Figurki 1/48 - towar deficytowy ?

Tutaj dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie figurkowym np jak pomalować paski. Tutaj poruszamy także kwestie mundurów rzeczywistych, ich zastosowania i problemy typu "jak pomalować ten mundur".

Postprzez robert.bednarczyk » Wto Mar 22, 2011 9:19 am

Biskup napisał(a):Osobiście (to tylko moje zdanie) uważam, że zdjęcia w sztucznym świetle są lepsze i bardziej wiarygodne, tzn oddają lepiej kolory użyte na modelach. Zaznaczam, że to jest tylko moje zdanie :)
Pozdrawiam
Łukasz

No właśnie chodzi o kolory. Na 80% zdjęć, które zrobiłem w niedzielę i poniedziałek kolory były przekłamane - jakieś zbrązowiałe. Zaledwie parę zdjęć oddaje rzeczywiste barwy, ale te z kolei są moim zdaniem niezbyt wyraźne przy zbliżeniach. Może to kwestia zbyt słabego oświetlenia, choć użyłem wszystkiego co świeci w moim pokoju modelarskim. Zrobię parę prób i zobaczymy co wyjdzie. A przy okazji może lepiej wyjdą fotki moich samolotów bo chciałbym pokazać w szczególności P-47 D i A6M5 Zero w 1/48. No ale te samoloty zamieszczę w galerii lotniczej (jeśli będzie co pokazywać). Dzięki za radę. Pozdrawiam. R.B.
robert.bednarczyk

Postprzez Biskup » Wto Mar 22, 2011 9:34 am

Jeśli jest problem tego typu to najprawdopodobniej chodzi o ustawienie źródła światła w aparacie. W większości z automatu narzucane jest oświetlenie naturalne i w takim przypadku w opcjach trzeba zmienić na oświetlenie sztuczne. W tedy powinno wszystko być ok.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez robert.bednarczyk » Wto Mar 22, 2011 9:55 am

Dzięki bardzio za rady. Postaram się je zastosować w praktyce. Może wreszcie coś z tego będzie.
Pozdrawiam. Robert B.
robert.bednarczyk

Poprzednia

Wróć do Rzeczywiste - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość