Jak pomalować żołnierza USA z operacji Pustynna burza

Tutaj dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie figurkowym np jak pomalować paski. Tutaj poruszamy także kwestie mundurów rzeczywistych, ich zastosowania i problemy typu "jak pomalować ten mundur".

Postprzez Mateusz Kamiński » Pią Mar 17, 2006 4:06 pm

Ostatnio edytowany przez Mateusz Kamiński, Pią Mar 17, 2006 4:28 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Mateusz Kamiński

Postprzez Mateusz Kamiński » Pią Mar 17, 2006 4:13 pm

Awatar użytkownika
Mateusz Kamiński

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » Pią Mar 17, 2006 5:36 pm

Świetnie, tylko że podlinkowane przez Ciebie fotki pokazują żołnierzy US Army z jednostek drugiego rzutu (moim zdaniem sołdaty przy .50 to Gwardia Narodowa stanu Illinois).
Żadna z nich nie pokazuje oporządzenia typu ALICE w realnej akcji oddziałów liniowych w Iraku czy Afganistanie.
Żadna z nich nie pokazuje też czarnego ITLBV czy MOLLE.
A co do tego tematu mają jeszcze Brytole czy tym bardziej Francuzi w Kongo to już nie mam pojęcia :roll:
Image
Do you wanna dance?
Awatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski

Miejscowość: Warszawa - Klub Modelarstwa Redukcyjnego "Śmigiełko"

Postprzez Mateusz Kamiński » Pią Mar 17, 2006 6:17 pm

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Świetnie, tylko że podlinkowane przez Ciebie fotki pokazują żołnierzy US Army z jednostek drugiego rzutu (moim zdaniem sołdaty przy .50 to Gwardia Narodowa stanu Illinois).
Żadna z nich nie pokazuje oporządzenia typu ALICE w realnej akcji oddziałów liniowych w Iraku czy Afganistanie.
Żadna z nich nie pokazuje też czarnego ITLBV czy MOLLE.
A co do tego tematu mają jeszcze Brytole czy tym bardziej Francuzi w Kongo to już nie mam pojęcia :roll:

fotki miały dokumentować stosowanie przez amerykanów systemu alice-dokumentują
Awatar użytkownika
Mateusz Kamiński

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » Pią Mar 17, 2006 8:45 pm

Mateusz Kamiński napisał(a):fotki miały dokumentować stosowanie przez amerykanów systemu alice-dokumentują

Nikt nie mówił że elementy ALICE nie są używane. Zaś Twoje zdjęcia dokumentować miały stosowanie systemu LC-2 w pierwszoliniowych jednostkach bojowych US Army/USMC:
Królik napisał(a): Będę wdzięczny za kilka AKTUALNYCH fotek pododdziałów USArmy/USMC używających systemu ALICE.

Mateusz Kamiński napisał(a):miałem gdzies terazniejsze fotki gdzie marinsy są w lc-2 znajde to wrzuce linka

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Cały czas nie mogę się o to doprosić - Irak lub Afganistan - ALICE w jednostkach bojowych.

Jak widać - dalej z tego nici, bo Gwardia Narodowa to inna bajka. No i wciąż nic ciekawego w kwestii Twoich spekulacji dotyczących ITLBV + MOLLE.

A linki do zdjęć dżemo- i żabojadów to już zupełnie od czapy...
Image
Do you wanna dance?
Awatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski

Postprzez SpecNas » Sob Mar 18, 2006 11:32 am

Witam.
Wiec poszukałem troszku w moich farbach i znalazłem kolorki na mundur(przynajmniej mi sie tak wydaję :) ). Mianowicie są to H121,H103,MM1742,MM1701
Czy te kolory mniej więcej będę odopowiadały????
Mundur jak kolor główny zamierzam pomalować kolorkiem H121, trochę ciemniejsze planmi H103, a brązowe MM1742 albo 1701.
Co do kamizelki, to nie wiem czy zrobić w kamuflażu tym samy co mundur czy zielonym kamo :oops:
Co do oporządzenia to chyba(tak wywnioskowałem z Panów postów)również kamuflaż kamo taki jak mudur :?:
Dziękuję
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SpecNas

Miejscowość: Poznań

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » Sob Mar 18, 2006 1:23 pm

I ja witam Ciebie
SpecNas napisał(a):Wiec poszukałem troszku w moich farbach i znalazłem kolorki na mundur(przynajmniej mi sie tak wydaję :) ). Mianowicie są to H121,H103,MM1742,MM1701
Czy te kolory mniej więcej będę odopowiadały????

Mniej więcej powinny być OK.
SpecNas napisał(a):Mundur jak kolor główny zamierzam pomalować kolorkiem H121, trochę ciemniejsze planmi H103, a brązowe MM1742 albo 1701.

OK - nie zapomnij tylko o cieniowaniu po nałożeniu jasnych i ciemnych kolorów i naniesieniu czarnych i białych plamek.
SpecNas napisał(a):Co do kamizelki, to nie wiem czy zrobić w kamuflażu tym samy co mundur czy zielonym kamo :oops:

To już zależy od Ciebie. Tak jak pisałem, PASGT w "woodland" miała głównie 1 Dyw. Piech. "Big Red One", więc musiałbyś domalować jej naszywkę na rękawie. Na szczęście nie jest skomplikowana:
Image
SpecNas napisał(a):Co do oporządzenia to chyba(tak wywnioskowałem z Panów postów)również kamuflaż kamo taki jak mudur :?:

:!: :!: Broń Boże :!: :!: Oporządzenie ALICE, jak już Ci pisałem występowało tylko jako oliwkowozielone - Humbrol H86 będzie niezły, wyjątek stanowił pokrowiec saperki - Humbrol H31.
http://www.granddadshobbyshop.com/DML03006.jpg
http://www.granddadshobbyshop.com/DML03015.jpg
Image
Do you wanna dance?
Awatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski

Postprzez SpecNas » Sob Mar 18, 2006 7:54 pm

Dzięki Paweł za super porady:))
Tak na marginesie to my sie znamy:)
Nawet razem ocenialiśmy na zawodach w Gnieźnie cywilkę:))
Adam :D
dzieki sliczne
Awatar użytkownika
SpecNas

Postprzez SpecNas » Sob Mar 18, 2006 9:58 pm

Sorki miało być Tomek(nie wiem czemu uriło mi sie Paweł)-jeszcze raz sorki :)
Awatar użytkownika
SpecNas

Postprzez zoltan » Nie Mar 19, 2006 6:43 pm

Pozwole sobie wlaczyc do dyskusji o uzywaniu badz nie szelek ALICE przez oddzialy liniowe.Oczywiscie sa wciaz uzywane glownie z tego powodu,ze zregoly zolnierze amerykanscy maja swobodny wybor w doborze wyposazenia,a niektorzy widac cenia sobie wciaz szelki ALICE.

Link do zdjecia z zolnierzem 4 Inf.div./ten na pierwszym planie nosi szelki,trzeba sie dobrze przypatrzec/

http://media.militaryphotos.net/photos/ ... aaj?full=1

Na poczatku inwazji na Iraq prawie wszyscy zolnierze 173 brygady powietrznodesantowej uzywali kompletnego wyposazenia systemu ALICE.

Co zas sie tyczy kaizelek ITLBV to w czasie pustynnej burzy byly tylko uzywane przez oddzialy specialne,regularni zolnierze jednostek aeromobilnych takze ich nie uzywali.
zoltan

Postprzez Królik » Pon Mar 20, 2006 1:06 pm

zoltan napisał(a):Pozwole sobie wlaczyc do dyskusji o uzywaniu badz nie szelek ALICE przez oddzialy liniowe.Oczywiscie sa wciaz uzywane glownie z tego powodu,ze zregoly zolnierze amerykanscy maja swobodny wybor w doborze wyposazenia,a niektorzy widac cenia sobie wciaz szelki ALICE.

Co jednak w niczym nie zmienia faktu, że system został oficjalnie zastąpiony przez IIFS, zaś ten przez MOLLE. Używane są znacznie starsze elementy oporządzenia, jak choćby wspomniany przez Dzięcioła plecak z systemu M67.
Link do zdjecia z zolnierzem 4 Inf.div./ten na pierwszym planie nosi szelki,trzeba sie dobrze przypatrzec/

http://media.militaryphotos.net/photos/ ... aaj?full=1

JEDEN z nich, co nie znaczy, że WSZYSCY. Nie mówimy o jednostkowych przypadkach, ale o całości.
Na poczatku inwazji na Iraq prawie wszyscy zolnierze 173 brygady powietrznodesantowej uzywali kompletnego wyposazenia systemu ALICE.

I tu się zgodzę, ale było to trzy lata temu, a od tego czasu MOLLE bardzo się rozpowszechnił i rozwinął - mamy już II generację.
Co zas sie tyczy kaizelek ITLBV to w czasie pustynnej burzy byly tylko uzywane przez oddzialy specialne,regularni zolnierze jednostek aeromobilnych takze ich nie uzywali.

A tu to muszę sięgnąć do literatury, ale jutro odpowiem. :)
Królik

Postprzez izi » Pon Mar 20, 2006 3:27 pm

Królik napisał(a): mamy już II generację

I 4(np.Strike plate carrier BH) i nawet 5 ;)

Oczywiście nie są to systemy powszechnie używane.Stosują je praktycznie tylko jednostkli specjalne.
Pozdrawiam, Maciej Jasiński
Awatar użytkownika
izi

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Mateusz Kamiński » Pon Mar 20, 2006 6:48 pm

JEDEN z nich, co nie znaczy, że WSZYSCY. Nie mówimy o jednostkowych przypadkach, ale o całości.

a w którym miejscu powiedziaem ze chodzi o całe jednostki?? albo Ty powiedziałeś ze mówimy o całcyh jeddnostkach ? :?
Awatar użytkownika
Mateusz Kamiński

Postprzez Królik » Wto Mar 21, 2006 9:09 am

Mateuszku, nie rozwadniaj tematu licząc, że zapomnimy o czarnych kontraktowych ITLBV czy MOLLE - nadal czekamy na zdjęcia tego sprzętu.

Mateusz Kamiński napisał(a):a w którym miejscu powiedziaem ze chodzi o całe jednostki?? albo Ty powiedziałeś ze mówimy o całcyh jeddnostkach ? :?

POminę fakt, że to Zoltan, a nie Ty znalazł współczesne zdjęcie żołnierza US Army z Iraku w szelkach ALICE. Ty jak na razie tylko grozisz, że nam pokażesz, a my jakoś nie możemy się tego doczekać.
Ale dobrze, skoro pytasz:
Królik napisał(a):Będę wdzięczny za kilka AKTUALNYCH fotek pododdziałów USArmy/USMC używających systemu ALICE.

Na poprzedniej stronie napisałem, jak widać.

Poza tym to chyba oczywiste, że mówimy o jednostkach, a nie o przypadkach jednostkowych, bo w takiej sytuacji po znalezieniu zdjęcia jednego żołnierza US Army w Iraku noszącego adidasy podczas akcji bojowej powiedziałbyś pewnie, że udowodniłeś, że w US Army używa się adidasów w charakterze butów do walki...

No i nadal czekam na te obiecane fotki.
Królik

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rzeczywiste - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości