Jak malujecie białe spodenki??

Tutaj dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie figurkowym np jak pomalować paski. Tutaj poruszamy także kwestie mundurów rzeczywistych, ich zastosowania i problemy typu "jak pomalować ten mundur".

Jak malujecie białe spodenki??

Postprzez Mateusz Kamiński » Czw Lut 19, 2004 8:49 pm

Jeżeli chodzi o spodnie żołnierza można w zagłębieniach leciutko przejechać rozcięczoną żółtą:)(przynajmniej ja tak robie) Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Mateusz Kamiński

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pią Lut 20, 2004 9:40 am

No walsnie- Marcinie, wydaje mi się, ze kwestia koloru jakiego urzyjemy na podkład zalezy od kilku rzeczy- nie tylko od gustu autora, ale też od materiałyu z jakiego jest ten biłay ciuch, pozostałuch częsci garderoby, no i chyba takze ottoczenia figurki (nawet domniemanego, zjeżeli nie bedzie ona stała ani na dioramie ani na winietce).. Czy mam racje? jeśli nie, to popraw mnie, jesli tak, to podpowiedz jakie kolory podkładu w zależnosci od okoliczności :) Ty sugerujesz
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Marcin Kaźmierczak » Pią Lut 20, 2004 10:05 am

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):wydaje mi się, ze kwestia koloru jakiego urzyjemy na podkład zalezy od kilku rzeczy- nie tylko od gustu autora, ale też od materiałyu z jakiego jest ten biłay ciuch, pozostałuch częsci garderoby, no i chyba takze ottoczenia figurki

A owszem - racja.

Na przykład - czytałem gdzieś, że białe mundury z epoki napoleońskiej przebarwiały się na dwa sposoby w zależności od tego czy proces ich bielenia był przeprowadzony prawidłowo lub nie - na szaroniebiesko jeżeli bielenie było prawidłowe lub na żółtobrązowo jeżeli nie.

Kolor podkładu może też korespondować właśnie z kolorem powierzchni na której figurka stoi - np. ziemia, błoto - jasny brąz, beż; brukowana droga - szary. Efekt czystej bieli można uzyskać używając jako podkładu farby jasnoniebieskiej. Poza tym jak już było wcześniej wspomniane biel w sąsiedztwie innych kolorów może przejmować ich odcień.

Dla anglojęzycznych polecam ten artykuł na stronie Andrei - http://www.andrea-miniatures.com/eng/workshop/articles/works02a.htm
Jest tam co nieco o bieli i przenikaniu kolorów.

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Kaźmierczak

Miejscowość: Łódź

Postprzez Dariusz Zwierzyński » Pią Lut 20, 2004 1:35 pm

jak cieniujecie biały kolorek.

Hi
Zapytałeś chyba o najtrudniejszą kwestję w malowaniu figurek !!!
Ja osobiście nigdy nie jestem do końca zadowolony z efektu , ale opiszę jak to pacykuję
Oczywiście bazą jest kolor bialy ( humbrol)
Następne etapy to farby olejne art. (talens)
czyli yellow ochre - wcieram we wszystkie faldy głębokie , dość szeroko , tak aby pozostało niewiele po bialym podkladzie .
Następnie w miejsca bardzo zaglębione nakładam delikatnie kreski z farb : brąz van dyck i umbra naturalna 1:1 , i teraz należy to rozetrzeć tak aby powstały dwa cienie i nie zatrzec porzedniego koloru .
Następny etap to tylko zabawa z bialym kolorem , teraz na elementy wystające nakładam biel tytanową i wcieram w miejsca wypukle .
Tak to wygląda najprościej z mojego punktu widzenia .
Życzę milej zabawy !!!!!!!!!!!!

Darek
Awatar użytkownika
Dariusz Zwierzyński

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pią Lut 20, 2004 2:40 pm

Darku,l a co byś radził w przypadku delikatnych prześwitujących tkanin? albo mokrego białego materiału? dajmy na to , tak by zobrazowac temat- jak pomalowac niewiaste która odziana w biała szate wylazła własnie z ody..?
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Dariusz Zwierzyński » Pią Lut 20, 2004 3:22 pm

Kamil , szczerze mówiac nie robiłem takich rzeczy -mokrych, ubranych pań , ale chyba bym to namalowal metodą prób i błędów , za to malowalem kobiełki w czarnych elementach bielizny
SUPER EFEKT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Darek
Awatar użytkownika
Dariusz Zwierzyński

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pią Lut 20, 2004 3:52 pm

opowiedz jak ten efekt osiągnąć.. i czy techniki znacząco zmien iaja sie w zależności od skali?
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Wróć do Rzeczywiste - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość