[Warstat]Scotland Forever - finale grande

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

[Warstat]Scotland Forever - finale grande

Postprzez jac_m » Wto Lut 22, 2005 10:45 pm

:notworthy: Po przerwie dłuższej witam ponownie Panie i Panów modelarzy :notworthy:

;o) Ponieważ paru kolegów napisało do mnie z zapytaniem czy jeszcze żyję , postanowiłem się znowu ujawnić .

Zamiast pokazywać gotowe już figurki postanowiłem przez najblizsze parę tygodni pomęczyć was fotkami z produkcji rodzącej się w wielkich bólach dioramki na której to paru facetów usiłuje zrobić sobie nawzajem krzywdę bawiąc się w wojnę .

Już ponad rok temu pewien wybitny polski modelarz :notworthy: odsprzedał był mi , za stosunkowo niewielkie pieniądze , coś takiego :

Image

Ponieważ od dłuższego już czasu nie zrobiłem nic bardziej złożonego postanowiłem rozprawiczyć ten zestawik ;o)
Zawsze zaczynam od podstawki , tak też było tym razem :
Image
W drugiej kolejności zawsze robie konie - dlaczego ? Koniki zawsze maluje "na olejno" więc w trakcie malowania "całej reszty" maja dużo czasu na porządne wyschnięcie . Tym razem jednak postanowiłem najsampierw powalczyć ze szkocką kratą ... i to aż dwa razy .
Image
Będąc ( w miarę ) zadowolony z efektu postanowiłem najpierw zrobić szkotów vel transwestytów ;o) Najpierw mordki.
Image
;o) A że tego wieczora czułem modelarską wenę wysmarowałem jeszcze parę główek .
Image
Teraz korpusiki .

Image
Image

A oto prawie skończona figurka :

Image
Image

No i to narazie byłoby na tyle . Odmalowanie ( razem z "obróbką wstępną" ) tego wszystkiego zajeło mi prawie trzy tygodnie . Ciąg dalszy nastąpi .... mam nadzieję ;o)
Wszelkie opinie i uwagi mile widziane , zwłaszcza takie motywujące do dalszej pracy ;o)
Ostatnio edytowany przez jac_m Pią Cze 24, 2005 8:40 pm, edytowano w sumie 2 razy
pozdrawiam

Jacek Makowijczuk

Image
jac_m

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Maciek » Wto Lut 22, 2005 10:50 pm

Witam
Pięknie wygląda podstawka i fiugrka :notworthy: Szkocka krata jest super!(Jak zawsze u Ciebie wszystko świetnie wygląda) Nie wiem dlaczego napisałeś, że jesteś "w miare zadowolony". Z niecierpliwością czekam na następne fotki z produkcji.
P.S Fajna nazwa tematu :lol: :lol:
pozdrawiam, Maciek
Awatar użytkownika
Maciek

Miejscowość: Lubań/Wrocław

Postprzez caramba » Wto Lut 22, 2005 11:04 pm

Witaj!
tez juz mialem obawy ze rozstales sie z malowaniem - naszczescie sie to niesprawdzilo!!
Scotland for ever - to jedna z moich ulubionych scenek...wreszcie zobacze te scenke w porzadnym malowaniu!!

Pozdr
Marcin
Awatar użytkownika
caramba
Dobry Duch PWM

Postprzez Koncerz » Wto Lut 22, 2005 11:44 pm

No no nooooo!!!!!
Czpki z głów! przed Jacymem i jego Scotts Grey"s.
Awatar użytkownika
Koncerz

Postprzez Mateusz Kamiński » Śro Lut 23, 2005 7:28 am

:notworthy: piękne a te kratownice to poprostu :roll: :notworthy:
pozdro
Mateusz
Awatar użytkownika
Mateusz Kamiński

Postprzez Piotr Czyz » Śro Lut 23, 2005 9:11 am

Łelkam bak, jak to mawiają indianie ;). Fajnie, że wróciłeś - i to w takim stylu!
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez kirmann » Śro Lut 23, 2005 6:59 pm

No i kolega ubiegł mnie z tym zestawem. Szczerze miałem się za niego zabrać. Życzę wytrwałości i pozdrowienia.
kirmann

Miejscowość: Wołomin

Postprzez Wiesław Średnicki » Śro Lut 23, 2005 7:47 pm

Fajna scena , w malowanie wkradł się mały błąd (w kracie na nakryciu głowy). Wydaje mi się iż powinien tam być również niebieski , układ też mi się nie zgadza, ma kokardzie powinna znajdować się także plakietka przedstawiająca sfinksa ( pamiątka po udziale 92 regimentu w kampanni egipskiej ) lecz muszę to dopiero sprawdzić w domu.Kolor munduru to odpowiednik 60 humbrola ponieważ zdjęcia przekłamują nie wiem na które odpowiada stanowi faktycznemu.
Pozdrawiam Wiesiek
Awatar użytkownika
Wiesław Średnicki

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez drtekla » Śro Lut 23, 2005 8:56 pm

No witam
Wreszcie !!!
A JUŻ MYSLAŁEM ZE ZAMARŁEŚ TWÓRCZO :D
Ale widze że sie na szczęście pomyliłem
No szkocik bardzo fajny podoba mi się może tylko ta kurteczka chyba w kolorze magenta troszkę za mało cieni ma ale to moje odczucie :D
Czekam z niecierpliwością na dalsze efekty Pozdrawiam Rafał
Rafał Tefelski "DRTEKLA"
Figurki 54mm i popiersia
Awatar użytkownika
drtekla

Miejscowość: Białystok

Postprzez jac_m » Czw Lut 24, 2005 11:40 am

Witam ,

Dziękuje wszystkim za słowa zachęty . Wieczorkiem zabieram się do pracy .

I jeszcze parę wyjaśnień w temacie "kolorystyka" :arrow: aparat mam jaki mam i w trybie makro zdjątka wychodzą jak wychodzą :lol: czyli z przekłamanymi kolorami . Obrabiając zdjęcia staram się aby buźki wyglądały tak jak w rzeczywistości , na bardziej szczegółowe zabawy przy komputrze nie mam czasu , niestety . Kurteczka malowana była nie magnetą lecz vallejoskim 817 czyli scarlet'em bo właśnie tak najczęściej określa się kolor brytyjskich kurtek - kto ten klorek ma niech sobie porówna skalę przekłamań :arrow: aż głowa boli :roll:

Czy na kokardzie był sfinks chętnie się dowiem , ale dorabiać go nie będę ;o) ja strejtfromdzeboxowiec jestem :D
Wydaje mi się że krata na bonet'cie (bereciku) jest wporzo - myślałem że dostanie mi się za skarpetki ;o)
pozdrawiam

Jacek Makowijczuk

Image
jac_m

Postprzez Wiesław Średnicki » Czw Lut 24, 2005 6:34 pm

Biję się w pierś faktycznie krata jest w jak najlepszym porządku. Pomroczność lub sabotarz z mojej strony (niepotrzebne skreślić). Sfinks jest srebrny jest (sprawdziłem) ale czy jest to sfinks czy kot dachowiec , w tej skali nikt nie zgadnie.
Przepraszam za zamieszanie :notworthy:
Awatar użytkownika
Wiesław Średnicki

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez jac_m » Pon Lut 28, 2005 11:52 pm

Witam ,

W ten łykend postanowiłem oddać się całkowicie swojemu hobby . Zonę wraz z kotami zawiozłem do teściów pod Warszawę , nabyłem kilka butelek półwytrawnego Chilijskiego wina , wyłączyłem telefony i zaryglowałem drzwi . Na wieży zapuściłem sobie Ramsteinów i przy tej cichej kontemplacyjnej muzyczce rozpoczołem dalszą walkę ze "Skotlandami" .

Piątek wieczór : skleiłem armatkę i pomalowałem resztę główek . Wypiłem też butelkę wina :)

Image

Sobota rano : oceniłem wieczorne malowanki . Stwierdziłem że się chyba rozpędziłem . Ale nic to . Otryskałem areografem armatkę (pactra A31).
Szybko wyschło , jak to pactra , domalowałem okucia Gunze Metal Colorem ( stainless) przecieniowałem LifeColorem ( Burnt Umber ) i przed obiadem byłem gotów .

Image

Teraz czas na jakiegoś francuza . Padło na oficera .Efekt końcowy jest taki :

Image
Image

Wieczorkiem , po krótkiej walce :lol: naszego miszcza "Tiger'a" Michalczewskiego poskładałem do kupy drugiego szkota . Wypiłem też drugą butelkę wina :lol: Na kolory podstawowe pomalowałem też dwóch pozostałych francuzów ( LifeColor Frencz Blu LC 35 ).

Image
Image

Niedziela południe . Późno wstałem , wyciągnołem korek z trzeciego a zarazem ostatniego wina :D Postanowiłe w końcu dobrać się do konika .
Powiem szczerze że ten konny jakoś mi się nie podoba . Dlaczego ? Doprawdy niewiem . Niemniej jednak natrysnołem qnia na biało .

Image

I to był błąd . Trzeba było na szaro . Qń więc poszedł w odstawkę - do następnego posiedzenia .
Zabrałem się za następnego francuza . Wyszło tak :

Image

Pomalowałem jeszcze parę detali ( szabelek , itp ) zrobiło się późno , wróciła żona i mój idealny łykend się skończył :lol: zabrakło w nim tylko wizyty paru panienek z dużymy bustami :roll: ale cóż nie wszystko można mieć naraz ;o)

Wszystkie figurki są " w trakcie" okurzing i ubrudzing jeszcze będzie ;o)

Jeśli ktoś ma jakies pytania - proszę piszcie tu , na forum , a nie na maila .

Więc jak to mawiają indostrańce z za kanału La Mansz : si ju nekst łik .
:lol: No i o maile motywujące jak zwykle proszę :lol: Mogą być nawet krytyczne :lol:
Ostatnio edytowany przez jac_m, Śro Kwi 06, 2005 6:37 pm, edytowano w sumie 1 raz
pozdrawiam

Jacek Makowijczuk

Image
jac_m

Postprzez Arturo » Czw Mar 03, 2005 7:05 pm

Fajnie, fajnie, kraciaste kiecuchny są QL - gratuluję cierpliwości Panie Jacek. Czekam na kolejnyt odcinek 8-)
Pozdrawiam!
Artur

Image
Awatar użytkownika
Arturo

Miejscowość: polska

Postprzez Dariusz Zwierzyński » Sob Mar 05, 2005 1:30 pm

ZDOLNA CZLOWIEKA !!!!!!!!Bravo !!!
Jednak zadam pytanie , jakie to wino Kolega spija ?? może takie z dodatkiem serum na lenistwo ?? bo takowe przydałoby się dla mnie , oczywiście bez domieszki SO2 ;)

Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
Dariusz Zwierzyński

Postprzez jac_m » Wto Mar 08, 2005 9:33 pm

Witam ,

Darek zapytał :
jakie to wino Kolega spija ??

Odpowiadam : Chardonnay,Reserva,Terramater rocznik 2001 . Wino to produkowane jest gron pochodzących ze starannie wybranych winnic w regionie Cachapoal w Środkowym Chile. Ma posmak dojrzałych, tropikalnych owoców, podkreślony aksamitną nutą wanilii, którą zawdzięcza leżakowaniu w dębowych beczkach.Samodzielnie wypita butelka nie powoduje porannego kaca .Idealne jako wspomaganie weny modelarskiej . ;o)

:) W tym tygodniu nie stosowałem "wspomagacza weny" więc efekt tygodniowego boju ze skotlandami raczej mizerny . Skończony ostatni francouz i rozpoczęty pojazd do ostatniego szkota .

Image
Image

I to w zasadzie wsio na dzisiaj .

:!: A i jeszcze zapytanie/prośbę do kolegów mam :arrow: ma ktoś może kolorową planszę pokazującą tego konnego szkota od tylasa :?:
Gdyby ktoś wysłał mi coś takiego na maila byłbym wdzięczny . Oczywiście z góry dziękuję .
pozdrawiam

Jacek Makowijczuk

Image
jac_m

Następna

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości