Polska załoga BMP 1 w zimowych mundurach- jakie figurki.

Tutaj dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie figurkowym np jak pomalować paski. Tutaj poruszamy także kwestie mundurów rzeczywistych, ich zastosowania i problemy typu "jak pomalować ten mundur".

Polska załoga BMP 1 w zimowych mundurach- jakie figurki.

Postprzez Karolues » Pią Lut 28, 2014 9:37 pm

Witam. Przeszukuję internet w poszukiwaniu figurek polskiej załogi BMP 1(jak sugeruje temat) w skali 1:35. Jak na razie znalazłem tylko jedną ciekawą ofertę w sklepie Toro Model, ale... Cena 5 dych za jedną figurkę(a trochę ich potrzebuję) cholernie mnie przeraża. Stąd moje pytanie. Zna ktoś, wie ktoś gdzie tanio dostać skubańców, albo jakie figurki mógłbym ewentualnie lekko skonwertować by było cacy?
Karolues

Re: Polska załoga BMP 1 w zimowych mundurach- jakie figurki.

Postprzez T.J. » Sob Mar 01, 2014 12:13 am

Proponowałbym figurki współczesnych Amerykanów z Dragona - zwłaszcza tych w beretach, jest kilka zestawów, a i hełmy PASGT można łatwo podać jako nasze wz.2005 - dużo roboty nie będzie, bo krój mundurów podobny do używanych od 2004 roku wzorów. tylko wyposażenie osobiste nieco inne, najlepiej bez szelek i ładownic ich zrobić - choć ja w wojsku nosiłem na poligonach amerykańskie szelki ALICE i polskie ładownice do Kałacha i jakoś nikt mnie nie opierdzielał, tylko w koszarach musiałem rodzime szelki-dusicielki mieć na sobie ;)
::: Lord Vetinari był przeciwnikiem zbędnego okrucieństwa... był za to entuzjastą niezbędnego :::
galerie: T17E1 Staghound 1:35, Entwicklungsfahrzeug E-10 "Wojtek" 1:35, Spitfire LF.XVI 1:48, figurki Warhammer 40000
w budowie: Vickers Wellington mk.IV 1:72
Awatar użytkownika
T.J.

Miejscowość: Gdańsk / Ankh-Morpork

Wróć do Rzeczywiste - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość