru zaćmiłaby jednak sławę nawet Aleksandra Macedońskiego..."

-Jaroslav Hasek
Awatar użytkownika
Skira

Miejscowość: Opole

Postprzez RadekP » Śro Mar 23, 2005 6:31 pm

Ja sie ciesze ze takim fachem jak modelarstwo pałają sie również kobiety i to z jakim skutkiem. Tak to ciagle ino faceci i faceci, a tutaj też przydaje się dotyk kobiecej ręki :)
Nie zebym się podlizywał 8-) :D
RadekP

Postprzez Maciek » Czw Mar 24, 2005 10:40 am

Piękne figurki :shock: :notworthy: W jednym z numerów Deagostini było pokazane jak malować Theodena według Games Workshop. Ten jest o wiele lepszy od tamtego :shock:
P.S Można trochę zbliżeń Haldira z łukiem?
P.P.S Do Theodena chyba bardziej by Rohanczycy pasowali a nie Gondorczycy :P (Ale Gondorczycy też fajni).
pozdrawiam, Maciek
Awatar użytkownika
Maciek

Miejscowość: Lubań/Wrocław

Postprzez Skira » Czw Mar 24, 2005 1:33 pm

Bardzo fajnie, że kobiety zajmują się "żołnierzykami", gorzej że zaczynają brać górę nad facetami. :P Polecam prace Victori Lamb- pokażcie mi jednego faceta, który tak maluje 28mm figurki... Nic nie pozostaje panowie jak ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :!:
"Wielkie czasy wymagają wielkich ludzi. Istnieją bohaterowie nieznani, skromni, bez sławy i historii Napoleona. Analiza ich charakteru zaćmiłaby jednak sławę nawet Aleksandra Macedońskiego..."

-Jaroslav Hasek
Awatar użytkownika
Skira

Miejscowość: Opole

Postprzez viltianus » Czw Mar 24, 2005 4:17 pm

I znowu będzie zbiorowa odpowiedź... :oops:
moim ukochanym jednowłoskowym pędzelkiem z podparciem na mostku Napisz proszę coś więcej.Mam z tym wielki kłopot i będę dźwięczny za wszelakie dane.

1. siadam w krześle, a właściwie się "półkładę".
2. figurka w lewą rękę, pędzel w prawą. Lampa jak najbliżej figurki (ze 20 cm najlepiej). Okulary wyczyszczone.
3. lewy nadgarstek opieram na mostku. Chodzi o to, żeby figurka była jak najbliżej oczu. 15-20 cm, im dalej, tym gorzej widzę. Oparcie ręki na twardym eliminuje drżenie.
4. w momencie malowania co trudniejszych elementów nie oddycham - powód jak wyżej. Też ktoś o tym kiedyś na Forum pisał.
5. pędzel co chwila moczę, oblizuję, żeby cały czas miał ostry czubeczek. Farbę używam dość mocno rozwodnioną, coby się grudki i inne gluty nie robiły.
Technicznie to chyba wszystko. Wiem, że znowu śmiesznie to opisałam, ale nie wiem, jak inaczej.

Bardzo fajnie, że kobiety zajmują się "żołnierzykami", gorzej że zaczynają brać górę nad facetami.

A właściwie czemu szkoda?

W jednym z numerów Deagostini było pokazane jak malować Theodena według Games Workshop. Ten jest o wiele lepszy od tamtego

No właśnie wedle tego go malowałam. Tylko że ja stosuję więcej suchego pędzla, niż w GW zalecają. Oni wolą tę mokrą technikę, która mi bardziej pasuje do cieniowania dużych płaszczyzn.

Można trochę zbliżeń Haldira z łukiem?

Zaraz zrobię fotki i wstawię. Rohańczyków też zobaczę, co mam w komputerze.
Awatar użytkownika
viltianus

Postprzez klejac » Czw Mar 24, 2005 9:07 pm

No, Panno Jasna. Jeśli nie grasz w te klocki to może wystaw ludzi Śródziemia na sprzedaż. Jest wielu takich co grają a malować to sobie mogą najwyżej nocniki. Pomyśl o tym. Może potem jakieś kursy malowania, szkoła sztuki malowania....................... ;o)
Awatar użytkownika
klejac

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości