malowanie

Tutaj dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie figurkowym np jak pomalować paski. Tutaj poruszamy także kwestie mundurów rzeczywistych, ich zastosowania i problemy typu "jak pomalować ten mundur".

malowanie

Postprzez mPL » Nie Gru 28, 2008 12:21 am

witam maluje figurki dosc dlugo ale chce aby zaczely wygladac naprawde ladnie... mam duzo farb ale jak postepowac z malowaniem ???

otwieram figurki i maluje ?? czy najpierw podklad (jaki?) czy przetrzec czyms je trzeba bo zniektorych farba nie wchlania...

prosze o jakies wskazowki
mPL

Postprzez Biskup » Nie Gru 28, 2008 12:38 am

Zacznijmy od tego, że powiesz, jakie masz figurki i jakie farby.
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez mPL » Nie Gru 28, 2008 1:06 am

no wlasnie dragona szly bezprzeszkody zawsze tamyiy roznie - a innych firm to jakas slaba jakosc i splywa farba

a farb mam wiele tamyiy revell humbroll modelmaster - akrylowe
mPL

Postprzez marcin666 » Nie Gru 28, 2008 3:32 pm

Każdą figurkę maluj podkładem , jest on po to aby farbe nie spływała a powieszchnia figury że tak powiem sie ujednoliciła oraz zeby wszystkie malutkie dziurki itd się wyrównały. Pamiętaj że biały podkład rozjaśni farbę a czarny pociemni . Wydaje mi sie ze najlepszy będzie szary ;)
miłość wiara, walka , .Przyjazń,braterstwo,męstwo
marcin666

Miejscowość: PYRLANDIA

Postprzez Biskup » Nie Gru 28, 2008 6:40 pm

A według mnie podkład bywa zbędny na przykład przy figurach dragona itp. Ja podkładu używam raczej tylko do figur metalowych żeby farby modelarskie lepiej się trzymały, choć bez niego też można. Natomiast ogólnie wykorzystuje go przy figurach, przy których dużo dłubałem żeby na wierzch wyszły wszystkie nierówności. Przy figurach zestawowych jest to zbędne pod warunkiem, że figura jest odtłuszczona w tedy poza specyficznymi farbami nie będą one spływać i będą dobrze trzymać się powierzchni.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez mPL » Nie Gru 28, 2008 7:57 pm

rozumiem, a jak postepowac z samymi farbami ?? co robic przed uzyciem ?? kiedys na hmbrolach byla instrukcja zeby rozmieszac wewnatrz - a ja nie wiem jak to do konca jest

Proszę o używanie polskich znaków.
mPL

Postprzez Kuba Galicki » Pon Gru 29, 2008 12:39 pm

mPL napisał(a):rozumiem, a jak postepowac z samymi farbami ?? co robic przed uzyciem ?

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem, lub farmaceutą :D

mPL napisał(a):kiedys na hmbrolach byla instrukcja zeby rozmieszac wewnatrz - a ja nie wiem jak to do konca jest

Wrzuć do środka małą metalową śrubkę, zakręć słoiczek i trzęś ile wlezie ;o)
Image
Awatar użytkownika
Kuba Galicki

Miejscowość: Wrocław

Postprzez misiu36100 » Nie Sty 25, 2009 1:36 am

Mam model sklejony 80% czas na malowanie pytanie jaka farba podkładowa .Czytam i wertuje te forum oczywiście nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać .
Pytanie mam kompresor duży z regulacją ciśnienia jaki kupić wąż żeby pasował do Aerografu i kompresora.
Awatar użytkownika
misiu36100

Wróć do Rzeczywiste - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość