brak figurek

Tutaj dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie figurkowym np jak pomalować paski. Tutaj poruszamy także kwestie mundurów rzeczywistych, ich zastosowania i problemy typu "jak pomalować ten mundur".

brak figurek

Postprzez grwojo » Śro Lut 09, 2011 9:46 pm

Sklejam właśnie Bedforda Ql z armatą 6 funtową italierki. Zestaw nie posiada niestety żadnych figurek, a chciałbym zrobić podstawkę, jak żołnierze ładują to działo na pakę, no i jakiś kierowca by się przydał i jeszcze może sierżant albo oficer. Czy koledzy mają wiedzę o jakichś zestawach, które by się nadawały bo tym razem google mnie zawiodło. A skala oczywiście jedyna słuszna 1:35. Proszę o pomoc. Aha no i pojazd w malowaniu afrykańskim.
Nie wiem czy dodaję post w dobrym miejscu, ale mam nadzieję, że moderatorzy się nie obrażą i jakby co to przeniosą gdzie trzeba.
człowiek uczy się przez całe życie.
Awatar użytkownika
grwojo

Miejscowość: Brwinów

Postprzez robert.bednarczyk » Pią Mar 18, 2011 9:53 am

Witam. Jakis czas juz minął od zainicjowania Twojego tematu i nie wiem czy jest on aktualny. Jestem na forum od trzech dni i dlatego dopiero dziś piszę. Ale do rzeczy. Parę lat temu wyszedłem ze skali 1/35 na rzecz 1/48 ale poszukując w necie, w szczególności figurek, trafiam na ciekawostki. Moim zdaniem jeśli chodzi o figurki 1/35 z II WŚ państw imperium brytyjskiego warto przede wsztskim zajrzeć na stronę kanadayjskiej firmy Ultracast. Mają oni w ofercie spory wybór własnych figurek, a także innych producentów: Alpine Miniatures, Hornet and Wolf i Wee Friends. Oczywiście wszystko to żywica. Jeśli ich jakość nie odbiega od tego co oferują w 1/32 i 1/48 (mam trochę tych figurek) to będziesz usatysfakcjonowany. Ultracast to firma solidna - sam kupowałem u nich pare razy (czywiście przez internet). Warto także zerknąć na ofertę szkockiej firmy Accurate Armour, choc tam oferta brytyjczyków jest znacznie uboższa.
Pozdrawiam. Robert Bednarczyk.
robert.bednarczyk

Postprzez bordawski » Pią Mar 18, 2011 1:44 pm

A masz może coś do polecenia własnie w 1:48 szukam amerykanów w Ardenach i niemców znalazłem zestawy tamiya ale może znalazłeś coś jeszcze?
bordawski

Postprzez grwojo » Sob Mar 19, 2011 10:49 am

dzięki. Na pewno sprawdzę. Ale jak się ma cena przesyłki do wartości zamówienia? Czy to się kalkuluję jakoś?
człowiek uczy się przez całe życie.
Awatar użytkownika
grwojo

Miejscowość: Brwinów

Postprzez robert.bednarczyk » Pon Mar 21, 2011 8:56 am

bordawski napisał(a):A masz może coś do polecenia własnie w 1:48 szukam amerykanów w Ardenach i niemców znalazłem zestawy tamiya ale może znalazłeś coś jeszcze?

Witam. Jeśli chodzi o figurki amerykańskich żołnierzy w 1/48 to zdecydowanie odradzam Tamiyę. Figurki te z całą pewnością, mimo deklaracji producenta, nie sa w tej skali lecz znacznie mniejsze - z moich pobieznych wyliczeń wynikało, że faktycznie to skala około 1/52 czyli z punktu widzenia modelarskiej unifikacji dokładnie nijaka i do niczego nie pasująca. Natomiast hiszpańska firma Total War Miniatures oferuje dwa zestawy po dwie figurki amerykańskich spadochroniarzy z okresu niemieckiej ofensywy w Ardenach. Każdy z tych zestawów jest w cenie po 18 USD na stronie Track 48. Kupowałem już u nich i za przesyłkę o wartości 50 USD zapłaciłem 11 USD. Figurki te są także w ofercie niemieckiego sklepu Sockelshop (wyjątkowo solidny i błyskawicznie realizujący wysyłki - moje ostatnia przyszła w czwartym dniu od zamówienia).Tyle, że niestety jak to w strefie euro tam jest drożej - z tego co pamiętam każda wysyłka to koszt 15 euro, a cena zestawu to 14.50 euro. Drugi z tych "ardeńskich" zestawów to nowość i chyba go jeszcze nie ma w Sockelshop ale to kwestia czasu. Od razu chcę jednak uczciwie dodać, że ja dotychczas nie kupowałem figurek Total War Miniatures i nie umiem ich dokładnie ocenić. Na podstawie fotografii w moim przekonaniu wyglądają ok.
Pozdrwaiam R.B.
robert.bednarczyk

Postprzez robert.bednarczyk » Pon Mar 21, 2011 11:32 am

Małe uzupełnienie poprzedniego postu. Jeśli chodzi o figurki Niemców z Ardenów w 1/48 to także znajdziesz jeden zestaw w Total War Miniatures - są to SS-mani. Polecam także zapoznanie sie z ofertą rosyjskiej firmy Evolution Miniatures, która ma w ofercie 6 pięknych, zestawów figurek w 1/48, spośród których cztery to Niemcy w każdym przypadku w umundurowaniu zimowym. Niektóre figurki są w umundurowaniu nieco zbyt arktycznym jak na Ardeny ale inne w moim przekonaniu można zaadaptować spokojnie do tego teatru działań. Rosyjski producent nie prowadzi sprzedaży ale jego pełną ofertę znajdziesz w niemieckim Sockelshop. Niestety nie jest tam zbyt tanio ale przy każdym zakupie dostajesz bonusy punktowe, które przeliczane są na konkretną kwotę, którą można wykorzystać przy kolejnych zakupach. Przy każdym z oferowanych produktów ten bonus jest kwotowo określony. Majątku nie da się na tym zrobić ale to zawsze jakiś dodatkowy czynnik motywujący. Poza tym jak już wczesnieuj pisałem w odniesieniu do Sockelshop sprawdza się przysłowie o niemieckiej solidności. O każdym etapie zamówienia informują e-mailem i działają bardzo szybko. Figurek w 1/48 możesz także poszukiwać u francuskiego producenta Gasoline (występują w Track 48 i Sockelshop). Ja osobiście dotychczas ich nie kupowałem - ich fotografie na kolana nie powalają i trudno je porównywać z figurkami takich firm jak Jaguar, Ultracast, Evolution Miniatures czy Alpine Miniatures. A właśnie bo bym zapomniał na Track 48 znajdziesz ofertę dwóch figurek niemieckich czołgistów w 1/48 - mam je - są piękne i spokojnie nadają się na Ardeny. Te figurki sprzedaje także polski Jadar Model. R.B.
robert.bednarczyk

Postprzez robert.bednarczyk » Pon Mar 21, 2011 11:50 am

grwojo napisał(a):dzięki. Na pewno sprawdzę. Ale jak się ma cena przesyłki do wartości zamówienia? Czy to się kalkuluję jakoś?

Ceny pojedynczych figurek 1/35 w Ultracast to około 13-14 dolarów ale kanadyjskich. Najdroższe są z Alpine Miniatures ale jeśli ich jakość odpowieda temu co mam z tej firmy w 1/48 i 1/16 to zdecydowanie warto. Ale przecież ofertę sam możesz sprawdzić na ich stronie. Ultracast niestety nie rejestruje swoich klientów, więc nie mogę sprawdzić historii moich zamówień by podać Ci proporcje kosztów przesyłki do wartości zamówienia. Na stronie podają koszt przesyłki na niecałe 9,95 $. Z tego co pamiętam z moich zamówień to Ultracast spośród modelarskich sklepów internetowych, z których korzystałem ma najniższe koszta przesyłki. To mój ulubiony sklep ale niestety nie ma tak szerokiej oferty jak np wspomniane w moich poprzednich postach Sockelshop czy Track 48. Co istotne w kazdym z wspomnianych sklepów płaciłem kartą kredytową i nie spotkały mnie żadne przykre niespodzianki, więc system bezpiecznej płatności także działa ok.
R.B.
robert.bednarczyk

Wróć do Rzeczywiste - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość