Jak efektownie namalować krew??

Tutaj dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie figurkowym np jak pomalować paski. Tutaj poruszamy także kwestie mundurów rzeczywistych, ich zastosowania i problemy typu "jak pomalować ten mundur".

Jak efektownie namalować krew??

Postprzez Mateusz Kamiński » Nie Lut 15, 2004 9:44 pm

1.Jak namalować krew prześwitującą przez bandarz??
2.Krew wyciekającą przez mundur
3.Krew wypływającą z rany
Pozdrawiam:):
Awatar użytkownika
Mateusz Kamiński

Postprzez Kali » Nie Lut 15, 2004 9:55 pm

O dobre pytanie,właśnie robie Charkowa z z łapą owiniętą bandażem i z krwią na wierzchu,taka juz troche przyschnietą.A jak sie to robi no normalnie wiesz chyba jak wyglada krew,ja pomalowałem czerwonym i brazowym,że niby juz taka zaschnieta i wyglada całkiem nieżle.A z pozostałymi to nie wiem,jeszcze nie próbowałem,.to tyle
pozdr
"Widze to co widze i w ogóle sie nie wstydze,
niech sie wstydzi ten co robi nie ten co widzi"
( w hołdzie KNŻ)
Awatar użytkownika
Kali

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Mariusz 72 » Nie Lut 15, 2004 11:33 pm

On pytał jak to zrobić efektownie...

Ciekawe efekty uzyskał jeden z modelarzy używając husteczki higienicznej i wikolu. Może warto sprobować. Potem na to farbką krew.
Nie próbowałem jeszcze takich efektów, ale wydaje mi się, że mocno rozcieńczona farba powinna ładnie się rozlewać po takim opatrunku.
Warsztat klik: Pz.III.E Image Befel.I.A Image Kubel. Image
Awatar użytkownika
Mariusz 72

Miejscowość: Środa Wlkp.

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pon Lut 16, 2004 11:47 pm

a od kiedy krew w naturze jest czerwona.. szczególnie na bandażu? :P
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Ganz » Pon Lut 16, 2004 11:55 pm

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):a od kiedy krew w naturze jest czerwona.. szczególnie na bandażu? :P

Krew z tętnic jest jasno czerwona. :P
Awatar użytkownika
Ganz

Miejscowość: Poznań

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Lut 17, 2004 12:02 am

to prawda.. ale jak długo jest czerwona? 5 minut? 10? i na bandazu też? z tego co ja wiem, to na opatrunkach powinnamiec kolor rdzawobrazowy
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Ganz » Wto Lut 17, 2004 12:06 am

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):to prawda.. ale jak długo jest czerwona? 5 minut? 10? i na bandazu też? z tego co ja wiem, to na opatrunkach powinnamiec kolor rdzawobrazowy

To prawda, ale na początku była mowa również o krwi wypływającej z rany, a przy uszkodzonych tętnicach ta jest właśnie jasnoczerwona.
Awatar użytkownika
Ganz

Postprzez viltianus » Wto Lut 17, 2004 12:02 pm

Witam.
1. Krew spod bandaża robię tak: sam bandaż najpierw Hu28, przecierka Hu34, na to delikatna przecierka jakimś szarawym żółtobrązowym, na to wash bardzo rozrzedzonym Hu186 zmieszanym z maleńką kropelką Hu20.
2. Krew wyciekająca przez mundur: mieszanka kolorów taka sama, tylko plamę robię mniejszą i troszkę ciemniejszą ("gęstszy" wash).
3. Świeża krew jest mniej brązowa, fakt, tętnicza jasnoczerwona, też fakt, ale facet z uszkodzoną tętnicą daleko nie pójdzie. Więc jeśli żywy, to nie może krwawić z tętnicy, a na nieboszczyku też ciemnieje, i to dość szybko. Moim zdaniem taka jasnoczerwona krew jest dopuszczalna tylko wtedy, jeśli się robi scenę jak z amerykańskich filmów wojennych (chłopak oberwał w tułów i kona a kumpel trzęsącymi się rękami próbuje założyć opatrunek powtarzając z płaczem, że wszystko będzie dobrze).
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
viltianus

Miejscowość: Trójmiasto

Postprzez Ganz » Wto Lut 17, 2004 2:48 pm

Fakt, że z uszkodzoną tętnicą długo się żyć nie da, a krew po kilkunastu minutach już krzepnie i pamiętaj o tym, aby dobrać kolor stosownie do sytuacji.
Awatar użytkownika
Ganz

Postprzez Mateusz Kamiński » Śro Lut 18, 2004 10:29 pm

Bardzo dziękuje za odpowiedzi:)
Pozdro
Awatar użytkownika
Mateusz Kamiński

Postprzez igor87 » Czw Sty 04, 2007 10:48 pm

po tych 5 czy 10 minutach krwotoku tętniczego umrzesz. Krew tętnicza ma kolor jasno czerwony, fakt. W przypadku większego krwotoku, postrzału dochodzi do przerwania nie tylko tętnic ale i żył wobec czego krew się miesza. Ostatecznie kolor to taki trochę jasny bord. Trzeba brać pod uwagę że takie opatrunki często były ubrudzone, teraz trudno o czystość a co dopiero kiedyś. Często dochodziło do zakażenia wskutek zabrudzenia rany przez opatrunek.
Awatar użytkownika
igor87

Miejscowość: Częstochowa

Postprzez Widd » Nie Lut 18, 2007 10:37 am

Jestem 7 tygodni po operacji i zamiast szycia miałem plastry bezbliznowe. Miałem na nacięciach duże opatrunki, które sam zdejmowałem i co zwróciło moją uwagę, te przesiąknięte krwią były najbardziej zbliżone do rdzawo-brązowego Humbrola :)
Awatar użytkownika
Widd

Re: Jak efektownie namalować krew??

Postprzez Modelarz =) » Pią Kwi 04, 2014 8:20 am

Jeśli chcę zrobić świeżego trupa po postrzale pociskiem dużego kalibru na wylot,to wiercę w nim dziurę,smaruję brzegi szpachlówką,maluję mundur,skórę,itd...a potem papram dziurę i okolice farbką akrylową z Pactry Dark Red i gotowe! :)
Modelarz =)

Wróć do Rzeczywiste - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość