Jak malować tawarz i OCZY w skali 1:48?

Tutaj dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie figurkowym np jak pomalować paski. Tutaj poruszamy także kwestie mundurów rzeczywistych, ich zastosowania i problemy typu "jak pomalować ten mundur".

Jak malować tawarz i OCZY w skali 1:48?

Postprzez roy8 » Pią Kwi 01, 2011 5:34 pm

Jak w temacie. Głownie chodzi mi o oczy. Czy i jak je malować? Wiadomo 1:48 to zawsze wieksze niz 1:72(hah odkrywcze :lol:) ale mimo wszystko raczej ciezka sprawa z tymi oczami. A robic np. tylko czarne kropki to chyba troche bez sensu :?
Awatar użytkownika
roy8

Miejscowość: Bytom

Postprzez robert.bednarczyk » Wto Kwi 05, 2011 1:44 pm

Witam. Często ostatnio "wpadamy na siebie". Jak już pisałem w innym temacie to ciężkie zagadnienie. O czarnych kropkach zapomnij bo przyniesie to gorszy efekt niż gdyby oczu nie malować wcale. Jest kilka technik. Niektórzy koledzy przed naniesieniem właściwego koloru twarzy malują oczodoły na czarno lub brązowo, a póżniej nanoszą kolor twarzy delikatnie by ta warstwa ciemna lekko przebijała. Tym samym oczodoły są ciemniejsze, co już daje niezły efekt wyjściowy. Ja tej metody nie stosuję, gdyż w całości polegam na cieniowaniu twarzy po uprzednim naniesieniu koloru bazowego. Najlepsze, żywiczne figurki takich firm jak Jaguar, Ultracast, Evolution Miniatures, Alpine Miniatures i kilka innych mają na ogół piękną rzeźbę, która oddaje także rysy twarzy i kształ oczu. Wtedy sprawa jest prosta - trzeba zapuścić pomiedzy powieki minimalną ilość ciemniejszej farby, a następnie rozjaśnić lekko zwłaszcza górną powiekę. Jeśli chcesz malować białka oczu i źrenicę zastanów się trzy razy. Bywa, że daje to fatalny efekt koszmarnego wytrzeszczu. Należy pamiętać, że to skala 1/48 a ludzkie oko widziane z zewnątrz ma wymiary góra 3 na 1,5 cm. Jak podzielisz to przez 48 to złapiesz wymiar oka figurki. Ważne by w tej skali figurka miała zaznaczone brwi, jednak nie czarną krechą lecz delikatnie dobraną ciemną farbą zmieszaną z bazowym kolorem twarzy. Inaczej może wyjść cyrkowy klaun.
Mam trochę figurek w 1/48, z których jestem bardzo zadowolony i niestety też trochę, które zbyt wiele radości nie sprawiają. Od ponad dwóch tygodni staram się zrobić dobre zdjęcia jednak mój automat "Olympusa" nie daje rady albo fotograf jest beznadziejny. Będę próbował w naturalnym świetle. Jak mi coś wyjdzie wrzucę to do galerii.
Pozdrawiam. R.B.
robert.bednarczyk

Postprzez roy8 » Wto Kwi 05, 2011 6:16 pm

haha no faktycznie cos jest w tym "wpadaniu" :lol:
po raz kolejny wielkie wielkie dzieki :D
Awatar użytkownika
roy8

Miejscowość: Bytom

Wróć do Rzeczywiste - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość