NA MURY! M-MODEL

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

NA MURY! M-MODEL

Postprzez gufel » Sob Sty 29, 2005 11:32 pm

Witam! Z racji że wszyscy coś umieszczają ja też postanowiłem coś pokazać. Dwa dni temu zostałem radosnym posiadaczem nowego wyrobu firmy M-Model o nr kat. 32099 "On Wall! Half XV Century" co też sobie zaraz przetłumaczyłem jako "Na Mury! Połowa XV wieku" :lol: Teraz trochę o samym zestawie, cały zestaw jest z żywicy w kolorze szarym, odlewy są czyste a kostki wlewowe rozłożone w miarę logicznie i dają się dość łatwo usunąć. Moją pracę nad winietą rozpocząłem od ruiny i tu zaczęły się schody nie tylko te w ruinie ale z dopasowaniem niektórych części. po dopasowaniu części niezbędny okazał się miliput żeby wypełnić dość duże szpary w niektórych miejscach. Pierszwą figurkę którą zacząłem robić jest to kusznik, którego fotkę również zamieszczam na ruinie. W bieżącym wątku jeśli będą zainteresowani to będę zamieszczał zdjęcia z postępu prac z nadzieją że dobrnę do końca.

Image

Image

Image

Image
gufel

Miejscowość: Katowice

Postprzez Koncerz » Nie Sty 30, 2005 10:46 am

Koniecznie zamieszczaj zdjęcia z postępu prac.
Maciek (Koncerz)
Awatar użytkownika
Koncerz

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Wiesław Średnicki » Nie Sty 30, 2005 6:32 pm

Jesli możesz to powinieneś pokazywać na bieżąco postępy.
Awatar użytkownika
Wiesław Średnicki

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez caramba » Nie Sty 30, 2005 7:00 pm

witam!
pewnie chetnie popatrze na sbs'a z duza iloscia fotek ;)

Pozdr
M.
Ostatnio edytowany przez caramba, Nie Sty 30, 2005 11:03 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
caramba
Dobry Duch PWM

Postprzez gufel » Nie Sty 30, 2005 8:29 pm

Dzieki za zainteresowanie, prace posunęły się minimalnie do przodu, jutro wrzucę fotki. :D
gufel

Postprzez Dariusz Zwierzyński » Pon Sty 31, 2005 12:04 pm

gufel napisał(a):Dzieki za zainteresowanie, prace posunęły się minimalnie do przodu, jutro wrzucę fotki. :D

Te minimalnie oznacza że dokleiłeś ręce do tego człeka na murku?? :D :D :D :D :D

Pozdrawiam i życzę wytrwałości oraz ukończenia tej dior..... :D :twisted:

Darek
Awatar użytkownika
Dariusz Zwierzyński

Postprzez gufel » Pon Sty 31, 2005 1:15 pm

Witam! To znowu ja :lol: dzięki za zainteresowanie oto dalszy postęp, niewielki bo niewielki ale zawsze, pracy. Aktualnie na tą chwilę złożyłem figurki na tyle że są przygotowane do zagruntownia, reszta elementów od figurek będzie malowana osobno. trochę pracy i oparzeń przyspożyła figura na drabinie (oparzenia od gięcia na gorąco żywicy pod żarówką 100 W). rycerz stojący z piką pasował cały bardzo dobrze, pewien problem stanowiło tylko przyklejenie dłoni i wsadzenie im piki. Na gorąco też trzeba walczyć z rękami kusznika aby dopasować kuszę, obie łapy będzie miał malowane osobno, ręka jest przytwierdzona chwilowo na takie ustrojstwo zwane "blue Tack" to to niebieskie na czym stoją figurki na murach.

Image

Image

Image

Image
gufel

Postprzez Dariusz Zwierzyński » Pon Sty 31, 2005 1:33 pm

... zwracam honor , jest nieco więcej zrobione . Czyli kiedy pierwsze malunki zobaczymy?? nie mówię o wielkanocnych :):)
Awatar użytkownika
Dariusz Zwierzyński

Postprzez Przemek Szymczyk » Pon Sty 31, 2005 2:11 pm

Witam.
Fajnie się prezentuje.
Obejrzałem zdjęcia gotowego zestawu na stronie M-modela i jedna rzecz mi nie pasuje: osobnik odpierający piką atak gościa na drabinie ma podniesioną głowę i patrzy w przestrzeń. Wydaje mi się że powinien obserwować napastnika...to łatwe do poprawienia (chyba)

Tyle mojego
Pozdrawiam i czekam na postępy
Przemek
Awatar użytkownika
Przemek Szymczyk

Miejscowość: Gorlice

Postprzez Wiesław Średnicki » Pon Sty 31, 2005 3:36 pm

Mnie zastanawia dlaczego nie atakują z zewnęcznej strony muru , ale się nie czepiam tak jest w zestawie.
Awatar użytkownika
Wiesław Średnicki

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez gufel » Pon Sty 31, 2005 5:26 pm

Już odpowiadam, mój osobnik z piką głowy jeszcze nie ma, i mam nadzieję że będzie patrzał tam gdzie powinien. Co do tego że atakują mury od wewnątrz to też nie tak, Atakuje mury OD ZEWNĄTRZ, jak się dowiedziałem chodzi o mur osadzony gdzieś na skale i przez to jest niższy, poza tym jeżeli chcielibyśmy zachować proporcje to mur pewnie musiałby być ze dwa razy wyższy. Mnie przez głowę przemknęła nawet myśl żeby osadzić drabinę w powietrzu, co dałoby wygląd wyższego muru, ale jak się temu mojemu pomysłowi przyjrzałem to niestety wyglądało to kretyńsko i dlatego zostałem przy opcji oferowanej przez firmę.
gufel

Postprzez gufel » Sob Lut 05, 2005 4:05 pm

Witam! Przez kilka dni niestety się leniłem :oops: praca, dziecko, a figurki poszły w odstawkę. Ale dzisiaj się zmobilizowałem i wszystko pogruntowałem. Figurki po odtłuszczeniu zagruntowałem aerografem farbami akrylowymi Tamiya, piaskowym i szarym. Przedstawiam kilka fotek pogruntowanych figur.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
gufel

Postprzez Dariusz Zwierzyński » Pon Lut 14, 2005 1:04 pm

UMARŁO?? :lol: :idea:
Awatar użytkownika
Dariusz Zwierzyński

Postprzez Tomasz Mańkowski » Pon Lut 14, 2005 4:12 pm

Jak nic Tymek szykuje Wunderwaffe na Bytom...

Pozdrawiam
Tomasz Mańkowski
ImageImage
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Dobry Duch PWM

Miejscowość: na południe od Warszawy

Postprzez Andrzej Hołowacz » Pon Lut 14, 2005 6:58 pm

Tomasz Mańkowski napisał(a):Jak nic Tymek szykuje Wunderwaffe na Bytom...

Sugerujesz, że przyjedzie walec i wyrówna ??

:)
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

http://smg.photobucket.com/albums/v297/aholowacz/
Awatar użytkownika
Andrzej Hołowacz

Następna

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości